Bugun...13. geleneksel spor oyunları başladı

Tarih: 30-08-2018 18:13:34 + -


Birbirinden renkli programların gerçekleştirildiği 96. Zafer Haftası etkinlikleri kapsamında Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen 13. Geleneksel ATSO Spor Oyunları Vali Mustafa Tutulmaz’ın katılımıyla başladı.


13. geleneksel spor oyunları başladı

Kocatepe Spor Kompleksi’nde gerçekleşen Spor Oyunları açılış törenine Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra, Milletvekili Gültekin Uysal, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Vali Yardımcısı Erhan Günay, İl Müdürleri, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO Yönetim kurulu üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, oyunlara katılan firma temsilcileri, sporcular ve diğer davetliler katıldılar.
 
 
 
Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan törenin ilk konuşmasını ATSO Spor Oyunları Tertip Komitesi adına Gürcan Aşçı yaptı. Ardından ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban sırayla söz alarak Spor oyunları ile ilgili düşüncelerini dile getirdi. Son konuşmayı Vali Mustafa Tutulmaz yaptı.
 
 
13 Yıldır Devam Ediyor Olması Takdire Şayan
 
 
Zafer Haftası birçok etkinlikle ecdadımıza layık olabilecek şekilde kutlanmaya çalışılıyor diyerek sözlerine başlayan Vali Mustafa Tutulmaz: “Zafer Haftası etkinliklerine bir destek te ATSO’dan geldi. Kendilerine teşekkür ediyorum. Gerçekten bir Sivil Toplum Kuruluşunun 13 yıl boyunca devam eden bir etkinliğe ev sahipliği yapmış olması takdire şayan bir olaydır. Bunu açıkça ifade etmek isterim. Bu tür etkinlikler bir taraftan başlar, birkaç yıl olur, ondan sonra genelde ortadan kalkar. Bu 13 yıl boyunca bunu devam ettirebilme azmini gösteren ATSO yönetiminin yanı sıra bu tür organizasyona destek veren sporculara ve firmalara teşekkür etmek lazım.  Eğer arz ve talep olmasa bu kadar uzun süreli devam etmezdi. Demek ki burada güzel bir arz talep buluşması oluşmuş ve bugüne kadar devam etmiş. İnşallah bundan sonra da daha nice 13 yılları görürüz” dedi.
 
 
İlimiz Türkiye’nin Önemli Vilayetlerinden Biri Haline Gelecek
 
 
Afyonkarahisar'ın her geçen gün adından daha fazla bahsettirdiğine dikkat çeken Vali Mustafa Tutulmaz: “İlimizin adı her geçen gün daha fazla duyuluyor. İnşallah ilimiz önümüzdeki süreçte Türkiye'nin en önemli vilayetlerinden birisi haline gelecektir. Bu potansiyel var ve buna inanıyorum. Gerek tarih olarak, gerek kültür olarak, gerek Turizmin değişik alanlarında spor, sağlık olarak termalimiz zaten ayrı bir değer. Bunların hepsi eğer güzel bir dinamizm içerisinde yönlendirilebilirse daha iyi bir konuma geleceğimizden hiç şüphem yok. Bizde Valilik olarak, belediye, üniversitemiz, ATSO diğer sivil toplum kuruluşları, iş adamlarımız hepsi bir şekilde bunun gerçekleşmesi yönünde emek harcıyor.
 
 
Önümüzdeki süreçte ilimiz gelişmiş, kalkınmış ve ülkemizde örnek teşkil edebilecek bir vilayet haline gelecek buna inanıyoruz. Bu potansiyel var. Bu potansiyeli harekete geçirebilecek dinamikler var. İnşallah bunları hep beraber gerçekleştirerek Afyonkarahisar’ımızı daha yaşanılır, daha müreffeh, insanların daha rahat yaşamak istediği bir yer haline getiririz ve bu gayretimizin sonucunda da inşallah ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayan bir il olarak ortaya çıkarız.  Bu duygu ve düşüncelerle emeği geçen herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum.  Allah nice 13 yılları bu tür organizasyonlarla Afyonkarahisar'a yaşatsın” ifadelerini kullandı.
 
 
 
Ardından protokol üyeleri arasında halat çekme yarışması yapıldı. Penaltı atışlarında ise ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser kaleye geçti. Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ve protokol üyeleri penaltı atışları yaptı. Tören bu renkli dakikalarla sona erdi.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Spor Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 • Işıklara'a doğalgaz geliyor
  Işıklara'a doğalgaz geliyor
 • Dinar Belediyesi tanıtım filmi
  Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 • Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
   Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 1. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 2. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 3. Işıklara'a doğalgaz geliyor
 4. Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 5. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 6. Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
VİDEO GALERİ
YUKARI