Bugun...Afyon’da Gayrimenkul Değerleme Hizmeti

Tarih: 09-11-2018 10:19:20 + -


“Türkiye’nin online gayrimenkul eksperi” sloganı ile yola çıkan Tapu Eksperi, Afyon’daki gayrimenkuller için de yoğun olarak hizmet vermektedir.


Afyon’da Gayrimenkul Değerleme Hizmeti

“Türkiye’nin online gayrimenkul eksperi” sloganı ile yola çıkan Tapu Eksperi, Afyon’daki gayrimenkuller için de yoğun olarak hizmet vermektedir.

 

Öncelikle, Gayrimenkul Değerleme Nedir?

 

Gayrimenkul değerleme, halk arasındaki kullanımıyla emlak ekspertiz, taşınmazın değerinin bağımsız ve tarafsız şekilde belirlenmesi, gayrimenkulün konumu ve çevre ile bağlantısı, imar durumu, tapuda mülkiyeti etkileyen hakların varlığı, gayrimenkulün piyasa değeri gibi konularda lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanları tarafından şeffaf, güvenilir ve tarafsız bir şekilde araştırılıp rapor halinde sunulduğu hizmettir.

 

Çeşitli medeniyetlerin buluştuğu ve ülkemizin bağımsızlık mücadelesinin en önemli adımının atıldığı şehir olan Afyon’un, şehre yapılan yatırımlar ve yeni projelerle emlak piyasası son 5 yıllık dönemde oldukça talep görür hale gelmiştir. Şehrin giderek büyüyen yapısı ile birlikte konut ihtiyacı artmaktadır. Gayrimenkul fiyatları sürekli artış göstermekte olup, çok sık el değiştirmektedir ve bu alım satım işlemlerinin riskleri de yüksek olabilmektedir. İşte tam da bu durumda gayrimenkul değerleme hizmetinin önemi oldukça fazladır.

 

 

Afyon'da gayrimenkul değerleme hizmetleri sunan Tapu Eksperi Genel Müdürü Engin Yalçın:

 

 

“Afyon şehrinin TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) verilerine göre, Afyon merkezi ve ilçelerinde 2018’nin ilk çeyreğinde yapılan toplam konut satışı 4.410 adet olarak kayıtlara geçmiştir. Afyon’da yapılan toplam konut satışlarının yaklaşık 7’de 2’si gayrimenkul ekspertiz hizmeti alınarak yapılmıştır. Ancak geriye kalan 7’de 5’ini oluşturan konut satışlarının büyük bir kısmı için, gayrimenkul ekspertiz hizmeti alınmadan, güven duygusuna dayalı gerçekleşmektedir.

 

Satın alınması planlanan taşınmazın, tapu dairesinde bulunan kayıtları; beyan, şerh açısından riskler taşıyor olabilir veya gayrimenkul resmiyette başka bir gayrimenkul olabilir ya da taşınmazın gerçek değerinin üzerinde bir değer biçilmiş olabilir. Kısacası satın alma işleminin risksiz ve sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için, lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanları tarafından şeffaf ve tarafsız bir şekilde araştırılıp raporlanmalı. Böylelikle, olası tüm risklerden korunmuş olunur.“

 

ifadelerini kullandı.

 

 

“İnsanların gayrimenkulle ilgili akıllarına gelen her türlü soruyu cevaplamayı amaçlıyoruz.”

 

Gayrimenkul sektöründe ekspertiz hizmetinin yaygın olarak kullanılamadığına işaret eden Yalçın, kişilerin bu hizmete erişimde zorluk yaşadığını belirtiyor:

 

 

“Ekspertiz hizmeti ikinci el otomobil sektöründe yerleşmiş bir uygulamadır: Bugün kimse ekspere göstermeden ikinci el otomobil satın almaz. Ancak ikinci el bir otomobilden daha pahalı ve riskli olmasına karşılık aynı uygulama, gayrimenkul piyasasında yaygın hale gelmemiştir. Bize göre bunun nedeni, gayrimenkul sektöründe bu hizmete erişimin daha karmaşık ve güç olmasıdır. Tapu Eksperi olarak, ekspertiz hizmetini herkesin internet üzerinden birkaç dakika içerisinde sipariş verebileceği şekilde sunarak bu eksikliği gidermeyi amaçladık. Ayrıca ekspertiz hizmetinin yanı sıra belediye inceleme, durum tespit ve fiyat görüş gibi çeşitli hizmetler sunarak insanların gayrimenkulle ilgili akıllarına gelen her türlü soruyu cevaplandırmayı amaçlıyoruz.”

 

Peki, Gayrimenkul Değerleme Hizmetlerini Kimler Almalı?

 

Gayrimenkul yatırımı yaparken, gayrimenkulü gerçek değerinin üstünde satın almak istemeyen ve risksiz bir şekilde yatırım yapmak isteyen her gayrimenkul alıcısı, bir değerleme hizmeti almalıdır. Alıcı, gayrimenkul satın alma işlemlerine başlamadan önce gayrimenkulün değeri ve yasal durumu hakkında emin olmak için tapueksperi.com’u ziyaret ederek kolayca gayrimenkul değerleme hizmetinden faydalanabilir.

 

Alıcı ilk olarak, ilgili gayrimenkulün tapu örneğini gönderip, online olarak hızlı bir şekilde gayrimenkul değerleme raporu teklifi isteyebilir ve daha sonrasında gelen teklifi onayladıktan sonra Tapu Eksperi ekibi hemen çalışmalara başlar. Öncelikle, lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanları tarafından gayrimenkul yerinde ziyaret edilir, ardından taşınmazın bağlı olduğu resmi kurumlarda araştırmalar yapılır. Gayrimenkulün yasal durumu, mimari projesine uygunluğu ve piyasa fiyatı gibi konular şeffaf ve güvenilir bir şekilde raporlanır, oluşturulan değerleme raporu en kısa sürede alıcıya ulaştırılır. Alıcı ise raporun sonucuna göre, gayrimenkulün yasal durumundan veya gerçek değerinden emin olduktan sonra, güvenli bir şekilde satıcı ile satış işlemini tamamlayabilir.

 

Tapu Eksperi değerleme hizmetleri sadece gayrimenkul alıcıları tarafından değil halihazırda gayrimenkul yatırımları bulunan mülk sahipleri tarafından da tercih edilmektedir. Mülk sahipleri, emlaklarını gerçek pazar fiyatı ile satışa çıkartmak veya mülklerinin yasal durumu hakkında alıcılara güvence vermek istedikleri durumunda tapueksperi’inin Ekspertiz veya Durum Tespit hizmetlerini alırlar. Böylelikle potansiyel müşterilerini kolayca ikna edip gayrimenkullerini çok daha hızlı ve doğru fiyat ile satabilirler.

 

 

Siz de Afyon’da bulunan gayrimenkulleriniz için Tapu Eksperi’nin sunduğu, lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanları tarafından verilen gayrimenkul ekspertiz hizmetlerinden online olarak, hızlı ve güvenilir bir şekilde yararlanın.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Ekonomi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
  AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 • Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
  Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 • Işıklara'a doğalgaz geliyor
  Işıklara'a doğalgaz geliyor
 • Dinar Belediyesi tanıtım filmi
  Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 1. AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 2. Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 3. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 4. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 5. Işıklara'a doğalgaz geliyor
 6. Dinar Belediyesi tanıtım filmi
VİDEO GALERİ
YUKARI