Bugun...Afyon stantları yaratıcı tasarımı ile dikkat çekti

Tarih: 07-12-2019 13:11:54 + -


Dünyadaki turizmcileri bir araya getiren Travel Turkey İzmir Fuarı’nda Afyonkarahisar’ı temsil eden Visit Afyon ve Frigya stantları farklı tasarımı ile dikkat çekiyor.


Afyon stantları yaratıcı tasarımı ile dikkat çekti

Dünyadaki turizmcileri bir araya getiren Travel Turkey İzmir Fuarı’nda Afyonkarahisar’ı temsil eden Visit Afyon ve Frigya stantları farklı tasarımı ile dikkat çekiyor.

 

Küplerden kule oluşturarak hazırlanan Visit Afyon standının tasarımlarına imza atan Afyonkarahisarlı İç Mimar Zakire Alimoğlu: “Stantları tasarlarken duvarlar yerine küplerden faydalandım. Amacım dikkatleri Afyon’a çekmekti” dedi.

 

13’üncü kez düzenlenen Travel Turkey İzmir Fuarı’nda stantlar tasarımları ile birbiriyle yarışıyor. En farklı tasarımların yer aldığı stantların başında ise Afyonkarahisar’ı temsil eden Visit Afyon ve Frigya Stantları oluyor. Visit Afyon’un kullandığı stantta küplerden oluşmuş bir kule bulunuyor. Bu kuleyi oluşturan küplerin her yüzeyinde Afyonkarahisar’ın tarihi, kültürü, termali ve lezzetini anlatan birbirinden farklı görsel ögeler yer alıyor. Frigya standında ise vadiyi anlatan dev duvarlar oluşturularak Frigya’nın fuara net bir şekilde yansıtılması sağlandı.  

 

KÜPLERDEN KALE OLUŞTURULDU

 

Bu tasarımlara imza atan İç Mimar Zakire Alimoğlu, Afyonkarahisar’ı tanıtmak amacıyla uzun süre bu çalışma üzerinde yoğunlaştığını söyledi. Alimoğlu, Visit Afyon standı ile şunları söyledi: “Visit Afyon standını tasarlarken yalın sade bir çizgi ile Afyon’u tanıtmaya çalıştım. Standı tasarlarken odak noktamız sade ama çarpıcı insanların dikkatini Afyon’un doğal güzelliklerini tarihini yemeklerini anlatmaktı. Bunu anlatırken duvarlar yerine küplerden faydalandım. Küplerin üzerine farklı fotoğraflar yerleştirerek dikkati Afyon’a çekmekti. Duvarlarda kullandığımız Visit Afyon yazısı ve logosunu bir duvarda kullandım. Bu da gelen ziyaretçilerin dikkatini çekmesi için vurguyu tek bir noktaya çekmekti.”

 

FRİGYA FUARA TAŞINDI

 

Tasarladığı dev duvarlarla Frigya’nın fuara taşındığını kaydeden Alimoğlu: “FRİGYA standını tasarlarken de Frigya’nin alternatif turizm bölgesini olmasını vurgulamaktı. Frigya’nın doğal güzelliğini gördüğün bir fotoğrafı katmanlara ayırdık ve tek bir duvarda büyük görsellerle bunu destekledik. Standın içine yerleştirdiğimiz çadırlar ve bisiklet FRİGYA da yapılan etkinliklere vurgu yapmaktı.  Afyonun tanıtımında Travel Turkey için stant tasarlamak benim için keyifli bir çalışma oldu.” diye konuştu. Öte yandan Frigya standında çadır ve bisiklet temaları da öne çıkarıldı.

 

Zakire Alimoğlu’nun Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nden mezun olduğu ve uzun yıllar boyunca Almanya’da çalıştığı şu anda ise memleketi olan Afyonkarahisar’da çalışmalarını sürdürdüğü, İç Mimar Emine Koçkan birlikte çalıştıkları öğrenildi.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Turizm Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Denizli depreminden sonra yaşananlar
  Denizli depreminden sonra yaşananlar
 • Halit Kara gidem dedim
  Halit Kara gidem dedim
 • AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
  AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 • Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
  Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 1. Denizli depreminden sonra yaşananlar
 2. Halit Kara gidem dedim
 3. AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 4. Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 5. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 6. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
VİDEO GALERİ
YUKARI