Bugun...Afyonkarahisar Arap basınına tanıtıldı

Tarih: 20-11-2017 19:52:40 + -


Afyonkarahisar Valiliği ile Arap Gazeteciler Evi Derneği işbirliği ile Türk-Arap ilişkilerini geliştirmek, ilimizin tarihi ve kültürel değerlerini tanıtmak amacıyla düzenlenen iki günlük organizasyonda, Arap gazetecilere ilimiz tanıtıldı.


Afyonkarahisar Arap basınına tanıtıldı

Afyonkarahisar Valiliği ile Arap Gazeteciler Evi Derneği işbirliği ile Türk-Arap ilişkilerini geliştirmek, ilimizin tarihi ve kültürel değerlerini tanıtmak amacıyla düzenlenen iki günlük organizasyonda, Arap gazetecilere ilimiz tanıtıldı.
 
 
Valiliğimiz ile Arap Gazeteciler Evi Derneği Başkanlığının işbirliği ile ilimize gelen Libya, Irak, Mısır, Yemen, Sudan, Filistin, Suriye, Ürdün ve Cezayir'deki basın yayın organlarının Türkiye'de görev yapan 40 gazeteci, programın birinci gününde İlimiz ekonomisinin lokomotif ürünlerinden olan lokum, sucuk ve mermer fabrikalarında incelemelerde bulunarak mermerin sanata büründüğü Mermer Ocağı ile Mermer El Sanatları Atelyesi’ni ziyaret ettiler.
 
 
Ziyaretler esnasında fabrikaların işletme müdürleri tarafından Arap gazetecilere işletmeler hakkında bilgiler verildi. Programın devamında yılkı atlarının ve kızıl geyiklerinin seyirlik manzarası eşliğinde Akdağ’ın gezilmesinin ardından İlimiz Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı ile Gazeteciler Dayanışma Derneğine ziyarette bulunuldu.
 
 
 
Gezi ve inceleme programının ikinci gününde İlimiz Spor Kompleksi ile Afyon Kocatepe Üniversitesi Fizik Tedavi Merkezi’nde incelemelerde bulunan misafir Arap gazetecilerimiz, ilimizin tarihi ve kültürel yerlerinden olan Ulu Camii ve Mevlevi Camii’sini ziyaret ettiler. 2 günlük programın son bölümünde ise ilimizin doğa ve tarih turizminin önde gelen yerlerinden olan ve Frig Vadisi içerisinde yer alan Ayazini Yerleşimine düzenlenen gezinin ardından Arap ülkelerinden gelen misafirlerimizi uğurladık.
 
 
 
Düzenlenen organizasyonun Afyonkarahisar’ı Ortadoğu ülkelerinin basın temsilcilerine tanıtmak açısından büyük önem taşıdığını belirten  Arap Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Ethem Gül;   “Afyonkarahisar, tarih ve kültürüyle, gerek termal gerekse yeraltı ve yer üstü kaynakları ile görülmeye değer bir şehirdir. Ekonomimizi, örf ve adetlerimizi misafirlerimize anlatarak, sanayi ve sağlık alanlarında istişarelerde bulunuyoruz.
 
 
Arap gazeteci arkadaşlarımıza cennet ülkemizi sevdirerek biraz daha Ortadoğu’ya yakınlaşmayı ve ticaretlerimizi hızlandırmayı düşünüyoruz. Bu anlamda meslektaşlarımızla tanıştık ve karşılıklı paslaşmalarımız ileriki süreçte de devam edecek. Başta Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz olmak üzere organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Turizm Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 • Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
   Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 • 2018 yılıen komik videolar
  2018 yılıen komik videolar
 • ANLATMAYA GEREK YOK
  ANLATMAYA GEREK YOK
 • Sende Susma
  Sende Susma
 • halit kara görüyorum
  halit kara görüyorum
 1. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 2. Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 3. 2018 yılıen komik videolar
 4. ANLATMAYA GEREK YOK
 5. Sende Susma
 6. halit kara görüyorum
VİDEO GALERİ
YUKARI