Bugun...Ahmetpaşa'da TOKİ kurası heyecanı yaşandı

Tarih: 12-11-2018 21:17:25 + -


Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa İlçesine bağlı Ahmetpaşa Kasabasında 12 Aralık Pazartesi günü TOKİ kurası heyecanı yaşandı.


Ahmetpaşa'da TOKİ kurası heyecanı yaşandı

Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa İlçesine bağlı Ahmetpaşa Kasabasında 12 Aralık Pazartesi günü TOKİ kurası heyecanı yaşandı.

 

Uzun uğraşlar sonucunda, Ahmetpaşa Belediye Başkanı Osman Geyik’in başarılarından biri olan ve yapımı tamamlanan 100 kişilik, TOKİ konutunun muhteşem bir organizasyon ile hak sahiplerine teslimi yapıldı. Program saat 14:00 de başladı. Program öncesinde hak sahiplerine ve katılımcılara, yemek ikramında bulunuldu. Ardından yapılan dua sonrası,Saygı Duruşu ve İstiklal marşı okundu, mehteran eşliğinde marşlar söylendi.

 

Daha sonra Yörük ve Türkmenler Derneğine ait zeybek ekibi oyunlarını sergiledi. Daha sonra TOKİ’nin çekilişine geçildi. Konu ile ilgili olarak Ahmet Paşa Belediye Başkanı Osman Geyik Ahmetpaşa’da bu zamana kadar yapmış olduğu hizmetlerden bahsederek, daha yapılacak çok işin olduğunu ifadelendirdi. Toki Konusunda ise Başkan Geyik, şu ifadelere yer verdi;

 

“Değerli vekilim,ilçe başkanım, belediye başkanlarım kasabamızın saygıdeğer halkı, sayın misafirlerimiz, hepiniz bu sevinçli ve mutlu günümüze hoş geldiniz safalar getirdiniz. Kasabamızda bu güne kadar yapılmayan hizmetlere imza attık. TOKİ’de bunun en son örneği, Ahmetpaşa gibi bir beldemize TOKİ 100 kişilik toplu konut ve iki adet iş yeri kazandırdı. Tabii tüm bunlar sayın Eski Orman ve Su İşleri Bakanımız Prf. Doktor Veysel Eroğlu ve değerli vekillerimiz ve TOKİ yetkilileri sayesinde gerçekleşti. Bizler sadece bu duruma bir vesile olduk. Burada Allah nasip ederse birazdan sizlerin ve değerli yeminli noter huzurunda çekilişlerimizi gerçekleştireceğiz.

 

TOKİ konusunda çok sayıda dedikodu duyduk, yok başkan kendi yandaşlarını ön plana alarak bu TOKİ işine girmiştir, yok kendi akrabalarına kura çektirecek gibi neler neler. Şimdi sizlerin ve burada bulunanların huzurunda şaibeye yer vermeden burada Noter huzurunda çekilişimizi yapacağız. Evlerimiz son derece modern son sistem ve birinci sınıf malzeme kullanılarak yapılmıştır. Ben şimdiden hak sahibi tüm vatandaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyor , evlerinde güle güle oturmalarını temenni ediyorum sağ olun var olun” Dedi.

 

Ardından Ak Parti Milletvekili İbrahim Tyurdunuseven ise şu ifadelere yer verdi;

 

“ Değerli Belediye Başkanım, İlçe Başkanım, saygıdeğer protokol ve sevgili vatandaşlar. 1984 Yılında kurulan Toplu Konut İdaresi başkanlığı, en çok Adalet ve Kalkınma Partisi döneminde vatandaşlarımızı ev sahibi yapmıştır. Ahmetpaşa gibi küçük bir belde de de bunun en güzel örneğini görmekteyiz. TOKİ bu konuda kimseyi ayırt etmeden her kesime hitab ederek ev sahibi yapıyor. Ben sözü fazla uzatmadan şimdiden hak sahiplerine hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum “ Dedi.

 

Daha sonra TOKİ’nin kura çekimlerine geçildi, hak sahipleri kura ile belirlendi. Hak sahipleri ise kura sonucunda büyük bir sevinç yaşadı.

 

 

Programa Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven,Sinanpaşa İGM üyeleri Adem Ulupınar, Veysel Tekeli, Ak Parti Sinanpaşa Merkez İlçe Başkanı Ünal Karadağ, Taşoluk Belediye Başkanı Murat Öner, Küçükhöyük Belediye Başkanı Vedat Kocatürk, Tınaztepe Belediye Başkanı Adem Yetişkin, Akören Belediye Başkanı Mustafa Duymuş, TOKİ yetkilileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Afyon Time


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Afyon Time Özel Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Denizli depreminden sonra yaşananlar
  Denizli depreminden sonra yaşananlar
 • Halit Kara gidem dedim
  Halit Kara gidem dedim
 • AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
  AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 • Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
  Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 1. Denizli depreminden sonra yaşananlar
 2. Halit Kara gidem dedim
 3. AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 4. Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 5. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 6. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
VİDEO GALERİ
YUKARI