Bugun...Ali Özkaya kimdir ?

Tarih: 05-03-2015 21:17:29 + -
Ali Özkaya kimdir ?

1970 Dinarın Çayüstü köyünde doğdu.


Ali Özkaya kısaca kendisini şöyle özetledi.


1987 yılında Ankara Hukuk Fakültesine girdi. 1987 yılında daha öğrencilik yıllarında başlayan çalışmalarımız 87 yılında yapılan genel seçimlerde Tüm Türkiye’yi 30 hukuk fakültesi arkadaşımla gezdik.


Siyasete ilk defa 17 yaşında 1987 yılındaki erken genel seçimlerle başlamış oldum. Ankara hukuk fakültesindeki öğrencilik dönemimizde de bütün sosyal çalışmaların içinde bulunduk. Bil hassa bizim dönemimizde başörtüsü yasağı çok revaçta idi. Bu yasağın kalkması için ciddi manada etkin faaliyetlerde bulundum.


O zaman ki siyasi partilerin bütün yöneticilerine, milletvekillerine ve bakanlarına arkadaşlarımızla birlikte gittik. Aynı dönemde 5 hukuk fakültesi öğrencisi olarak bir dergi çıkarttık ve Ankara’nın merkezindeki dergi çalışmalarını organize etmek ve öğrencilerin akademisyen, siyasetçi, bilim adamlarıyla görüşmelerde ve konuşmalarda görevlendirildim. Fakülte bitti 1993 yılında 3 arkadaşımla beraber avukatlığa başladım.


1995 yılında Ankara Etimesgut’ta Özel Ferda Kolejinin kurucu genel müdürlüğünü yaptım ve okulun kuruluşunu sağladım. Aynı zamanda hukukçular vakfı yönetim kurulu başkan yardımcılığı, hukuki araştırmalar derneği yönetim kurulu üyeliği ve yönetim kurulu başkan yardımcılığı yaptım.”


DÖNEMİN ENERJİ BAKANI HİLMİ GÜLER İLE BERABER ÇALIŞTIM


Ali Özkaya AK Partinin kuruluş dönemlerinde olsun, kurulduktan sonra da daha sonra Enerji Bakanı olan Hilmi Güler ile birlikte çalıştığını ifade ederek şunları söyledi; “AK Parti’nin 2001 yılındaki kuruluş döneminde ve seçim sürecinde o zamanki arge başkanı daha sonra enerji bakanı olan Hilmi Güler ile beraber çalışmalarda bulundum ve partinin bir kısım çalışmalarında Hilmi Güler’in yanında fikirlerimizi, görüşlerimizi arkadaşlarımızla beraber sunduk”


ÇANKAYA’DA PARTİNİN OYUNU ‰ 1 LERDEN ‰ 35 LERE KADAR ÇIKARTTIK”


2004 yıllarında Ankara Çankaya İlçe Başkanlığı görevinde bulunan Av. Ali Özkaya Çankaya’da ‰ 1 ile ‰ 5 oy olan sağ görüşlü insanları AK Partiye kazandırarak Ak Parti’nin oylarını ‰ 35 lere kadar yol arkadaşlarıyla beraber yükselttiklerini söyleyerek şöyle devam etti; “ Bana Daha sonra Genel Merkezimiz tarafından Ak Parti Çankaya İlçe Başkanlığı görevi verildi. Bu görevde 2004 yılındaki mahalli seçimlerde ilçe başkanı olarak bulundum ve Çankaya’da sağ seçmenin oyları toplamı ‰ 1 ve ‰ 5 arasındayken partimizin ‰ 35 gibi büyük bir oy alınmasında arkadaşlarımla beraber katkımız oldu. 2006 yılında yapılan kongrede tekrar ilçe başkanı seçildim. 2007 yılında milletvekilliği adaylığı için görevimden istifa ettim.


Ben geçen seçimde Afyonkarahisar’ımızdan milletvekili aday oldum. 7. Sırada milletvekili adayı olarak çalışmalara katıldım. Birçok kişinin 7. Sıradan seçilmeyeceğini “Hiç kendini yorma” demesine aldırış etmeden bir teşkilatçı olarak, partinin bir mensubu olarak, bu davaya gönül vermiş bir insan olarak son sırada olmama rağmen ilk sıradaymışım gibi gayretle çalıştım.


KEMAL UNAKITAN, RECEP AKDAĞ VE BİNALİ YILDIRIM’IN VE EŞLERİNİN AVUKATLIĞINI YAPTIM


Milletvekilliği sürecinden sonra Ankara’da avukatlığa devam ettim. Biz Ankara’da avukat olarak 5 ortağız. Yanımızda 6 arkadaşımız daha avukat çalışıyor, diğer yardımcı personelle birlikte 25 kişiyiz. Ak Parti’nin kurulduğu 2001 yılından sonra 2003 yılında biliyorsunuz ki basın ve medya kuruluşları tarafından Sayın Başbakanımız başta olmak üzere bakanlarımıza çok ciddi ve çirkin ifadelerle iftira kampanyaları başlatılmıştı.


Her bir manşette yolsuzluk iddiasıyla haberler yapılmıştı. İşte bu süreçte ben avukat olarak sayın maliye bakanımız Kemal Unakıtan, Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım, sağlık bakanımız Recep Akdağ’ın eş ve çocukları da olmak üzere basın tazminat davalarına baktım ve yine birçok genel başkan yardımcımızın, milletvekilimizin, müsteşarlarımızın, genel müdürlerimizin avukatlığını yapma ve onlarla daha yakın çalışma imkânı buldum. Bu süreçte tabi ki bürokraside hem ilçe başkanlığı döneminde avukatlık hayatımız boyunca yakın bir itimadımız oldu. Burada şunu gördüm; bir siyasetçinin gücü bürokratlara iş yaptırma kabiliyetiyle doğru orantılıdır.


Ne kadar bürokrat arkadaşlarla dostluğunuz, tanışıklığınız varsa onlar sizin isteklerinizi daha ciddiyetle alıyor ve daha yakın ilgileniyorlar. İktidar partisinde olmanıza rağmen eğer birebir dostluklar olmuyorsa maalesef uzun bir zaman verim alınamayabiliniyor. Yereldeki arkadaşlarımızı, Afyonkarahisar’ın bütün ilçelerinden hemşerilerimiz, ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız, il genel meclisindeki arkadaşlarımız, diğer partilerimiz Ankara’ya sürekli geldiklerinden kendileriyle gücümüz yettiği ve imkânlarımız ölçüsünde ilgilendim ve Ankara’da onlarında bir kapısı olduğunu ispat etmeye çalıştığımız kanaatindeyim. Her zaman yerel ile Ankara’yı buluşturmaya gayret ettim.


Bu işlerin daha güzel ve daha güçlü bir şekilde devam etmesini ve inşallah milletvekili olarak memleketimize daha fazla hizmet etmek için aday adayı oldum. Bu konuda siz saygıdeğer dostlarımızın teveccühü olduğundan inşallah Afyon’a mevcut milletvekillerimizle, sayın bakanımızla, il başkanımızla, belediye başkanlarımız, il genel meclisimizle ve teşkilatımızın bütün fertleriyle bir ekip olarak, o güçlü ekibin bir ferdi olarak canla başla çalışacağıma söz veriyorum. Bu dönem Afyon’da iyi bir uyum sağlandı. Bu uyumu daha üst noktaya ulaştırmamız ve Afyon’u her kalemine ilçe ilçe, köy köy baştan sona hizmetlerimizi artırarak yoğunlaştırmamız gerektiğine inanıyorum.


Afyon coğrafi olarak hakikaten büyük bir il. Her coğrafyaya yetişebilmeği gücümüz ve imkânlarımız oranında gerçekleştireceğiz. Afyon tarımın, hayvancılığın, termal turizmin madenciliğin, çok ciddi bir merkezidir. Bu merkezde bizler yeni süreçte projelere destek olmak, sayın bakanımız, milletvekili arkadaşlarımız, il ve ilçe teşkilatlarımızla bir bütün şekilde hizmetlerimizi devam ettirmek istiyorum.” dedi.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Vatandaş Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
  AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 • Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
  Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 • Işıklara'a doğalgaz geliyor
  Işıklara'a doğalgaz geliyor
 • Dinar Belediyesi tanıtım filmi
  Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 1. AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 2. Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 3. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 4. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 5. Işıklara'a doğalgaz geliyor
 6. Dinar Belediyesi tanıtım filmi
VİDEO GALERİ
YUKARI