Bugun...Ankaradaki Afyonlu öğrenciler kahvaltıda buluştu

Tarih: 16-04-2018 18:05:16 Güncelleme: 16-04-2018 18:12:16 + -


Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği Ankara'da okuyan Afyonkarahisarlı üniversite öğrencileri ile Dernek Genel Merkezi'nde kahvaltı sofrasında buluştu.


Ankaradaki Afyonlu öğrenciler kahvaltıda buluştu

Dernek Genel Başkanı Mehmet Ali Özerkan'ın rahatsızlığı nedeniyle katılamadığı faaliyete Dernek Genel Sekreteri Necmettin Can, Sayman İbrahim Aydoğdu ve Yönetim Kurulu Üyesi Sümeyye Ünal ev sahipliği yaptı. Faaliyete derneğin kurucu başkanı Prof. Dr. İrfan Ünver Nasratınoğlu, Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Bodur, Mehmet TekinKütahya İlinden Yetişenler Derneği gençlik kolları başkanı ile çok sayıda Afyonkarahisarlı üniversite öğrencisi katıldı. Yeşil mercimekli bükme, gatmer, Haşhaşella gibi Afyonkarahisar yöresel lezzetleri ile öğrencilerin memleket özlemi bir nebze olsun giderilmeye çalışıldı.

 

 

Kahvaltı sonrası gençlere bir konuşma yapan Dernek Genel Sekreteri Necmettin Can, Dernek Genel Başkanı Mehmet Ali Özerkan'ın selamlarını ve sağlık sebebiyle katılamadığından duyduğu üzüntüsünü, tüm öğrencilerin kendi çocuklarından farkı olmadığı yönündeki duygu ve düşüncelerini öğrencilere ileterek söze başladı. Can; "Sevgili gençler; 1975 yılında kurulan derneğimizin yeni yönetimi olarak Ankara'da hemşerilerimiz arasında birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla geçen hafta Anıtkabir Ahde Vefa ziyareti ve resmi tören ile başlayan, bugün siz gençlerimizle tanışmak, sorunlarınızı ve önerilerinizi dinlemek için düzenlediğimiz bu kahvaltı faaliyeti tüm özel günler başta olmak üzere mümkün mertebe sık sık gerçekleştirilecektir.

 

Amacımız, yıllardır eksik olan birlik ve beraberliğin tesis edilerek dertlerimizi, sıkıntılarımızı, üzüntülerimizi paylaşıp elimizden geldiğince birbirimize destek olarak sıkıntılardan en kısa zamanda kurtulmak, sevinçlerimizi ve mutluluklarımızı paylaşarak artırmak, ben, sen, o değil "biz" kavramını sağlayıp pekiştirmektir. Derneğimizde bilgisayar ve internet olanağı var, ayrıca kütüphanemizi de en yakın zamanda faaliyete geçirip kullanımınıza sunacağız. Bu imkanları sizler için hazırlıyoruz. Sizleri her türlü faaliyetlerimizde aramızda görmek istiyoruz. Yakın bir tarihte Firig Vadisi gezisi ve Çanakkale gezisi düzenleyeceğiz. Bu ve benzeri hiçbir faaliyetimizde sizden maddi bir talebimiz olmayacak. Ankara'da yalnız olduğunuzu düşünmeyin.

 

24 saat telefonum açık. Oğlum Hasan ve kızım Asena ne ise sizler de aynısınız. Önemle vurgulamak isterim ki; dernek olarak dili, dini, mezhebi, siyasi görüşü ne olursa olsun herkese kapımız açıktır. Bu çatı altında hiç kimse sizin özel hayatınıza müdahil olamaz, amacımız hiçbir çıkar gözetmeden imkanlarımız dahilinde elimizden geldiğince, geleceğimizin teminatı olan siz gençlerimize sahip çıkmak ve destek olmaktır. Sözlerimin sonunda hepinize katılımınız nedeniyle teşekkür eder, başarılar dilerim." diyerek sözü dernek kurucu başkanı Prof. Dr. İrfan Ünver Nasratınoğlu'na bıraktı.

 

Kurucu başkan Prof. Dr. İrfan Ünver Nasrattınoğlu organizasyonda emeği geçenlere ve katılan gençlere teşekkür ederek başladığı konuşmasında, derneğin aktif kullanılması konusunda gençleri duyarlı olmaya davet etti. Her türlü sorunlarını yönetim kuruluna iletmelerini, kendilerine düşen her konuda hem yönetime hem de öğrencilere her türlü desteği vereceklerini belirten Nasrattınoğlu, buranın ilim irfan yuvası olacağını, derneğe kurulacak kütüphaneye kitap desteği vereceğini ifade etti ve öğrencilerden özellikle sosyal bilimlerde okuyanların tez konusunu Afyonkarahisar ve yöresi konusunda seçmeleri istedi.

 

Dernek tarafından yapılacak program ve gezilere hep birlikte iştirak edilmesinin hem kültürel hem de birlik beraberlik açısından önemli olduğunu vurgulayan Nasrattınoğlu derneğin kuruluş ve gelişim hikayesi ile ilgili anıları ile öğrencilere başarılar dileyerek sözlerini bitirdi. Daha sonra organizasyonu düzenleyen Yönetim Kurulu Üyesi Sümeyye Ünal ise kendisini tanıtıp katılanlara teşekkür ettikten sonra katılan öğrencilerin kendini tanıtmasını müteakip Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Bodur, gençlere kendi yazmış olduğu şiirlerden bir demet sundu. Çok güzel ve verimli geçen kahvaltılı sohbet amacına uygun olarak öğrencilerle yapılan hoş sohbetlerle sona erdi.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 • Işıklara'a doğalgaz geliyor
  Işıklara'a doğalgaz geliyor
 • Dinar Belediyesi tanıtım filmi
  Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 • Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
   Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 1. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 2. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 3. Işıklara'a doğalgaz geliyor
 4. Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 5. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 6. Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
VİDEO GALERİ
YUKARI