Bugun...Bakan Eroğlu Afyon da temel atmaya devam ediyor

Tarih: 11-06-2018 02:59:57 + -


Afyonkarahisar da sayısız yatırımlara imza atan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, gelişimine, büyümesine ve ilerlemesine katkı sağladığı Afyonkarahisar’da Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, Orman Genel Müdürlüğü (OGM) ve diğer bakanlıklar tarafından inşa edilecek olan tesislerin temelini atarken halkın hizmetine sunulan tesislerinde açılışlarını gerçekleştirdi.


Bakan Eroğlu Afyon da temel atmaya devam ediyor

Dinar ve Hocalar ilçeleri ile Işıklar Kasabasında düzenlenen temel atma ve açılış programlarına Bakan Eroğlu'nun yanı sıra Milletvekili Ali Özkaya, Vali Yardımcısı Cafer Sarılı, İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları ile Orman ve Su İşleri Bakanlığının Bölge Müdürleri, İl müdürleri ve çok sayıda vatandaşlarımız katıldı.
 

Sırasıyla Dinar ve Hocalar ilçeleri ile Işıklar Kasabasında gerçekleştirilen toplu temel atma ve açılış merasimlerinde yatırımlar hakkında yetkililerin bilgiler verilmesinin ardından kürsüye gelen Bakan Eroğlu; “Bu mübarek günde sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Son 10 gününün içerisinde bulunduğumuz Ramazan ayının milletimize ve vatanımıza hayırlar getirmesini diliyor, tüm kardeşlerimi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Herkes bizim kardeşimiz. Hepinizi seviyor ve sizler için dua ediyoruz. Bu vatanı ileriye taşıyarak, küresel bir güç haline getirmek için gayretler sürdürüyoruz. Bizim için halka hizmet etmek Hakka hizmet etmektir. Bizler bu makamları vatandaşımıza hizmet etmek için devraldık. Tabi bu yolda gecemizi gündüzümüze katarak sayısız yatırımlara ve hizmetlere imzalar attık. Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda ve daha birçok alanda değişim, dönüşüm ve ilerlemeler kaydettik.
 
 
Mesela bütün yollar Afyon kaymağı gibi oldu. Afyonkarahisar’dan İzmir'e, Denizli'ye Ankara’ya, İstanbul’a ve Türkiye’nin dört bir yerine gibi kaymak gibi yollardan gidiyoruz. Dağlar devrildi. Ferhat'ın Şirin'e kavuştuğu gibi tüneller açıldı. Afyonkarahisar’a ve Türkiye’nin her yerinde 5 yıldızlı hastaneler yaptık. Özellikle Afyonkarahisar’a Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ile Onkoloji Hastanesini yaptık. Bu hastaneler Türkiye’de sayılı hastanelerdendir. Afyonkarahisar’da barajlar ve göletler yaptık. 10’larca dereyi ıslah ettik. İçme sularında da arıtma tesislerimizle arsenik olayını kaldırdık. Bakanlık olarak 28 adet eylem planı hazırladık. Fidan desteklemeleri gibi birçok destekleme ile çiftçimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Fidan üretiminde de çığır açtık. Bunlar lütuf değil. Sizlere vefa borcu ödüyoruz.  Sizlerden aldığımız desteği yine sizlerin hizmetine sunuyoruz.” dedi.
 

Türkiye'nin emin adımlarla yoluna devam edeceğini aktaran Eroğlu; “Türkiye büyük bir devlettir ve Türk milletinin başı dik bir millettir. Bugüne kadar birlik ve beraberlik içerisinde olduk. Biz garibi, gurabayı kimseye muhtaç etmiyoruz. Devletimiz yaşlının, emeklinin çiftçinin ve esnafın arkasındadır. Bizler vatandaşımıza değer veriyoruz. Değer vermeye de devam edeceğiz. Ben bu anlamda temelini attığımız ve açılışını gerçekleştirdiğimiz tesislerin, köylerimize, kasabalarımıza, ilçelerimize, Afyonkarahisar’ımıza ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.
 
 
Bakan Eroğlu konuşmalarının akabinde, diğer protokol üyleriyle birlikte Dinar ve Hocalar İlçeleriyle Işıklar Kasabasında  temel atma ve açılışlar gerçekleştirdiler.
 

Dinar’da düzenlenen merasimde DSİ tarafından inşa edilecek Haydarlı Beldesi İçme Suyu Tesisleri, Tatarlı Beldesi İçme Suyu Tesisleri ve Dinar Saz Arazileri Yedek Hattı ile OGM tarafından yapılacak ağaçlandırma ve ormancılık çalışmalarının temelleri atıldı. Aynı merasimde Pansiyonlu İmam Hatip Lisesi ile Haydarlı Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin temeli atıldı. Ayrıca Dinar Yeşilçat Göleti Sulaması ile Sütlaç-Dinar İstasyonları Arasında Bulunan Çelik Köprü Yenileme İşinin de açılışı yapıldı. Temeli atılacak ve açılışı yapılacak bu tesisler 49 milyon TL’ye mal edilecek.
 

Hocalar’da düzenlenen merasimde DSİ tarafından inşa edilecek Hocalar Güre Barajı, Hocalar Uluköy Göleti Sulaması, OGM tarafından yapılacak ağaçlandırma ve ormancılık çalışmaları ile ilçedeki elektrik hatlarının yer altına alınması işinin temelleri atıldı. Yine aynı merasimde Yeşilhisar Barajı ve Sulaması’nın açılışı yapıldı. Temeli atılacak ve açılışı yapılacak tesisler 58 milyon TL’ye mal edilecek.
 

Merkez Işıklar Beldesi’nde de 5 milyon TL’ye mal edilen Işıklar Çok Programlı Lisesi’nin açılışı gerçekleştirildi.
 

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Eroğlu, Afyonkarahisar’da düzenlenecek bu merasimlerde orman köylülerinin kalkındırılması maksadıyla 25 aileye gelir getirici tür, 14 aileye ORKÖY sertifikası ve 2 köye de çok maksatlı yangın söndürme tankeri verdi. Ayrıca vatandaşlara ücretsiz olarak fidan dağıtıldı.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 • Işıklara'a doğalgaz geliyor
  Işıklara'a doğalgaz geliyor
 • Dinar Belediyesi tanıtım filmi
  Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 • Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
   Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 1. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 2. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 3. Işıklara'a doğalgaz geliyor
 4. Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 5. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 6. Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
VİDEO GALERİ
YUKARI