Bugun...Başkan Çoban sevgimizi ve ekmeğimizi paylaştık

Tarih: 14-06-2018 05:15:21 + -


Afyonkarahisar Belediyesi, yardımlaşma ve dayanışmanın en üst düzeye çıktığı Ramazan ayında, iftar çadırları ve dağıtım noktalarıyla bu yılda vatandaşlarımıza sofralarını açtı.


Başkan Çoban sevgimizi ve ekmeğimizi paylaştık

Afyonkarahisar Belediyesi, yardımlaşma ve dayanışmanın en üst düzeye çıktığı Ramazan ayında, iftar çadırları ve dağıtım noktalarıyla bu yılda vatandaşlarımıza sofralarını açtı. Hayırseverlerin katkılarıyla iki ayrı noktada iftar çadırı,  8 farklı günde  mahallelerde iftar sofraları kurulurken, beş farklı mahallede oluşturulan dağıtım noktalarında günlük 6 bin kişiye iftar yemeği verildi.

 

SEVGİMİZİ EKMEĞİMİZİ PAYLAŞTIK

 

,Afyonkarahisar Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen mahalle iftar programlarının sonuncusu Akmescit Mahallesinde gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Ramazan ayı boyunca tam 8 mahallede kurulan iftar sofralarında vatandaşlarla birlikte orucunu açtı.Yoğun bir katılımın gerçekleştiği iftar sofralarında mahalle halkı iftarlara adeta akın etti.  Ramazan ayının ruhuna uygun olarak birlik beraberlik ve dayanışma örneğinin en güzel esintilerinin yaşandığı iftar yemeği renkli görüntülere sahne oldu.  Zengin-fakir tüm mahalle halkının katılabildiği programlarda, mahalle sakinleriyle birlikte aynı sofrada iftar yapan Başkan Çoban, kendisine ulaşılabilirliği daha da kolaylaştırarak, halkın istek ve sorunlarını birebir dinledi. 

 

KATILIM YİNE YOĞUN OLDU

 

,Osmangazi Mahallesinden başlayan iftar sofrası, sırasıyla Yarenler- Yunus Emre, Bayatçık Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Kışlacık Mahallesi, Örnekevler Mahallesi, Dörtyol Mahallesi ve Akmesçit Mahallesinde son buldu. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın ev sahipliğinde Akmesçit Mahallesinde gerçekleşen iftar yemeğine AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı İbrahim Ünlüer, AK Parti Afyonkarahisar Teşkilat mensupları, Belediye Özel Kalem Müdürü Mehmet Savaş, Belediye Başkan Danışmanı Abdülkerim Çalışkan, Destek Hizmetleri Müdürü Süleyman Kaya, Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cem Kasapoğlu, Halkla İlişkiler Birim Sorumlusu Hasan Azak, Akmescit Mahalle Muhtarı Celal Acar, Burmalı Mahalle Muhtarı Suat Uygur ile çok sayıda mahalle sakini katıldı.

 

RAMAZAN AYININ RUHUNA YAKIŞTI

 

İftar sonrası bir konuşma yapan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, geleneksel olarak düzenlenen mahalle iftarları ve sokak iftarlarının son derece memnuniyet verici bir sosyal faaliyet olduğuna dikkat çekti. Mahalle sakinleriyle aynı sofrada iftar açmaktan ziyadesiyle mutlu olduklarını aktaran Başkan Çoban;  zengin fakir ayrımı yapmaksızın tüm vatandaşlarımızın katıldığı mahalle iftarlarının Ramazan Ayı’nın ruhuna yakışır bir şekilde tamamlandığını söyledi.  Mahalle iftarlarının sadece mahallenin alt gelir gurubuna yönelik bir faaliyet olmadığına dikkat çeken Başkan Çoban; “ Bilakis özellikle Ramazan ayındaki yemeklerimiz o mahalledeki zengin, orta gelirli, alt gelirli tüm vatandaşlarımızın birlikte katıldığı, Ramazan ayının güzelliklerinin beraber yaşandığı bir faaliyettir. Birçok mahallemizde vatandaşlarımız mahalle olarak ilk defa iftarda birlikte olduklarına bizlere ifade ediyorlar. Bu da bize ayrı bir mutluluk katıyor” diye konuştu.

 

“TÜRKİYE ANLI AÇIK, BAŞI DİK OLARAK YOLUNA DEVAM EDECEKTİR”

 

24 Haziran’da yapılacak seçimlerin ülkemize ve ilimize hayırlı olmasını temenni eden Başkan Çoban, halktan daha büyük bir güç olmadığını ifade ederek sandıktan çıkacak sonuca herkesin saygı göstermesini temenni ederek istikrar, başarı ve güzelliklerin devam etmesini temenni etti. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunların hilelerinin boşa çıkacağına olan inanca vurgu yapan Başkan Çoban, “ Türkiye anlı açık, başı dik olarak yoluna devam edecektir” diye konuştu.  AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı İbrahim Ünlüer ise mahalle sakinleriyle bir arada iftar yapmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a teşekkür etti.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Kültür Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 • Işıklara'a doğalgaz geliyor
  Işıklara'a doğalgaz geliyor
 • Dinar Belediyesi tanıtım filmi
  Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 • Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
   Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 1. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 2. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 3. Işıklara'a doğalgaz geliyor
 4. Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 5. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 6. Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
VİDEO GALERİ
YUKARI