Bugun...Başkanlığa Metin Balıbey Seçildi

Tarih: 12-07-2018 18:11:04 + -


İstanbul Afsiadın 2018 Yılı Genel Kurulu Yapıldı


Başkanlığa Metin Balıbey Seçildi

İstanbul Afsiadın 2018 Yılı Genel Kurulu Yapıldı
 


İstanbul’da değerli Sanayici İşadamı Değerli Hemşehrimiz Onursal Başkanımız sayın Orhan yavuz beyin Ümraniye’deki Crowne Plaza Oteli’nde, istanbul afyonkarahisarlı sanayici, işadamları ve yöneticileri derneği’nin, 2018 Yılı Olağan Genel Kurulu yapıldı.

 

Genel Kurul açılış konuşmasında, Dernek Başkanımız Mehmet Ahmet Ünlü, özetle, Derneğimizin  İstanbul'daki, sanayicilerin, iş adamlarımızın ve yöneticilerin oluşturduğu ve öncülüğünü Mustafa Mühsürler’in yaptığı, onun teşebbüs ve gayretleriyle gerçekleşen bir sivil toplum kuruluşu olduğunu, resmi kuruluşumuzu Haziran 2004 te gerçekleştirdiğini, Derneği İstanbul'da yaşayan Afyonkarahisarlılar olarak, ilimizi ve Türk ekonomisini kalkındırmak, geliştirmek amacıyla sanayici, meslek, bilim ve işadamları biraraya gelerek kurduklarını, Derneğin Afyonkarahisarlı sanayici, iş adamı ve yöneticilerine, çeşitli konferans ve seminerler verilmesini sağladığını, diğer kuruluşlarla işbirliği yaparak çeşitli aktivite, etkinlik, toplantı, çalıştay, kurultay, Afyonkarahisar'ımızı tanıtım faaliyetlerinde bulunduğunu, Afyon Eğitim Vakfımızın burs faaliyetlerine katkı sağladığını ifade etmiştir.

 

Daha sonra söz alan Derneğimizin kurucu başkanı Mustafa Mühsürler, Dinar’da Derneğimiz üyeleri tarafından kurulan ORTARIM A.Ş. kanalı ile yürütülen ve dikilen 40.000 adet badem ağacı ile yöremizde istihdam yaratmaya çalıştıklarını, Dinar’da her yıl  BADEM FESTİVALİ yapıldığını, İstanbul’daki Afyonkarahisarlı Kültür Derneklerimizin bir çatı altında toplanmasına ve bu derneklerin Federasyon olarak kurulmasına yardımcı olduklarını belirtmişlerdir.

 

Eski Başkanlarımızdan, Kamil AY, her ayın 4. Pazartesi akşamı saat 20.00’de Dernek Merkezinde, uzun bir dönem, konusunun uzmanı hemşehrilerimizin veya dışarıdan davet edilen akademisyen/işadamı ve sanayiciler kanalı ile konferans/seminerler verilmesinin sağlandığını, Egebir İllerinin Dernek Başkanları tarafından kurulan EGEBİR’in faaliyetlerinde etkin şekilde iştirak edildiğini, Afyonkarahisar Merkezinde bulunan ATSO, TİCARET BORSASI ve AFSİAD’ın yanı sıra, diğer İşadamları dernekleri ile temasa geçildiğini,  ortak projelerde bir araya gelindiğini, Avrupa Birliği Fonları ve Kalkınma Ajansları konusunda yapılacak çalışmalar üzerinde durulduğunu, 2018 yılında Finans Kulüp Finansal Yöneticiler Vakfı ile birlikte hareket edilerek, fonlardan Afyonkarahisar İlimizin daha fazla yararlanması üzerinde durulacağını ifade etmiştir.  

 

Genel Kurula katılan hemşehrilerimizde, bazı dilek ve temennilerde bulundular, Derneğimizin başarısı için çalışacaklarını ifade ettiler.

 

Öteyandan, Genel Kurulumuza iştirak eden Celalettin Oruç, babası rahmetli Yılmaz Oruç ağabeyimizin, hayat hikayesi ile ilgili bastırmış olduğu kitabı  tüm katılımcılara dağıttı.Daha sonra seçimlere geçildi ve Yönetim Kurulu’na, Metin Balıbey, Kamil Ay, Mehmet Ahmet Ünlü, Mustafa Mühsürler, Yusuf Arpacıoğlu, Hulusi Gürsoy, Münevver Aksoy, Musa Bursalı ve Kadir Çankaya, Denetim Kurulu’na, Seçkin Köse, Halil İbrahim Perçinkaya ve Selami Tütüncüoğlu seçildi.
 


Yönetim Kurulu yeni dönemde Başkanlığa Sanayi ve İş Adamı Metin Balıbey’i seçti. Yönetim Kurulu adına bir konuşma yapan Metin Balıbey, yeni görevlerinde daha önceki yönetim kurulları gibi etkili çalışmalar yaparak, İlimize daha fazla faydalı olmak istediklerini belirtmişlerdir.

 

Genel Kurul Üyeleri, Genel Kurulun sona ermesinden sonra Onursal Başkanımız duayen sanayici ve iş adamı sayın Orhan Yavuz beyi ziyaret etmişlerdir. Orhan Yavuz Bey, Derneğimizin faaliyetlerini takdir ettiğini belirtmiş ve bazı anılarını anlatmıştır. Özellikle, uzun atlama Türkiye Şampiyonu ve rekortmeni rahmetli Şuhut’lu sporcu  Ömer’den bahsetmiştir.  Afyonkarahisardaki öğrencilik dönemlerinde, sporcu Ömer’in yıllarca Türkiye şampiyonluğunu sürdürdüğünden bahsetmiştir.

 

Saygılarımla,

 

Kamil AY
İSTANBUL AFSİAD GENEL KURULU
DİVAN BAŞKANI


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 • Işıklara'a doğalgaz geliyor
  Işıklara'a doğalgaz geliyor
 • Dinar Belediyesi tanıtım filmi
  Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 • Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
   Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 • 2018 yılıen komik videolar
  2018 yılıen komik videolar
 1. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 2. Işıklara'a doğalgaz geliyor
 3. Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 4. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 5. Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 6. 2018 yılıen komik videolar
VİDEO GALERİ
YUKARI