Bugun...Belediye Başkan adayları sahneye çıkıyor

Tarih: 14-10-2018 02:02:14 + -


Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programı 800’ncü bölümüyle dinleyicileriyle buluştu. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.


Belediye Başkan adayları sahneye çıkıyor

Programda yerel seçimlere yaklaşırken ilimizdeki son durum konuşuldu.

 

CHP’DE SEÇME

 

Yerel seçimlere ilişkin partilerin ittifak edip etmeyeceklerinin tartışılmaya devam edildiğini belirten Gazeteci İsmail Akar, “Büyük şehirlerde Ak Parti ile MHP’nin ittifakı bekleniyor. Ama Afyon gibi illerde böyle bir ittifak olmaz. Ak Parti’de mevcut Belediye Başkanı Burhanettin Çoban aday adaylığını açıklamıştı. Geçtiğimiz hafta Ak Parti’nin Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser’de aday adaylığını açıkladı.

 

Yine Mahmut Koçak’da uzun süredir aday adayı olarak çalışmalarını sürdürüyor. MHP’de ise eski milletvekili Kemalettin Yılmaz aday adaylığını açıkladı. Bu partiden geçen dönem aday olan Fatih Çetinkaya ismi de şanslı. CHP’de ise bilindiği gibi Nevzat Ercan Başkanlığında yeni yönetim göreve başladı ve görev bölümü yaptı. CHP’de de aday adayı isimler gündeme gelmeye başladı.

 

İl Başkanlığı yapmış Dr.Kemal Demirkıkran ve yine İl Başkanlığı yapan Yalçın Görgöz aday olmalı diyenler bulunuyor. Ancak bu iki isim dışında ise eski merkez ilçe başkanı Avukat Yusuf Onur Seçme görev verilecek olursa aday adayı olacağını söyledi. Seçme kendisine bu görev tevdi edilirse onur duyacağını ve böyle bir durumda görevden kaçmayacağını belirtti” diye konuştu.

 

ÇOBAN EN GÜÇLÜ ADAY ADAYIDIR

Bir önceki yerel seçimlerde ilimizde ortalama 120 bin oy kullanıldığını belirten Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Ak Parti 58 bin oy alırken, MHP’nin oyu 50 bin civarındaydı. Arada 8 bin oy farkı vardı. 6500 oy da CHP’nin adayı almıştı. Bugün yaşanan ekonomik sıkıntılar ve diğer olaylar Ak Parti’nin ilimizde enerjisinin azaldığını gösteriyor. Çoban’ın adaylığı tam netleşecek derken birden Ak parti Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser aday adaylığını açıkladı. Seçimden sorumlu olan kişi aday adayı oldu. Merkez İlçenin başkanı mevcut Belediye Başkanı’nın karşısına çıkıyorsa bu hiç normal bir şey değildir. Bir taban rahatsızlığının göstergesi olabilir” diye konuştu.

SİYASET BİR AMAÇ İÇİN YAPILIR

Bülent Eser’in yıllardır Ak Parti’nin yükünü çektiğini belirten Gazeteci Polat Yılmaz, “Bir sürü isim değişirken Bülent Eser Merkez İlçe Başkanı olarak görevini sürdürdü. Bugüne kadar Eser’e kimse sen de gel şu göreve geç demedi. Bence Eser’in aday adaylığı bununla ilgili. Yoksa Çoban’a karşı bir hareket olarak algılanmamalı. Eğer bir insan siyaset yapıyorsa, örneğin belde teşkilatındaysa hedefinde milletvekili olmak vardır. Başka türlüsü düşünülemez. Siyaset bir amaç için yapılır. Ak Parti’den başka adaylar da çıkabilir. Ancak Çoban bana göre partinin en güçlü aday adayıdır. Çoban eskiden beridir partisinde görevler üstlendi. Ben Çoban için bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum” şeklinde konuştu.

 

AK PARTİ’DE KAOS YAŞANMAZ

 

Ak Parti’nin hem ilimizde hem de ülkemizde en güçlü parti olduğunu belirten Gazeteci Ahmet Tunca, “Yaşanan sorunların bunu değiştireceğini sanmıyorum. Dünyanın başka bir ülkesinde bizim ülkemizde yaşananlar olsa değişim yaşanır diyebilirdik. Ama ülkemizde parti desteklemek takım tutmaya benzedi. Ne olursa olsun insanlar partilerinden vazgeçmiyorlar. Bu nedenle Ak Parti en güçlü parti olmaya devam eder. İlimizde mevcut Belediye Başkanı Çoban aday adaylığını açıkladı. Eser’in aday adaylığını açıklaması da bence normaldir. Eğer üst düzeyde Çoban’ın ismi netse Eser’in aday adaylığını açıklamasının bir anlamı olmaz. Ak Parti’de çok fazla kaos yaşanacağını zannetmiyorum” diye değerlendirmede bulundu.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
  Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 • Işıklara'a doğalgaz geliyor
  Işıklara'a doğalgaz geliyor
 • Dinar Belediyesi tanıtım filmi
  Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 1. Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 2. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 3. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 4. Işıklara'a doğalgaz geliyor
 5. Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 6. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
VİDEO GALERİ
YUKARI