Bugun...Belediye meclisi 1 Ağustosta toplandı

Tarih: 02-08-2018 01:35:15 + -


Afyonkarahisar Belediye Meclisi Ağustos Ayı Olağan Toplantısını, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban başkanlığında gerçekleştirdi.


Belediye meclisi 1 Ağustosta toplandı

Belediye Meclis Salonunda yapılan toplantı, bir önceki Meclis toplantısına ait tutanak özetinin okunmasıyla başladı. Trafikle ilgili maddelerin çoğunlukta olduğu toplantıda, Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesinde yaşayan vatandaşların, Yüntaş A.Ş. tarafından hizmete sunulan yeni halk otobüslerinden faydalanabilmesi için söz konusu mahalleyi kapsayan yeni bir güzergah oluşturuldu. Geçen Mart ayında Belediye Meclisi kararıyla bazı minibüslere verilen geçici güzergahlar da bu toplantıda alınan yeni bir kararla kalıcı hale getirildi. İlgili maddeden faydalanan minibüsçüler toplantıya katılarak, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a ve Meclis Üyelerine teşekkür etti.

 

KENT KONSEYİ'NDEN TAVSİYE KARARLAR

 

Toplantıda ayrıca, Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi'nin Meclis'e sunduğu; görme engelli vatandaşların trafik ışıklarında karşıdan karşıya daha rahata geçebilmesi için trafik ışıklarına sesli sinyalizasyon yapılması, kaldırım işgallerinin önlenmesi, kaldırımlardaki engelli rampalarının gözden geçirilerek standartlara uygun hale getirilmesi, süresi geçen afiş ve kulüp bayraklarının kaldırılması yönündeki tavsiyeleri kabul edilerek karara bağlandı. Afyonkarahisar Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Kum Voleybolu Turnuvasının bu yıl da düzenlenmesi ve turnuvada birinci olanlara 500 TL, ikinci olanlara 350 TL ve üçüncü olanlara 250 TL para ödülü verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.       

 

     

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından Karayolları'nın bulunduğu alanda yapılan, özellikle akşam saatleri ve hafta sonları yoğun ilgi gören Karayolları Parkı'nda, zaman zaman izdihamın yaşandığı kapalı çocuk oyun grupları için ücret tarifesi belirlendi.

 

Buna göre, hafta içi 08:00-17:00 saatleri arası; 2 saat 5 TL, hafta sonu 08:00-17:00 saatleri arası; 1 saat 5 TL, tüm günler 17:00-24:00 saatleri arası; yarım saat 5 TL, abonelik sistemi haftanın tüm günleri; sınırsız giriş 150 TL ve abonelik sistemi haftada 4 gün; sınırsız giriş 80 TL olarak kararlaştırıldı. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Bayındırlık ve İmar Komisyonundan gelen tekliflerin de görüşülerek karara bağlandığı toplantı, bir sonraki oturum tarihin 3 Eylül Pazartesi günü saat 19:00 olarak belirlenmesinin ardından sona erdi.

 


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Afyon Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 • Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
   Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 • 2018 yılıen komik videolar
  2018 yılıen komik videolar
 • ANLATMAYA GEREK YOK
  ANLATMAYA GEREK YOK
 • Sende Susma
  Sende Susma
 • halit kara görüyorum
  halit kara görüyorum
 1. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 2. Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 3. 2018 yılıen komik videolar
 4. ANLATMAYA GEREK YOK
 5. Sende Susma
 6. halit kara görüyorum
VİDEO GALERİ
YUKARI