Bugun...Belediye sularını kesti, aileler mağdur oldu

Tarih: 20-08-2019 02:14:47 Güncelleme: 20-08-2019 02:23:47 + -


Afyonkarahisar’ın Ataköy mahallesinde bulunan ve daha önceden köy tüzel kişiliğine ait olan, 2014 yılı seçimlerinde ise, Afyon belediyesine devri yapılan, taşınmazda yaşayan kiracılar mağdur.


Belediye sularını kesti, aileler mağdur oldu

Afyonkarahisar’ın Ataköy mahallesinde bulunan ve daha önceden köy tüzel kişiliğine ait olan, 2014 yılı seçimlerinde ise, Afyon belediyesine devri yapılan, taşınmazda yaşayan kiracılar mağdur.

 

Toplamda 4 daire ve 2 dükkandan oluşan taşınmazda oturan kiracılardan Hakan Yazmen ve Ahmet Öz  mağdur olduklarını ifade ederek, şu bilgilere yer verdi;

 

 

“ Bizler yıllardır burada oturuyoruz, birimiz beş yıldır bir diğerimiz ise on beş yıldır bu dairelerde oturuyoruz. Bizler geçimimizi inşaatlarda yomiyeci olarak sağlıyoruz ne bir sigortamız var nede bir güvencemiz. Oturduğumuz binada ancak kıt kanaat idare ediyoruz.

 

“Çıkmazsanız elektriğinizi, suyunuzu keseriz”

 

Burası daha önce bazı basın kuruluşlarında çıkan haberlerin ardından şu an mahkemelik konumunda. Bizler buranın kirasını bu zamana kadar Ataköy muhtarlığına ödüyorduk.  Taki burası mahkemelik oluncaya kadar, burası mahkemelik olunca, mevcut muhtar  Muharrem Özdemir bize” bundan sonra buranın kirasını bana getirmeyin, ben almıyorum” Dedi.

 

Bizde belediyeye ödeyelim diyoruz fakat, oradan da bize verilen cevap burayı acil boşaltın burasını yıkacağız dediler. Afyonkarahisar Belediyesi İstimlak emlak şube müdürlüğü tarafından bize, şifaen sözlü olarak bu söylendi. Bizlerde bize bu durumu, yazılı olarak daha önceden bildirmeniz gerekirken neden böyle diye ? Sorduğumuzda, alınan karanın bu şekilde olduğunu söylediler. Çıkmazsanız suyunuzu ve elektiriğinizi keseriz dediler. Afyonkarahisar Cumhuriyet Savcılığı  burası ile ilgili, soruşturma dosyasını, Afyonkarahisar belediyesine, 13 gün önce cevap alınması için gönderdi. O dosya elimizde bu işin çözümü, bizi mağdur etmekmidir ?

 

“Evde yokken suyumuzu kestiler”

 

Ve sonunda suyumuzu biz evde olmadığımız bir vakitte gelip kesmişler. Anayasanın hiç bir kanununda, bir belediye yada kamu hizmeti veren bir kuruluş, vatandaşın suyunu kesip mağdur edemez. Bizim borcumuz yok, kiramızı gününde ödüyoruz, elektiriğimizi ,suyumuzu  ödüyoruz. Bize bunu reva görmelerine anlam veremedik.  Üstelik boşaltma kararı veren kuruluş, aldığı ani bir karar ile bunu uygulamaya koyuyor. Bize zaman bile tanımıyorlar. Bırakın zaman tanımayı, en azından bir boşaltma gerekçesi olur, yani bir nedeni olur.

 

Evde çocuğumuz ve çoluğumuz şu an susuz, yıl 2019 ve biz aile olarak suyumuz kesildiği için,köy çeşmesinden evimize, bidonlarla su taşımak zorunda kaldık. Bizim günahımız ne ? Bu gün de gelip, elektriğimizi keseceklerini söylediler. Muhtarımız bize “ben burada olduğum sürece, sizi kimse buradan çıkaramaz” Diye söz vermişti, ama şimdi muhtar Muharrem Özdemir’de, bu konuda sessiz kalmayı tercih ediyor. Bizler de bu memleketin çocuklarıyız.

 

 Muhtarlıkta yapılan ve bizim bilgimiz dahilinde olmayan bir sözleşmeyi,  geriye dönük tarih atarak, bizim burada oturma süremizi sona ermiş gibi göstermek suretiyle, bizi mağdur ediyorlar.  Bu konuda sayın Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’i de yanlış yönlendiriyorlar. Oturduğumuz dairenin kirasını şuana kadar eksiksiz ödediğimiz halde, sanki biz buraya hiç para vermiyormuşuz gibi karşı tarafa aksettirmişler. Yani sizin anlayacağınız, bizleri burada işgalci konumunda göstererek, mağdur ediyorlar. Önümüz kış, kiralar çok pahalı, kendi bütçemize göre şu an ev bulmamız ise çok zor.

 

Bizler mağduruz, buradan sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz’a, sayın Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e sesleniyoruz lütfen bize yardımcı olsunlar ve bu mağduriyetimizi gidersinler. “ İfadelerini kullandılar. Afyon Time


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Denizli depreminden sonra yaşananlar
  Denizli depreminden sonra yaşananlar
 • Halit Kara gidem dedim
  Halit Kara gidem dedim
 • AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
  AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 • Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
  Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 1. Denizli depreminden sonra yaşananlar
 2. Halit Kara gidem dedim
 3. AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 4. Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 5. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 6. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
VİDEO GALERİ
YUKARI