Bugun...Bu yol beş mahalleyi mağdur etti

Tarih: 06-03-2018 19:57:10 + -


Dinar’da yılan hikayesine dönen ve çeşitli sebeplerden dolayı bir türlü hizmete giremeyen yeni Çivril Yolu yüzünden Dinar’a bağlı beş mahallenin vatandaşı doğalgaz kullanımı konusunda mağdur edildi.


Bu yol beş mahalleyi mağdur etti

Yeni yolun açılması halinde eski Çivril yolunun mücavir alan içerisinde yer alması sebebiyle belediye bünyesine geçeceğinden dolayı, doğalgaz çalışmalarının bu beş mahallede başlaması ön görülüyor. Mahalle muhtarları konuyla alakalı olarak defalarca Belediye ve Afyongaz yetkilileriyle görüştü.

 

Eski Çivril yolunun Karayollarına ait olması nedeniyle, mücbir sebepten ötürü doğalgaz hattı döşenmesinin mümkün olmadığı cevabını alan muhtarlar, bu seferde açılamayan yolu yerinde inceleyerek çözüm yolları aradılar.

 

Önceden de Dinar ve Afyonkarahisar basınında yer alan yeni Çivril yolunun trafiğe açılmaması ve vatandaşların mağdur edilmesiyle alakalı bir çok haber yayınlanmıştı. Bir türlü muhattabı bulunamayan Yeni Çivril Yolu İlçede ikamet eden beş mahalle sakinini mağdur etmeye devam etti.

 

 

Bu yolun açılması halinde şehir merkezinden geçen Çivril yolu mücavir alan içerisinde olduğu için karayollarından Dinar Belediyesine devir edilecek. Devir edilmesi halinde ise yol kazım çalışmaları doğalgaz için başlayacak. Şu an ise yol karayollarına ait olduğu için bu bölgeye müdahale edilemiyor.

 

Yılan Hikayesine Dönen Çivril Yolu

 

Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinden Çivril’e doğru yeni yapılan yol yıllar geçmesine rağmen halen açılabilmiş değil. Beş yılı aşkın bir süredir açılmayı beklenen yol, trafiğe kapalı bir vaziyette durmaya devam ediyor.

 

Muhtarlar Çözüm Yolu İstiyor

 

Dinar’a bağlı Ilıca Mahallesi Muhtarı Mehmet Yılmaz, Üçlerce Mahallesi Muhtarı Ali Uygun ve Konak Mahallesi Muhtarı Ramazan Çınar, doğalgaz sorunlarıyla alakalı yetkililere çağrı yaparak bir çözüme kavuşması gerektiğini söyledi. Yeni Çivril yolunun açılmaması halinde eski Çivril yolunda karayollarının doğalgaz çalışmasına izin vermesi gerektiğini belirten Muhtarlar şunları söyledi, “Bir tane yol yüzünden beş mahallenin vatandaşı şu an mağdur halde. Bu insanlara yazık günah. Karayolları bu yolu açmıyorsa o zaman Afyongaza izin verip doğalgaz hattının döşenmesini sağlamalıdır” dediler.

Yeni Çivril Yolu Hiç Olmasaydı

Mahalle muhtarları Yeni Çivril yolunun olmaması halinde beş mahallenin doğalgazının ebediyen gelmeyecek mi? Diye sordu. Karayollarının Yeni Çivril Yolu adı altında bir yol yaptığını fakat 5 yıldır yolu bir türlü trafiğe açamadığını kaydeden Muhtarlar şunları söyledi, “Diyelim ki bu yeni Çivril yolu çalışması hiç bir zaman olmadı. O zaman bu beş mahalle hiç bir zaman doğalgaz alamayacak mıydı?”

Karayollarına Açık Çağrı

Dinar Mahalle muhtarları Karayollarına açık çağrıda bulunarak Çivril yolunun bir an önce yapılarak trafiğe açılmasını, açılmayacak olması halinde ise eski yol için kazı çalışması izninin verilmesini istedi. 5 mahalleden yaklaşık iki bin civarında doğalgaz için imza toplayan mahalle muhtarları vatandaşı kimsenin mağdur etmeye hakkı yoktur” dedi.

 

 

Yine edinilen bilgilere göre Dinar-Çivril yolunda bulunan köprünün çökmesi nedeniyle yolun bazı bölgelerinde çökmeler meydana geldiği, ancak yetkililer tarafından köprünün yapının devam ettiği, konu olan yolun geçmiş zamanda da bazı yerlerinde çökmeler meydana geldiği öğrenildi. Bir an önce açılarak hizmete girmesi beklenen yol ile ilgili son durumu merak eden vatandaşlar, bilgilendirilmek üzere bekliyor.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İlçeler Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 • Işıklara'a doğalgaz geliyor
  Işıklara'a doğalgaz geliyor
 • Dinar Belediyesi tanıtım filmi
  Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 • Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
   Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 • 2018 yılıen komik videolar
  2018 yılıen komik videolar
 1. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 2. Işıklara'a doğalgaz geliyor
 3. Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 4. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 5. Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 6. 2018 yılıen komik videolar
VİDEO GALERİ
YUKARI