Bugun...Bülüçalan köyü 4. Çiftlik günü şenliği yapıldı

Tarih: 05-07-2019 21:57:50 + -


Dinar ilçesine bağlı Bülüçalan köyünde Muhtarlık tarafından 4 üncüsünü düzenlenen Tarım, Hayvancılık ve Süt Ürünleri konulu “ÇİFTLİK GÜNÜ” etkinliği gerçekleştirildi.


Bülüçalan köyü 4. Çiftlik günü şenliği yapıldı

Dinar ilçesine bağlı Bülüçalan köyünde Muhtarlık tarafından 4 üncüsünü düzenlenen Tarım, Hayvancılık ve Süt Ürünleri konulu “ÇİFTLİK GÜNÜ” etkinliği gerçekleştirildi.

 

Bülücalan Köyü Muhtarlığının düzenleği Çiftlik Günü şenlikleri yoğun katılım ile Bülücalan Köyünde okul bahçesinde çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

 

Programa Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar İl genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Dinar İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Evciler İlçe Kaymakamı Abdullah Yüksel, Evciler Belediye Başkanı Ali Dede Savaş, Haydarlı Belediye Başkanı  Duygu Peker, İlçe Emniyet Müdürü Özgür Taşkın, İlçe Jandarma Komutanı vekili Jandarma Başçavuş Mahmut Karakaya, siyasi partilerin ilçe başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

 

Programın sunuculuğunu Şehit İzzet Taşbaş İmam Hatip Ortaokulu öğretmenlerinden Türkçe öğretmeni Tufan Özkan üslenirken Dinar Gençlik Hizmetler ve Spor İlçe Müdürü Doğan Çakır ise programı organize etti.

 

Programda  Muhtarlığın hazırlamış olduğu yemek ikramının ardından konuşmalara geçildi.

 

 

Köy Muhtarı Osman Erturan, hoş geldiniz konuşması yaparak köyün ihtiyaçlarını, gelirini ve hayvancılık konularını dile getirdi ve köy hakkında bilgiler verdi.

 

Ak Parti Afyonkarahisar  İl genel Meclis üyesi Bülüçalan köyünden olan Ahmet Çetin; köylülerimiz 1947 yılında bu alanda merkezi yerleşime geçmiş olup daha önce yayla düzeniyle dağlarda konaklamaktaydı. Ülke ekonomisine katkıda bulunmak için Devlet Su İşlerinin yapmış olduğu damlama sulama basınçlı sulama sistemleri sayesinde topraklarımızda yaklaşık yılda 60 ton ceviz, 40 tona yakın ayva, 100 tona yakın kiraz üretimi yapılarak ülke ekonomisine katkı sağlanmaktadır. katılan tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum. Dedi

 

Daha sonra Afyonkarahisar il genel meclis başkanı Burhannetin Çoban’nın konuşmasının ardından ilçe Kaymakamı Selami Kapankaya konuştu. Kaymakam Kapankaya, “ Köylü Milletin Efendisidir. Düşüncesiyle köylerimiz tekrar canlandırmak o eski güzel günlerine hareketli, canlı günlerine döndürmek için hep birlikte uğraş veriyoruz.”dedi.

 

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven ise şunları söyledi. “  Çiftlik gününde bizleri ağırladınız ve kabul ettiniz için Bülüçalanlılara çok teşekkür ederim. Köy kültürünü tamamen burada yaşadık. Çok güzel bir etkinlik olmuş, diye konuştu.

 

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya ise şöyle konuştu. Özkaya “ Her yıl geleneksel olarak 4. sünü düzenlediğiniz Çiftlik Gününüzü kutluyorum. Köylerin alt yapısını yapıyoruz üst yapısını yapıyoruz. Çevre düzenlerini de yaptıktan sonra inşallah köylerimizi çok daha yaşanabilir hale gelecek ve bu hep beraber sağlayacağız. Hepinize yeni çiftçi günlerinde buluşmak dileğiyle selam ve saygılarımı sunuyorum.” Dedi

 

 Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz konuşmasında, “ Öncelikle sizleri tebrik ediyorum gerçekten bize hem kültürümüzün devamını sağlayan hem de üretime meyvecilik başta olmak üzere her türlü üretime önem veren böyle bir günü tertiplediğiniz için sizleri tebrik ediyorum.  Az önce Muhtarımız belirtti. Düğün salonunun yapılması ile ilgili özel idaremiz birkaç yıldır. Bu alanda özellikle çalışmalar yaptı yatırımlar yaptı. Bu şekilde üretim yapan bir köye de öncelik vermek bizim görevimiz olacaktır. Bu yıl olmasa da önümüzdeki yıla inşallah bu problemi sizler ile birlikte beraber çözeceğiz.”dedi.

 

Konuşların ardından Bülüçalan Halk Oyunları Ekibi hazırlamış oldukları köye özgü oyun gösterilerini davetlilere sundu. Halk Oyunları sonrasında halat çekme yarışı, çuval yarışı, Kaşık ile ağızda yumurta taşıma yarışması ve Tarım ilçe Müdürlüğü tarafından oluşan komisyon marifeti ile en güzel koç, buzağı ve Teke kırkma yarışmaları yapıldı. Dereceye giren yarışmacılara Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ve İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya tarafından ödülleri verildi.

 

Program köylüler ile protokol üyelerinin toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Kültür Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Denizli depreminden sonra yaşananlar
  Denizli depreminden sonra yaşananlar
 • Halit Kara gidem dedim
  Halit Kara gidem dedim
 • AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
  AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 • Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
  Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 1. Denizli depreminden sonra yaşananlar
 2. Halit Kara gidem dedim
 3. AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 4. Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 5. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 6. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
VİDEO GALERİ
YUKARI