Bugun...Çetinkaya: Abbas yolcu

Tarih: 04-11-2018 19:54:57 Güncelleme: 04-11-2018 20:16:57 + -


Fatih Çetinkaya Afyonkarahisar belediye başanlığı için aday adaylığını açıkladı.


Çetinkaya: Abbas yolcu

Afyonkarahisar’dan geçtiğimiz seçim Döneminde Milliyetçi Hareket Partisinden Hem beleiye Başkan Adayı olan, hemde Milletvekili adayı olan Fatih Çetinkaya, Yaklaşan yerel Seçimlere yönelik, Milliyuetçi Hareket Partisinden yeniden aday adayı olduğunu bugün Afyonkarahisar’da MHP il b,nası önünde yaptığı bir basın açıklaması ile duyurdu.

 

Açıklama öncesinde çok sayıda siyasetçi ve MHP ‘li Çetinkaya’yı tebrik etti. Çetinkaya aday adaylığını şu ifadeleri kullanarak açıkladı;

 

“ Aç yatar, çıplakgezer, sırtımda taş taşırım. Başıma bela yağsa, sabreder alışırım,canıma kasdeden hasmımla,barışım. Yalnız bir şey yapamam,çıkarma hiç kafandan, kusura bakma beyim, ben vazgeçemem Afyondan. Burada büyümöüş ,burada gelişmişim. Burada gönül vermiş, burada sevmişim.

 

Burada çok şeyleri bir pula çevirmişim,görüyorsun bağlıyım bu şehre dört bir yandan. Kusura bakma beyim, ben vazgeçemem Afyondan. Sayın İl Başkanım, merkez ilçe başkanım,il ocak başkanım, Türk Yerel Sendikasının değerli başkanı, ilçe başkanlarım, çok değerli belediye başkanlarım, ilçe ocak başkanlarım, sendika ve sivil toplum kuruluşlarının değerli başkanları ve temsilcileri, bizi bu yolda yalnız bırakmayan gençlik ve spor federasyonunun ege bölge başkanları ve temsilcileri, demokrasimizin merkezi, özü pozisyonundaki mahalle ve köy muhtarları, uzaktan ve yakından basın açıklamamıza teşrif etmiş olangönül dostlarımız, çok muhterem hemşehrilerim,fedekarlığın ve adamlığın davasına, sadakatinsembolü aziz ülküdaşlarım,geleceğin teminatı genç bozkurtlar,çok kıymetli hanımefendiler ve beyefendiler,Afyonkarahisar basınının emektar temsilcileri ne mutlu bizlere ki; Türk milletinin binlerce yıllık kutlu yürüyüşünün yegane temsilcisi, Türk dünyasının yegane umudu, Milliyetçi Hareket Partisinin çatısı altında, üç hilalli sancağın gölgesinde, cennet mekan başbuğumuz Alparslan Türkeş’in yolunda, bilge liderimiz Devlet Bahçeli’nin izinde, yine kutlu bir yürüyüşün başında bir araya geldik. Bu güzel Pazar gününde,her biriniz birumutla, bir heyecanla, bir inançla buraya geldiniz.

 

Doğruluğun, dürüstlüğün müjdesini getirdiniz, doğru insanlar ile doğru yerde, doğru hedefe yürümenin huzurunu getirdiniz. Çok çetin bir mücadelede güç verdiniz, inanç verdiniz, umut getirdiniz, ne güzel bir geliş ile geldiniz, hoş geldiniz, sefa geldiniz. Her şeyden evvel bundan 43 yıl önce,dün makamların en güzeline erişen,Ülkücü Şehidimiz Alparslan Gümüş abimirahmet ve minnetle yad ediyorum, ruhu şad, mekanı cennet olsun.

 

Beş yıl önce yine bu günlerde,bu kutsal topraklarda,Albay Reşatların, Şükrü Çelikalayların,Ahmet çavuşların,Ülkücü Şehidimiz Necmi Bilgin’inaziz hatıraları önünde, liyakat,sadakat,ve adaletdüsturu ile yola çıkmıştık. Paraya karşı, devlet imkanlarına karşı,ihnetlere karşı ve dahi zulme karşımilletimizin tertemiz yüreklerinde mevzi aldık. İnandık, çalıştık,yorulmadık ve asla vazgeçmedik, konuşmamın başında şiirini okuduğum şehrimizin büyük şairlerinden Ali Türkkeskin’in de dediği gibi kimse kusura bakmasın ben vazgeçemem Afyonkarahisar’dan, kusura bakmasınlar gidemem ben bu şanlı ocaktan. Tüm Afyonkarahisar’lı hemşehrilerimiz olarak, kazanamazsak Afyon’a bir çivi çakmam gibi, kazanamazsam bakanlık benden gider gibi, Tehditlere maruz kaldık.Organizasyonlara, provakasyonlara maruz kaldık, Tv programları randevularımız iptal edildi,O çocuk televizyona çıkmayacak” hükmüne maruz kaldık.

 

Arkasında “Ak Parti kaanırsa geçerli olacak” çekleri gördük. Hiç delikanlı gibi bir meydan okuma görmedik,iddia görmedik,hep sahte hesaplardan tehditler aldık.  Ne oyunlardan yıkıldık, ne tuzaklardan korktuk, ne saldırılardan ürktük ne de mesnetsiz iftiralardan çekindik. Ama yılmadığımız gibi nezaketten, edepten ve adaptan asla ödün vermedik, olmayacak vaadlere sığınmadık, samimi olduk, doğru ve yararlı olanı takdir etmekten geri durmadık. Yanlışı ,adaletsizliği ve zulmü eleştirdik, karşısında durduk, haksızlığa karşı dilsiz şeytan olmadık ve olamayagız dedik.

 

 

Netice itibari ile milletimizden her iki kişiden birinin teveccühünü kazandık. Geldiğimiz bu noktada birliğimizi ve dirliğimizi perçinleyen liderimizin 30 yıllık yol arkadaşı, MYK üyemiz ve Afyonkarahisar Milletvekilimiz Mehmet Taytak, bu süreçte beraberce omuz omuza çalıştığımız il başkanımız nezdinde tüm yönetim kurulu üyelerimize, merkez ilçe başkanımız ve teşkilatına, ocak teşkilatımız ile beraber, eski, yeni tüm teşkilat mensuplarımız ve ülkü neferlerine şimdiye kadar ki süreç için samimi minnettarlığımı ve şükranlarımı sunuyorum. Zaferin kodları ve şifresi birlik ve beraberlikte gizlidir, kin, intikam ve haset gibi duyguların sahiplerine bir şey kazandırdığı vaki değildir.

 

Oysa birlik, dirlik ve hüsnüzan nice zor yılları aşırmış, nice mucizeleri gerçek kılmıştır. Afyonkarahisar MHP teşkilatları ve Ülkücüleri olarak,enerjimizi vereceğimiz hedef ve yol bellidir. Bu yola revan olmuş iken e ufak bir kin anlayışısadece hedefi biraz daha uzak kılacak fitneye sebeb olcaktır. Bu hedefe inanmış 31 Mart akşamı zaferde sarılmayı Murad eden, samimi ve iyi niyetli tüm Ülküdaşlarımın bu tarz batıla tevessül etmeyeceğine, olan inancım tamdır. Eski Milletvekilimiz ve Belediye başkan aday adayımız Kemalettin Yılmaz beyle, nasıl şuanda biz omuz omuza isek, nasıl ki birimiz aday olunca diğerimiz sonuna kadar, zafere kadar yanında olmaya namus sözü vermişsek, nasıl ki bu can bu tende durdukça, Türk milletine hizmet etmeye yemin etmişsek,hiç bir kırgınlık ve kızgınlık bize zarar vermemeli, yolumuza taş olmamalıdır. Hepimiz biriz biz MHP’yiz, Başbuğumuz Alparslan Türkeş, Liderimiz  Türkmen Beyimiz Devlet Bahçeli, otağımız, Ocağımız Milliyetçi Hareket Partisidir.  Herkes bilsin ki biz Türk Milliyetçileri olarak, Türk Milleti için gerekirse tüm gemileri yakarız.

 

Şehrimiz için aşamayacağımız zorluk yoktur, biz vatanımız ve ülkümüz için,gerekirse candan, gerekirse yardan, gerekirse de serden en ufak bir tereddüt göstermeden vazgeçeçek bir iradeye sahipiz. Tıpkı dün olduğu gibi; Şahadet şelbetinden kana kana içmiş mübarek ülkğücü ömürlerin hatırasını bayrak yapar, cefayı imanımızla eritir,kuşatmaları sevdamızla yarar,kumpasları cesaretimizle tersine çeviririz. Allah’a ne kadar  şükretsek azdır, zalimlerden, zulmedenlerden , nefsine tapanlardan, parayı imana tercih edenlerden olmadık. Din bezirganları, din kaçkınları, din sömürücülerinden olmadık.  Yüce dinimiz İslam’ı nakde çeviren ahlaksızlardan, tevhid inancını siyaset ve ticaret emtiası yaan münafılardan olmadık, bundan sonra da olmayacağız. İslam ana kapımız, Türlük ana kaynağımız,  Türkçe ana dilimiz, kardeşlik ana fikrimiz, Türk dünyası ana kucağımız, birlikte yaşama ana amacımız, Türkiye ana vatanımız, Bayrak ana direğimiz, üç hilal ise ana yolumuzdur.

 

Bizim anamız, anımız ve ahdimiz birdir, o halde bize mana ve ruh katan tüm bu kıymetlerimiz ile sonsuzluğa bir olarak akacak uzanacaktır. Biz bu inanç, anlayış ve tecrübelerimiz ile aldığımız eğitim ile 31 mart 2019 seçimlerine hazırlanıyoruz. Kutlu davamızı başarı ile büyütmek, yerelden genele yene yene, seneryoları yırta yırta, bariyerleri yıka yıka, tezgahları yaka yaka başarmak boynumuzun borcudur. Bizde bunu başaracak irade haddinden fazladır, Bizde bunu gerçekleştirecek vizyon, feraset, birikim, heyacan tavsamayacak bağlılık, asla zayıflamayacak sadakat, eksilmeyecek mücadele ziyadesi ile vardır.  Bize inanın, bize güvenin, dün nasıl başınızı eğdirmediysek, bu gün de eğdirmeyiz. Değerli hemşehrilerim, kıymetli gönüldaşlarım, beş yıl önce her türlü iktidar gücüne rağmen, neredeyse kıl farkla kaybettiğimiz ve Türk milliyetçilerinin hakkı olan, o makamı yeniden partimize kazandırmak için yola çıktık.

 

Bu konuda kararlı ve azimliyiz,  Milliyetçi Hareket Partisi fertleri olarak,şehrimizi topyekün , yönetmöeye, kalkındırmaya, büyütmeye ve kazandırmaya iddialı ve inançlıyız. Afyonkarahisar İktidar partisine muhtaç ve mecbur değildir.Meseleler ve sorunlar, bunlara sebeb olanlar tarafından çözülemez, çözülememştir.Şehir olarak potansiyelimizi harekete geçirmeye, parlayan bir yıldız, dünya markası yapmaya bırakınız vizyonlarını, hayalleri bile yetmez. Yetmedi, yetmiyor, yetmeyecektir de. Biz köprülü kavşak dedik, yapılamaz dediler mühendislik ayıbı ile bitmeyen inşaatlarla vatandaşı canından baezdirdiler, tekleferik dedik, otantik kültür merkezi dedik,biz tanıtım dedik, milli mücadele dedik, Yunan anıtı yapmaya kalktılar. Biz doğal müze dedik, işgalci Yunan komutan Trikopis’in kaldığı evi müze yapmaya kalktılar.  Kim olursanız olun, bu topraklara ecdadımın, bin yıl önce vurduğu Türk ,İslam mührünüsildirmeyeceğiz, buna asla gücünüz yetmeyecek.

 

Biz konut arzı ddik,kentsel dönüşüm dedeik,yandaş müteahhidin projeleri ile ilgiendiler. Biz imarda adalet, fakir mahallelerde kat artışı dedik, üretim dedik,senelik beş bin istihdam dedik, bunlar lokal açmayı araç almayı hizmet saydılar. Biz kentleşme dedik, sosyal belediyecilik dedik, kaldırım ışıklandırmayı kentleşme sandılar.Biz kocatepe dedik, kurtuluş dedik, Mustafa Kemal dedik, bunlar Büyükkkaleciğin adını Kocatepe yapmak ile yetindiler. Kültürel belediyecilik dedik, gençler, çocuklar, üniversiteligençler dedik, bunlar Erenlerden ne kadar oy aldık ki dediler.Engellilere hayatı sevdirmek gerek dedik, bunlar medikal ürünler vermek ile yetindiler.

 

Biz 1500 liralık su faturası nedir dedik, suya servet ödedik,  daha dün belediye meclisinden alınan bir kararla suya zam yapmadık dediler. Ulaşım dedik, trafik dedik, kaygısız kaldılar. Afyon’un suyu ne halde dedik, 50 yıllık su var dediler, suyun kralına alkış tuttular, şimdi Akdeğirmen suyunu çekti haberiniz var mı ? Durum vahim. Artık Abbas yolcu bu böyle biline.

Şimdi binlerce misafirin Kocatepe’ye çıkabileceği, otellere gelen her misafirin Afyon everinde alışveriş yapıp, asansörle, kaleye çıkacağı, ucuz su faturalarını göreceğimiz, günlük on bin ihtiyaç sahibine  gizliden teşhir etmeden ekmek ve aş vereceğimiz, mükemmel bir şehir meydanına kavuşacağımız, çalıştıracak insan bulamayacak kadar istihdam alanı yaratabileceğimiz, zehir solumayacağımız, esnafımızı canından bezdirmeyeceğimiz, anıtparkta gece onlarca sokak köpeğinin gezmeyeceği, sürekli kalkınan ve büyüyen ,nüfusu her geçen gün artan,refah seviyesi genişleyen,eğitimde son sıralardan kurtulan,tam anlamıyla kentleşmiş,bölgenin yıldızı bir Afyonkarahisar için,adaletle hükmetmek, sadakatla bağlı kalmak, liyakatla hizmet etmek için, niyet ettik milletin selameti, Allahın rızası için belediye başkanlığına talip olmaya.  Bu  arzumuzu teşkilatlarımıza ilettik, aday adaylık başvurumuzuda, genel merkezimizin belirlediği tarihte, genel merkezimize yapacağımı sizlere ve kamu oyuna belirtmek isterim.

 

Allah bu niyetimizi hakkımızda hayırlı kılsın,bu yolda şer var ise nasip etmesin. Hayırlı bir zaferi nasip etsin, Niyetimiz tüm camiamıza, memleketimize hayırlı olsun, Yolunuz, bahtınız ve alnınız açık olsun. Varlığım Türk varlığına armağan olsun, Ne mutlu Türküm diyene” Sözlerini kullandı.

 

Çetinkaya’ya Milliyetçi Hareket Partisi Eski Milletvekili Kemalettin Yılmaz, Eski İl Başkanlarından Raşit Demirel Aziz Aslan, Çay Belediye Başkanı Hüseyin Çağrı,Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın, Kocaöz Belediye Başkanı İbrahim Nal, Fethibey Belediye Başkanı Mustafa Özdemir, Büyükkalecik Belediye Başkanı Mustafa Çıngırak, Susuz eski Belediye Başkanı İbrahim Işılak, Başmakçı Belediye Başkanı Ayhan Gönüllü, Pazarağaç Belediye Başkanı Adem Bulut, MHP’li İGM üyeleri, MHP İl yönetimi, siyasetçiler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Afyon Time

 


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Denizli depreminden sonra yaşananlar
  Denizli depreminden sonra yaşananlar
 • Halit Kara gidem dedim
  Halit Kara gidem dedim
 • AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
  AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 • Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
  Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 1. Denizli depreminden sonra yaşananlar
 2. Halit Kara gidem dedim
 3. AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 4. Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 5. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 6. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
VİDEO GALERİ
YUKARI