Bugun...Chp Afyonkarahisar İl Yönetimi istifa etti.

Tarih: 08-09-2018 19:41:05 + -


Chp Afyonkarahisar İl Yönetimi istifa etti.


Chp Afyonkarahisar İl Yönetimi istifa etti.

Chp Afyonkarahisar İl Yönetimi istifa etti.

 

 

Yapılan istifanın ardındanşu ifadeler kullanıldı;

 

"Genel seçimlerden sonra yaptığımız açıklamada aday belirleme sürecinde ve yönteminde örgütlerin görüşlerinin dikkate alınmaması, seçim sürecinin genel merkez yöneticileri tarafından doğru yönetilmemesi nedeniyle örgütün yapısının bozulduğunu belirterek “Bizler sosyal demokrat anlayışın gereği olarak kaybedenin, başaramayanın çekilmediği, gençlerin önünün açılmadığı siyaset anlayışını doğru bulmadığımızı, Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Örgütü olarak her seçim sonunda kazandığımız telkinine inandırılmak istemediğimizi” belirterek “Sorumlu siyaset anlayışı gereği, kaybedenlerin, bizler de dâhil olmak üzere koltuklarını bırakmaları gerektiğini düşünüyoruz.” demiştik.

 

ÇOBAN ATEŞİ YAKMAYA ÇALIŞTIK

 

Olağanüstü kurultayla partimizin bir an önce yenilenmeye, yeni ve sağlıklı bir örgütlenme modeline ihtiyaç olduğu yönündeki düşüncemizle Türkiye genelinde ilk açıklamayı yaparak “ÇOBAN ATEŞİ” yakmak istemiştik. Bunda da başarılı olduğumuza inanıyoruz. Ancak imza toplanması süreci ve sonrası yaşananlar ve genel merkezimizin takındığı tutum, partimizi yıpratmaktan öteye gitmemiştir. Ortaya çıkan tablo ne bizleri, ne üyelerimizi, ne de bu partiye gönül veren yoldaşlarımızı memnun etmemiştir.

 

GENEL MERKEZ 5-10 İMZAYI BAHANE ETTİ

 

Genel merkezin çağrısıyla, demokrasi gereği diğer Cumhurbaşkanı adaylarının bile seçime katılabilmeleri için imza veren bizler, Genel merkezimiz tarafından olağanüstü kurultayı toplamamak adına 5-10 imzanın bahane edildiğini gördük. Oysa partinin içerisinde yaşanan sorunlar açık ve ortadaydı.Genel merkezin “Yeterli imza yok” diyerek, Merkez Yürütme Kurulu’nda değişikliğe gitmesi sorunlara çözüm değildir.Tarihi bir kararın eşiğinden dönen ve imza sayısını bahane ederek değişime yol vermeyen genel merkezimizin hata yumağı içerisinde olduğu aşikârdır.

 

PARTİMİZE İNANÇ AZALIYOR

 

24 Haziran’dan sonra partimizin fazlasıyla yıpratıldığını ve halkımızın partimize olan güven ve inancının azalmakta olduğunu görüyoruz. Sosyal medya ve basın aracılığıyla yapılan açıklamaların sert ve yıpratıcı olmasından elimizden geldiğince kaçınıyoruz. Ancak her üyemizin böyle tarihi bir karar döneminde sorumluluk almasından, düşüncelerini dile getirmesinden yana olduğumuzu da ifade etmek isterim. Lakin açıkça görülüyor ki; ‘Gözler kör, kulaklar sağır’ olmuş! Yaşananlara kayıtsız kalındığını görmek bizleri kahrediyor.

 

GERGİN OLAN BİR TABAN VAR

 

Sorun sadece MYK veya Genel Başkan’lık sorunu değildir, Sorun;10 yılda 9 seçim kaybedip, her seferinde MYK’yı değiştirerek sorunların çözdüğünü veya gergin olan tabanı sakinleştirdiğini düşünen anlayıştadır. Bu anlayışın 10 yıldır partimizin üzerinde oluşturduğu yanlış ve alakasız temel-stratejiler, örgütümüzde tamamen yılgın, umutsuz, bana neci ve köhne bir yapı oluşmasına sebep olmuştur.Sadece genel merkez değil tüm örgütlerimizde ilkesel ve örgütsel sorunlar vardır. Örgütteki bu yapı halkımızın bize olan inancını ve güvenini azaltmaktadır.

 

ACİLEN RADİKAL KARARLAR ALINMASINI İSTEDİK

 

Üye yapısı,Üye yapısının yanlış oluşumuyla gelen ilkesiz Delege anlayışı,Gençlik ve Kadın Kolları Örgütlenmesi anlayışı,Emek vermemiş, örgütün işleyişini bilmeyen, birilerinin adamı olan kişilerin Belde Başkanı, İlçe Başkanı, Belediye Başkanı, İl Başkanı veya Milletvekili adayı olduğu hatta Milletvekili olduğu, Genel Başkan Yardımcısı olduğu görülmektedir.

 

BAŞTAN SON YENİLENMELİYİZ

 

Bu içe dönük yapı bizi tabandan koparmış, insanlara dokunamaz hale getirmiş ve maalesef halkımızdan ve sorunlarından uzaklaştırmıştır. Halk bizi umut olarak görmemektedir. Artık zamanımız kalmamıştır! En tabandan başlayarak Mahalle, Belde, İlçe, İl ve Genel Merkez’in Örgütlenme anlayışının sil baştan değişmesi gerektiğini belirttik.Sorunları çözmek için öncelikle sorunların tespitiyle başlanarak yeni ve daha demokratik bir tüzük ve programla, farklı bir örgütlenme modeli oluşturulması gerekmekte ve acilen Kuruluş felsefesine dönülmesi gerektiğini söyledik.

 

 

Toplumun ve örgütün bu taleplerini hayata geçirmek için sorunları birlikte çözebilirdik. Ama bu sorunlar çözülmediği takdirde istifalarımızın cebimizde olduğunu da yapmış olduğumuz ilk değişim açıklamamızda belirtmiştik. Şuan görülüyor ki, genel merkezin bu sorunları çözmek için herhangi bir çabası bulunmamaktadır. Herkes bilmelidir ki, siyasette kişilerin verdiği sözleri yerine getirmesi, siyaseti daha temiz daha güvenilir hale getirecektir.Biz sözümüzde durmaktan yanayız.

 

‘’YEREL  SEÇİMLERE  GENEL MERKEZLE UYUMLU BİR EKİPLE GİDİLMELİ’’

 

Önümüzde Yerel seçimler var. Partimizin yerel seçimlere Genel Merkez’le uzlaşan bir ekiple gitmesinden yanayız.Biz değişim istedik ve neden istediğimizi açıkça belirttik. Bunun için verdiğimiz demokratik ve haklı mücadelemizden yılmadık.  Partimizin Afyonkarahisar’daki geleceği adına her şeyin güzel olduğunu söyleyen, “24 Haziranda başarılı olduk” diyen, Genel Merkez’le aynı düşüncede olan, değişim istemeyen bir ekibe bayrağı teslim etmenin Devrimci bir duruş, hatta zorunluluk olduğunu düşünüyoruz.

 

Burada istifa etmemizi istemeyen ve duruşumuzdan dolayı bize destek veren Afyonkarahisar’daki ve Türkiye’deki tüm Yoldaşlarımıza söylemek isteriz ki, istifa bir kaçış değildir. Bu istifa partimizin yerel seçimlere genel merkezimizle uyum içinde çalışacak yeni bir ekiple katılması, partimizin zarar görmemesi içindir.

 

GENEL BAŞKAN İLE GELİRKEN BİZE HABER VERMEDİ

 

Çünkü Genel Başkan’ın ve Genel Başkan Yardımcıları’nın İlimize geldiklerinde haber vereceği bir İl Başkanı ve Yönetim Kurulu olması gerekiyor. Milletvekili’nin kendini İl Başkanı, İlçe Başkanı yerine koymadığı tek adam olarak kendini görmediği, kendini böyle görse de Genel Merkez’den destek almadığı,yapılan yanlışlıklar haksızlıklar, iftiralar ve karalamalar karşısında İl Başkanı’nın Genel Merkezde muhatap bulduğu,ötekileştirilmediği,dışlanmadığı, yalnız kalmadığı bir anlayışa bayrağı teslim etmek,dik duruşumuzun gereği, partimizin menfaatinedir. Partimizin geleceği adına hepimiz üzerimize düşen görev ve sorumlulukları yerine getirmeli, yeri geldiğinde koltukları boşaltmayı bilmeliyiz.

 

“PARTİ  NEFERLERİ OLARAK; İSTİFA BİR ERDEMDİR”

 

Yukarıda açıkladığımız konu ve tespitleri 18 yaşımdan bu yana partide bir dönem Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı, İki dönem İl Gençlik Kolları Başkanlığı, Üç dönem Örgütlerden Sorumlu İl Başkan yardımcılığı ve son dönemin İl Başkanlığını görevini yapmış birisi olarak,  Yönetimdeki arkadaşlarımın hepside bulunmuş olduğumuz görevlerde hiçbir zaman makam, mevki gözetmeden partimizin çalışmalarında afiş asan, bayrak asan, gerektiğinde çay dağıtan, temizlik yapan, parti için bedel ödeyen ve halen ideolojisi için yargılanan parti neferleri olarak yapıyoruz.

 

Sonuç olarak her şeyin güzel gittiğini düşünen anlayışın önünü açmak için, partimizin yıpranmaması için, partimizi kavgadan, ekipleşmeden, ayrışmadan uzak tutmak için, Genel Merkez’le uyumlu bir ekibe teslim etmek adına şahsım ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla birlikte “istifa bir erdemdir” diyor, görevlerimizden istifa ediyoruz.”


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 • Işıklara'a doğalgaz geliyor
  Işıklara'a doğalgaz geliyor
 • Dinar Belediyesi tanıtım filmi
  Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 • Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
   Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 1. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 2. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 3. Işıklara'a doğalgaz geliyor
 4. Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 5. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 6. Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
VİDEO GALERİ
YUKARI