Bugun...CHP’den AKP’ye “Hodri Meydan”

Tarih: 18-04-2018 13:23:45 + -


İMF'ye 23.5 milyar dolar borç ödedik diye övünen iktidar mensupları il başkanları ülkemizin dış borcunun 450 milyar doları aştığını niye söyleyemiyorlar.


CHP’den AKP’ye “Hodri Meydan”

Siz bu yalanları önce yavru iktidar ortağınıza anlatın. Bakın ülkemizin içindeki durumun 2019 yılına kadar sürdürülemeyeceğine olan inancını ifade ederek erken seçim istedi.

 

Erken seçimin gündeme gelmesi  bizim açımızdan sevinçle karşılanmıştır. Ülkenin tek adam rejiminden kurtulmasının tek yolu sandıktır, seçimdir. Bu seçimin galibi de, ülkenin Cumhurbaşkanı da CHP’li olacaktır. Kimsenin bundan şüphesi olmasın. CHP tüm örgütleri ve tüm kadroları ile seçimi bugünden hazırıdır. Hodri Meydan diyoruz. Üstelik sayın Bahçeli 26 Ağustos tarihini telaffuz etti. Ne mutlu bizlere. Ne mutlu Şuhutlulara. 26 Ağustos’ta Şuhut’tan başlayan kurtuluş ateşi Cumhuriyet ve demokrasi ile sonlanmıştı. Bizler de o gün hepbirlikte Kocatepe’den inerek oylarımızla Tek Adam iktidarına karşı taarruza geçeceğiz.

 

OHAL GÖLGESİNDE SEÇİM YAPILAMAZ

 

Mühürsüz referandumun üzerinden bir yıl geçti. “Evet verin dolar lobisi bitecek, döviz düşecek, terör bitecek, şehit gelmeyecek, OHAL bitecek, işsizlik azalacak denildi. Hangisi oldu?

 

Piyasada işler iyi gitmiyor. Dolar kurunda son bir yılda  %6.4, OHAL ilanından itibaren de % 27’li kayıp söz konusu. Cari açıkta Türkiye şampiyonlar liginde ilk 5’te. OHAL gölgesinde, devlet baskısı altında seçim yapılamaz. Evet ülkemizde biran önce seçim kararı alınmalı ve OHAL derhal kaldırılmalıdır.

 

OHAL Kalkmadan Ekonomi Düzelmez

 

Türkiye ekonomisinin sorunu ekonomik değil siyasidir ve OHAL sürdüğü sürece hiçbir yabancının yatırımcı gelip ülkede yatırım yapmayacaktır. Eğer bu ülkede ekonomiyi düzeltmek istiyorsak ilk yapılacak şey derhal OHAL’i kaldırmaktır. OHAL bu ülkede işsizlik demektir, açlık demektir, döviz kurlarının patlaması, faizlerin yükselmesi demektir. Eğer ekonomide düzelme isteniyorsa derhal OHAL kaldırılmalıdır. Bu kadar dış borç artışı sırf ekonomik çöküş değil bağımsızlığımıza verilen büyük bir zarardır. "Borç alan emir alır". İşte bu yüzden OHAL değil demokrasi istiyoruz diye haykırdık.

 

OHAL’den önce 55 litrelik dizel aracın deposu 210 TL’ye , benzinli aracın deposu 239 TL’ye dolarken, bugün aynı dizel aracın deposu 311 TL’ye, aynı benzinli aracın deposu 337 TL’ye doluyor.OHAL’in faturasını millet ödüyor.Bu kur artışı durdurulamazsa önümüzdeki dönem iğneden ipliğe her şeye zam gelecek ve yurttaşlarımız geçim zorluğu ile karşılaşırken, firmalarımız da iflas riskiyle karşı karşıya kalacak.

 

Türkiye cari açık şampiyonlar liginde ilk 5’te. Bu, ürettiğimizden çok tüketiyoruz demek. İthalatla ihracat arasındaki dış ticaret açığını kapatmak için hizmet gelirlerinden özellikle de turizm gelirlerimizden para kazanıyorduk ama ne yazık ki AKP’nin izlediği bu saldırgan dış politikalar nedeniyle de turizmimiz can çekişiyor.

 

Geçtiğimiz günlerde Şuhut ilçemizde çok üzücü bir olay yaşadık. Şuhut İcikli köyü ilkokulunda 5'i kız 13 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen on dönemlerde çok sık duymaya başladığımız bir olay. Mahkemeye yansıyan bu olatyıntakipçisisyiz. Çocuk İstismarı ülkemizin önemli bir kanayan yarasıdır. Adalet verilerine göre çocuğa yönelik istismarla ilgili dava sayısı son 10 yılda 3 kat artmıştır. Çocuk istismarında Türkiye dünya listesinde 3. Sıradadır. Her 6 erkek çocuktan 1’i cinsel istismara uğruyor. Uğrayanların yüzde 70’i 18 yaş altı. 11 yaşından küçüklerin oranı, yüzde 70. Türkiye’de kadınların yüzde 45’i, erkeklerin yüzde 10’u çocukluklarında en az bir kez cinsel istismara maruz kalmış.

 

BAKANIMIZIN MEMLEKTİNDE dE“nitelikli okul” yokMUŞ

 

Milli Eğitiminde herşey yanlış gidiyor. Ortaöğretimden Liseye geçiş sınavı da adeta çorbaya döndü. Geçtiğimiz hafta içinde ilimizde sınav sonucuna göre öğrenci alacak “Nitelikli Okullar” açıklandı. Diğer birçok ilçemiz gibi Şuhut’ta da hiç nitelikli okul yok. Bu şu demek Orman ve Su işleri Bakanı’nın memleketinde kaliteli “Nitelikli Okul” yokmuş. Şimdiye kadar Şuhut’taki başarılı çocuklar ne yapıyordu.

 

 

Sınavla ilimizdeki okullardan birine yerleştiriliyor, ister yurtta kalıyor ister dolmuşla gidip geliyordu. Şimdi Afyon’da herkesin kabul ettiği başarılı bir okul var Fen Lisesi. Eğer çocuğunuzu Afyonun başarılı okullarından Kamil Miras’a, Ali Çağlar’a, AKAL’a ya da Spor Lisesine yazdırmak istiyorsanız o okula yakın bir yere taşınmak zorundasınız. Bu sistemle Şuhut’un başarılı çocuklarının önü kapanacak.

 

İlimizde 18 kez düzenlenen Klasik Müzik Festivali sonrası Hüseyin Başkadem’in yaptığı açıklamalar dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Festivalin “Alavere dalverelere alet olmadığımız için festivalimiz bitme nokrasına geldi “ dedi. Uzun yıllardan beri büyük zorluklarla devam ettirilen ve ilimizin markalarından birisi haline gelen bu festivallerin bitmesine gönlümüz razı olmaz. Hüseyin Başkadem’isevrsinizsevmezsini ancak ortada ciddi iddialar var. Oratada yıllardan beriimkansızlıklar içinde yapılan ve Türkiyede haklı bir üne sahip festival var.

 

Jazz ve Klasik müzik Festivali İstanbul Tanıtım Günlerinden daha az mı tanıtım sağlıyor. Bu tanıtım günlerine 15 milyon lirayı verenler  bu festivallere niye duyarsız kalıyor. “Alavare dalavereler” nelerdir? Halkımız başta Hüseyin Başkadem olmak üzere tüm yetkililerden açıklama bekliyor. Daha önceki basın açıklamalarımızda da belirttiğimiz gibi tanıtım ofisi ve yetkili ajanslarla ilgili BİMER’e kadar ulaşan şikayetlerin olduğu iddia ediliyor. Bu iddialar doğru mudur?


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Son Dakika Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Denizli depreminden sonra yaşananlar
  Denizli depreminden sonra yaşananlar
 • Halit Kara gidem dedim
  Halit Kara gidem dedim
 • AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
  AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 • Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
  Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 1. Denizli depreminden sonra yaşananlar
 2. Halit Kara gidem dedim
 3. AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 4. Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 5. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 6. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
VİDEO GALERİ
YUKARI