Bugun...Dernek Başkanı Çetinkaya Muhtarların gününü kutladı

Tarih: 20-10-2019 12:16:05 Güncelleme: 20-10-2019 12:24:05 + -


Sinanpaşa Bahçelievler Mahalle Muhtarı ve Sinanpa Muhtarlar Derneği Başkanı İdris Çetinkaya, 19 Ekim Muhtarlar Günü vesilesi ile Sinanpaşa’da ki tüm muhtarları bir araya getirdi.


Dernek Başkanı Çetinkaya Muhtarların gününü kutladı

Sinanpaşa Bahçelievler Mahalle Muhtarı ve Sinanpa Muhtarlar Derneği Başkanı İdris Çetinkaya, 19 Ekim Muhtarlar Günü vesilesi ile Sinanpaşa’da ki tüm muhtarları bir araya getirdi.

 

 Çok sayıda Muhtarın katıldığı programa, Sinanpaşa Kaymakamı kaymaka vekili aynı zamanda Sandıklı Kaymakamı olan, Eflatun Can Tortop, Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman, Kırka Belediye Başkanı Bekir Uykan, Ahmetpaşa Belediye Başkanı Eyüp Yakan,Serban Belediye Başkanı Vedat Köse Kılıçaslan Belediye Başkanı Halil Çelebi,İl Genel Meclisi Üyeleri, ve çok sayıda davetli ve muhtar katıldı.

 

Atatürk anıtına çelenk konulması, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından,  kısa bir konuşma yapan Sinanpaşa Muhtarlar Derneği Başkanı İdris Çetinkaya programa katılan tüm muhtarların, 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutladı. Çetinkaya daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü;

 

“ Sayın kaymakamım, Sayın Belediye Başkanlarım, çok değerli muhtar arkadaşlarım 19.10.2015 tarihli ve 2015/11 sayılı Başbakanlık Genelgesi ile muhtarlarımız ve muhtar müessesesinin,ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bu müessesenin, tarihsel bağlarını korumak amacıyla 19 Ekim gününün hükümetimiz tarafından, “Muhtarlar Günü “ olarak belirlenmesi, devletimiz ve hükümetiizce, en küçük yerel hizmet birimi olarak muhtarlarımıza verilen önem ve değerin göstergesidir.

 

Seçilerek göreve gelen muhtarlarımız, demokrasinin çekirdeği denilebilecek bir öze sahiplik yapmaktadır. Muhtarlarımız bir yandan köy ve mahalle sakinlerimizin Devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında, önemli bir görevi yerine getirmektedirler.

 

Sayın Cumhurbaşkanımızın , aylık ve haftalık periyotlarla Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde muhtarlarımızla bir araya gelmesi, Bakanlarımızın muhtarlarla istişarelerde bulunması, Devletimizin muhtarlara verdiği önemin en güzel nişanesidir.

 

 Bu adımlarla Devletimizin ve sayın Cumhurbaşkanımızın, temsilcisi olan muhtarlarımız, halkımızla çok daha alakadar olmak, halkımızın talep, problem ve ihtiyaçlarını en kısa yoldan yetkili makamlara arz ederek, çözüme vesile olmak hususunda daha iyi imkanlara kavuşmuştur.

 

Vatandaşlarımızın kamu ve yerel yönetimlerce, gerçekleştirilen hizmetlerle buluşması insanımızın mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmeleri için, kamu ve yerel yönetimler arasında önemli bir köprü vazifesi gören tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü Kutluyor,sağlık ve mutluluklar diliyorum.” Dedi. Afyon Time


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İlçeler Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Denizli depreminden sonra yaşananlar
  Denizli depreminden sonra yaşananlar
 • Halit Kara gidem dedim
  Halit Kara gidem dedim
 • AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
  AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 • Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
  Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 1. Denizli depreminden sonra yaşananlar
 2. Halit Kara gidem dedim
 3. AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 4. Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 5. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 6. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
VİDEO GALERİ
YUKARI