Bugun...Eğitimci Ünal Yılmaz’dan 15 Tatil Önerileri

Tarih: 22-01-2018 21:57:21 Güncelleme: 22-01-2018 22:17:21 + -


Dinar Özel Ünal Yılmaz Koleji Müdürü Ünal Yılmaz 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının ilk yarı tatilinin başlamasıyla birlikte öğrencilere ve ailelerine bazı önerilerde bulundu.


Eğitimci Ünal Yılmaz’dan 15 Tatil Önerileri

Dinar Özel Ünal Yılmaz Koleji Müdürü Ünal Yılmaz 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının ilk yarı tatilinin başlamasıyla birlikte öğrencilere ve ailelerine bazı önerilerde bulundu.

 

 

15 tatilin en verimli, öğrenci için dinlenebilir bir zaman dilimi içerisinde geçirilmesi gerektiğini belirten Yılmaz şunları söyledi, “Çocuğunuzla başkalarının yanında karnesi hakkında konuşmayınız.” Her Çocuk Özeldir” eğitim anlayışımız gereği öğrencilerimize sevgiyle yaklaşmalıyız. Konuşma için 30 – 40 dakikalık bir zaman ayırınız. Televizyon, bilgisayar ile ilgilenmeden rahat bir değerlendirme için yeterli zamanı ayırınız. Karneyi çocuğunuzu azarlamak veya küçük düşürmek için bir araç olarak kullanmayınız.

 

 

Çocuklarımız bizler için değerli, çocuklarımızın zekalarını keşfetmelerine yardımcı olmalıyız.Geçmiş sömestrde çocuğunuzun neler öğrendiğini sorunuz. Çocuğunuzla iletişim kurmaya özen gösteriniz.Aldığı notlardan çocuğunuzun memnun olup olmadığını, başarısını artırmak için neler yapılabileceğini çocuğunuza sorunuz. Çocuklarınızın hayallerini dinleyiniz. Çocuğunuzun gelecek döneme ilişkin hedeflerini dinleyiniz olumlu bulduklarınızı destekleyiniz.Karneyi inceledikten sonra önce gördüğünüz “olumlu” yönler ve iyi notlar üzerinde durunuz ve bunlara ilişkin memnuniyetinizi belirtiniz.

 

 

Matematik, Yabancı Dil, Türkçe, Fen Bilgisi gibi derslerden birinden veya bu dersler dışında başarılı olduğu bir dersten konuşmaya başlayabilirsiniz.Duygularınızı paylaşınız. Örneğin: “Bu durum seni olduğu gibi beni de üzdü; ama daha çok çalışman gereken dersleri görmüş olduk.”Çocuğun karnesine ilişkin kendi duygularını paylaşmasına fırsat verin, duygularını açmaya teşvik edin. Tehditkâr ve kaygıya yol açacak ifade ve tarzlardan kaçının. Duygular, düşünceler ve davranışlar birbirlerinden etkilenirler.

 

 

Çocukların öncelikle duygularını ifade etmelerine izin verin. Çocuğunuza karnesi nasıl olursa olsun onu sevdiğinizi ve değer verdiğinizi gerçekçi bir şekilde gösterin. Çocuklar ne söylediğinizden çok neyi nasıl söylediğinize daha çok dikkat ederiler. Çocuklarınızın sizi sizden daha çok tanıdığını unutmayın.

 

 

Kendiniz olun.Anne-babalar olarak kendi öğrencilik yıllarınızı ve kendi karnelerinizi hatırlayıp, çocuğunuzla empati kurmaya çalışınız. Unutmayın çocuğunuzun karnesi anne-baba olarak sizin için de bir değerlendirmedir ve her değerlendirme eksikleri gösteren bir bilgidir. “Bu sonuçlar üzerinde benim katkım ne kadar oldu?”, ”Hangi davranışlarımızı değiştirmeliyiz?”, “Biz nasıl bir aile ortamı sağlarsak çocuğumuz daha başarılı olabilir?” diye düşünmeniz için bir fırsattır.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Eğitim Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 • Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
   Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 • 2018 yılıen komik videolar
  2018 yılıen komik videolar
 • ANLATMAYA GEREK YOK
  ANLATMAYA GEREK YOK
 • Sende Susma
  Sende Susma
 • halit kara görüyorum
  halit kara görüyorum
 1. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 2. Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 3. 2018 yılıen komik videolar
 4. ANLATMAYA GEREK YOK
 5. Sende Susma
 6. halit kara görüyorum
VİDEO GALERİ
YUKARI