Bugun...Ercan Belediye’de adayımız Koçak, İGM’de ittifak yok

Tarih: 14-03-2019 03:30:32 + -


CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Nevzat Ercan, “Millet İttifakı”nın Afyonkarahisar’da merkez ve belirlenen bölgelerde belediye başkanlığında yapıldığını söyleyerek, “İl Genel Meclisi’nde ittifak yok, adaylarımız belde, belde, ilçe ilçe, köy köy çalışmalarını sürdürüyorlar” dedi.


Ercan Belediye’de adayımız Koçak, İGM’de ittifak yok

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar İl Başkanı Nevzat Ercan düzenlediği haftalık basın toplantısında ülke ve Afyonkarahisar gündemini değerlendirdi. 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’nün 98’inci yıl dönümünün geçtiğimiz gün kutlandığı hatırlatan Ercan, İstiklal Marşı’nın Türkiye’nin birleştirici unsurlarının başında geldiğini belirterek, “Mehmet Akif Ersoy, halkımızın fedakarlık duygularının sembolüdür. Zor şartlarda olmasına rağmen İstiklal Marşı ödülünü kabul etmemiş ve bu marşı Türk Milletine armağan etmiştir.” dedi.

 

14 Mart Bayramı’nı da kutlayan Ercan, hekimlerin sadece 14 Mart’larda hatırlanmaması gerektiğini kaydederek, “Sağlık çalışanlarımız zorlu şartlarda görevlerini yapıyorlar. Doktorlarımız insanları tedavi ederken, hastanın cinsiyetine, milliyetine, rengine, inanç ve siyasi düşüncelerine bakmaksızın hiçbir ayrım gözetmeksizin tedavi hizmeti sunuyorlar. 14 Mart Tıp Bayramı’nı içten dileklerimle kutlarken, tüm sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti nefretle kınıyor ve son bulmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

BİZ HALKIN ARASINDAYIZ

 

Daha sonra ülke gündemine dair açıklamalarda bulanan Ercan, “Vatandaşlarımız genel gündemi çok iyi ve yakından takip ediyor. Seçimlere çok az bir süre kaldı. Son zamanlarda bilindiği üzere, Afyon’a, büyük şehirlere ziyaretler çoğaldı. Bu ziyaretlerin sebebi kaybedilme korkusu. Son günlerde Ankara’da yaşanan, Sayın Mansur Yavaş’a yapılanları biliyoruz. Canlı yayında Mansur Yavaş bir saat boyunca suçlanıyor. Ertesi gün Mansur Yavaş cevap veriyor, canlı yayın yapanlarda tık yok. Tekrar dün canlı yayına geçiyorlar, Mansur Yavaş’ın verdiği cevaplara cevap veriyorlar.

 

Medya konusunda bizim her zaman sıkıntımız var. Ama vatandaşımız halkımız şunu iyi bilsin; biz belki billboardlarda yokuz, televizyonlarda fazla görünmüyoruz ama biz halkın arasındayız. Afyon’dan biliyorum. Afyon’da yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım, ilçe yönetimlerimiz canla başla çalışıyorlar. Şu anda milletvekilimiz Almanya’da biliyorsunuz. O da çalışıyor. Afyon’da çok iyi bir netice alacağımızı biz biliyoruz. Vatandaşlarımız, medyaya, basına ve görsele fazla kapılmasınlar, herkes vicdanının sesini dinlesin.” diye konuştu.

 

SOĞANDA OLAN ŞİMDİ DE PATATESTE OLACAK

 

Başkan Ercan konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

 

“Afyonlu kardeşlerim, Afyon’da belli bir dekara kadar patates ekmek yasaklandı biliyorsunuz. Şimdi Tarım Bakanı’nın da daha önce danışmanlık yaptığı bir şirketin patates getirmesi için ne yapılıyor, gümrükler kısa bir süreliğine sıfırlanıyor. Yani ucuz patates gelecek. Şuhut’taki, Niğde’deki patatesçi ne yapacak, depoları satacak bu adam. Sen bunlara gübreyi ucuza vermedin, ilacı ucuz vermedin, mazotu ucuz vermedin, vatandaş pahalı üretti, şimdi patatesi ucuzlatacağım diye patates getiriyorsun. Belli kişileri zengin edeceksin. Soğanda da aynı şey oldu. İran’ı zengin ettiler, İran’ın yetiştiricisi kazandı, bizim üreticimiz kaybetti.

 

Şu anda ekonomi üzerinde uygulanan baskılarla bu 10 gün, 20 gün daha belki idare edilebilecek ama gerçekten büyük bir kriz var. Bunu vatandaşımız bilsin. Halkımız 31 Mart seçimlerinde bu durumu sandığa yansıtacak ve hükümetin bu yanlış politikalarına gereken ihtarı verecek. Afyonkarahisar’lı kardeşlerimin oylarını kullanırlarken, her şeyi iyi düşünmelerini rica ediyorum.Bu Ahmet, Mehmet meselesi değil. Gerçekten ekonomik kriz vatandaşlarımızı bekliyor. Şu anda ülke baskı altında. Buna dur demek için halkımızın yereldeki iktidarda bizim adaylarımıza ve Millet İttifakı’nın adaylarına oy vereceğini biliyorum. Afyon’dan öyle bir şamar atılsın ki Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi bir Osmanlı tokadı, bunlar ne olduğunu şaşırsınlar.

 

Bu konuları çok önemsiyoruz. Az kaldı. Provokasyonlara kapalıyız, provokasyonlar yapılabilir. Bunun bilincindeyiz. Son günlerde özellikle milliyetçi söylemler artırıldı, dini söylemler artırıldı. Bunu oya devşirmeye çalışıyorlar. Çünkü yapacak hiçbir şeyleri kalmadı.”

 

EZANLA, NAMAZLA DERDİMİZ YOK, OLAMAZDA SUNİ GÜNDEM OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORLAR

 

CHP’li belediyelerin ezana, ibadete, namaza karşı hiçbir sıkıntısının olmadığını kaydeden Ercan,“Ezan okunurken ıslıklanmış ki biliyorsunuz Türkiye’deki hiçbir vatandaşımız ezanı, namazı çok belki küçük azınlıklar olabilir onları dışarıda bırakıyorum, bunların sorunu yoktur. Ezanla, bayrakla, milletin dili ile ve misakı milli ile sorunu yok. Bizim zaten parti olarak Türkiye’yi kuran bir parti olarak misakı milli sınırları içerisinde Türkiye’nin toprakları ve sınırlarının tartışılmasını hiçbir zaman istemeyiz. Geçmişte türban dediler, o silahı ellerinden aldık, şimdi suni gündemle ezan diyorlar. Bunlar tamamen sunidir.

 

Vatandaşlarımız bunlara kanmasın. Televizyonların etkisinde kalmasın, herkesin ezanı da ibadetini de hürce yapabileceği bir Türkiye özlemiyle, bütün demokratik haklarını kullanarak tam demokrasinin uygulandığı bir Türkiye istiyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin olduğu belediyelerde zaten biz bunu gerçekleştiriyoruz. Cumhuriyet Halk Parti’li belediyelerde ne oluyor, insanlar kültürel faaliyetlerde bulunuyor, insan olduğunun farkına varıyor, insan olduğunu doyasıya tadıyor. AK Parti’li belediyeler İstanbul’da bizim belediye olan yerlere geliyor. Gezmeye yerleri, eğlenme yerleri, özgürce kendilerini ifade edebildikleri yerler Cumhuriyet Halk Parti’li belediyelerdir. Derman Belediyecilikle inşallah Türkiye tanışacak, bunu kaybetmenin korkusu içerisinde de suni gündemler oluşturuyorlar. Ben Millet İttifakı olarak Afyonkarahisar’da başarılı olacağımızı söylüyorum.” ifadelerini kullandı.

İGM’DE İTTİFAK YOK…

Millet İttifakı’nın belediyelerde yapıldığının önemle altını çizen Ercan, “Şu konuya açıklık getirmek istiyorum. İl Genel Meclisi’nde ittifak yok, bizim değerli arkadaşlarımız şu anda çalışma halindeler, Yusuf Onur Seçme eski Merkez İlçe Başkanımız ve diğer İGM adaylarımız köylerde beldelerde çalışma yapıyorlar. Biz Belediye Başkanlığı’nda Sayın Doktor Koçak’ı destekliyoruz. Sonuna kadar da her zaman söylüyorum bizi yanında görmediklerini söyleyenler iyi baksınlar bizim temsilcilerimiz encümen üyelerimiz yanındadır.

 

Sayın Koçak istediği zaman yönetim olarak, Cumhuriyet Halk Partisi olarak dediği yerde de oluruz. Çünkü bizim adayımızdır, kazanmasını istiyoruz. İl Genel’de de ittifakımız yok. Arkadaşlarımızda ilçelerde, beldelerde gece gündüz çalışıyorlar.” dedi.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 • Işıklara'a doğalgaz geliyor
  Işıklara'a doğalgaz geliyor
 • Dinar Belediyesi tanıtım filmi
  Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 • Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
   Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 1. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 2. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 3. Işıklara'a doğalgaz geliyor
 4. Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 5. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 6. Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
VİDEO GALERİ
YUKARI