Bugun...Eroğlu Sandıklı da Şifa kafeyi açtı

Tarih: 11-08-2018 16:09:26 + -


Vali Mustafa Tutulmaz ile Orman ve Su İşleri Eski Bakanı Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu Sandıklı ilçesinde Hüdai Kaplıcalarına yapılan Şifa Kafe’yi hizmete açmalarının ardından Akdağ Tabiat Parkı’nda incelmelerde bulundular.


Eroğlu Sandıklı da Şifa kafeyi açtı

ifa kaynağı merkezi haline gelen Hüdai Kaplıcaları Sandıklı Belediyesi tarafından yaptırılan Şifa Kafeyle vatandaşlara en iyi şekilde hizmet vermeye devam ediyor.
 
 
Vali Mustafa Tutulmaz ve Orman ve Su İşleri Eski Bakanı Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na Sandıklı ilçesindeki programlarında Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl ve ilgili kurum müdürleri de eşlik etti.
 
 
 
İlimizi Termal Alanda Daha Da İleriye Taşıyacağız
 
 
Açılış töreninde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz:” İlimiz termalin merkezi durumunda. Sağlık turizmi yönünden oldukça şanslı olan ilimizde 4 tane termal merkez bulunmaktadır. Bunların tümü Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından “Turizm Merkezi” olarak ilan edilmiştir. Bu alanların turizm merkezi ilan edilmesi ile birlikte, il içerisinden ve il dışından bölgeye olan yatırımlar artmış ve termal turizm ile birlikte kültürel turizm planlamaları da yapılmaya başlanmıştır.
 
 
Sandıklı-Hüdai Kaplıcası; Antalya’yı İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlere bağlayan karayolunun üzerindedir. Hem bu özelliği hem de çamur banyolarının varlığı kaplıcanın son yıllarda hızlı gelişimine katkı sağlamıştır. Hüdai Kaplıcasında çok sayıda özel işletme belgeli tesis de bulunmaktadır. Butik Otel-Ev işletmesi özelliğine sahip olan bu tesislerde termal sular bulunmaktadır. Bu durum Hüdai Kaplıcasında konaklama açısından çok sayıda alternatifin bulunmasına neden olmuştur. İnşallah yapılan yeni hizmetler ve yatırımlarla burası cazibe merkezi haline gelecektir. İlimizi termal alanda her geçen gün bir adım öteye taşıyabilmek için elimizden geleni yapacağız.” dedi.
 
 
Vali Tutulmaz’ın konuşmasının ardından açılış kurdelesinin kesilmesiyle kafe hizmete açıldı.
 
 
Akdağ Tabiat Parkı Mutlaka Görülmeli
 
 
Vali Mustafa Tutulmaz ile Orman ve Su İşleri Eski Bakanı Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu Akdağ Tabiat Parkı’na da inceleme gezisi yaptı. Zengin doğal güzellikleri ve kültürel yapısıyla son günlerde yıldızı parlayan turizm mekânlarından Akdağ Tabiat Parkı’nda yapılan rekreasyon çalışmalarını inceleyen Vali Tutulmaz ve Milletvekili Eroğlu, vatandaşlarımızın doğa ile içi içe ve her anlamda çok güzel bir ortamda iyi vakitler geçirebileceği Akdağ Tabiat Parkı’nın korunması ve daha güzel hale getirilmesi için imkanların seferber edileceğini belirttiler.
 
 
Ziyaretçilerin konaklayabilmeleri için yapılan Bungalov evlerde de incelemeler yapan Vali Tutulmaz ve Milletvekili Eroğlu, Akdağ’a gelen vatandaşlarla da sohbet etti. Akdağ Göleti çevresinde de incelemelerde bulunan Vali Tutulmaz ve Milletvekili Eroğlu, Türkiye’nin en güzel Tabiat Parkı’nı herkesin bir kez de olsa ziyaret etmesi gerektiğini vurguladılar.
 
 
İncelemenin sonunda konuşma yapan Orman ve Su İşleri Eski Bakanı Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu; “Akdağ Tabiat Parkı şimdiden çok ilgi gören bir yer. Burasını ilerleyen dönemlerde turizm merkezi yapmayı planlıyoruz. Ulaşım yolları kilitli parkelerle döşendi. Gölet yapıldı. Piknik alanı, sosyal alanlar, kır lokantası, kamelyalar, mescit ve daha birçok şey Akdağ Tabiat Parkı’nda mevcut. Yani vatandaşlarımız burada hoşça vakit geçirebilecekler. Buranın daha da çok güzel hale getirilebilmesi için çalışmalar sürmektedir. Bu anlamda buraya gönül veren, destek ve katkılarını esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum. Özelliklede ilimizden ve il dışından herkesi buraya davet ediyorum.” dedi.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İlçeler Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 • Işıklara'a doğalgaz geliyor
  Işıklara'a doğalgaz geliyor
 • Dinar Belediyesi tanıtım filmi
  Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 • Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
   Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 1. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 2. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 3. Işıklara'a doğalgaz geliyor
 4. Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 5. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 6. Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
VİDEO GALERİ
YUKARI