Bugun...Gençler Aileleri İle Öğreniyor

Tarih: 04-12-2018 17:19:51 + -


Ailemle Öğreniyorum Projesine yoğun ilgi devam ediyor.


Gençler Aileleri İle Öğreniyor

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Cumhuriyet Mahallesinde faaliyet gösteren Afyonkarahisar Gençlik Merkezi Gençlik ve Spor Bakanlığının desteği ile “Ailemle Öğreniyorum “ adlı projeyi yoğun katılım ile yürütüyor.

 

Bu proje kapsamında, Afyonkarahisar Gençlik Merkezinde 10 adet atölye (spor, müzik, drama, has oda, el sanatları, akıl ve zeka oyunları, dini bilimler, kitap kafe, mizah, görsel sanatlar) açıldı.   Bu atölyelere çocuk ve gençler anne ve/veya babalarıyla eğitim görme ve faaliyetlere katılma imkânı sağlandı.  Yapılan atölye çalışmaları ile ilimizde aile bireylerinin kaynaşabilecekleri,  nitelikli etkinliklerle zaman geçirebilecekleri, aile içi iletişimi güçlendirecek ve anne-babanın çocuğunu tanıyabileceği eğitim ortamları sağlanmaktadır. 

 

Projenin amacı; İli Merkez ilçesinde ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri ve ailelerinin, sağlıklı bir toplumun temel öğelerinden biri olan aile bilincini geliştirmek ve sağlıklı bir aile ortamında başarılı ve ahlaklı öğrenciler yetiştirmektir. Proje kapsamında 10 adet atölye açılacak, bu atölyelerde verilecek eğitim ve yapılacak faaliyetlerle birlikte öğrencilerin ve ailelerin akademik bilgi ve ailevi değerler kazanması sağlanacak, aile bireylerinin içsel ve dışsal motivasyonları gelişecek, aile içi ve toplumsal iletişim becerileri yüksek bireyler yetişecek, bireylerin kendini tanıması,  yeteneklerini keşfetmesi ve bu yeteneklerini hayatlarında doğru ve faydalı bir şekilde kullanmaları sağlanacaktır.

 

Değişen Ekonomik veSosyo-kültürel etkenler, görsel medya ve sanayileşme beraberinde toplum normları ile birlikte aile normları da değişmiştir. Bunun sonucu olarak aile, öğrenci ve toplum bağlarında kopmalar meydana gelmiştir.Artan  boşanmalarla beraber parçalanmış aile sayısı artmakta, parçalanmanın ortaya çıkardığı psiko-sosyal ve ekonomik sorunlar nedeniyle parçalanmış aile çocuklarının toplumsal yaşama katılımlarının önünde çeşitli engeller ortaya çıkmaktadır.  Bu nedenle ailenin toplumdaki konumun güçlendirilmesi gerekmektedir.  Çocuklarıyla ile birlikte yeni beceriler kazanarak kültür, sanat, spor, mili ve manevi alanlarda gelişimini sağlayan ailelerde boşanma oranları düşüktür. 

 

Projenin hedef kitlesi  ilimizde yaşayan 7-18 yaş aralığındaki çocuk ve aileleri olmak üzere.tahmini olarak 250 kişinin projeden yararlanması hedeflenmiştir. Projenin faaliyetlerine yoğun talep bir talep oluşmuştur.  Bu projeyle, gelecekte toplumumuzun temel taşı olacak aile bireylerinin sağlıklı bir aile ortamında yetişmesi, aile ve gençlerin dostluk, kardeşlik ve hoşgörü duyguları içerisinde tanışıp kaynaşmaları ve bu vesile ile sosyal uyumun sağlanması, aile yapısı sağlam olduğu takdirde toplumda idari ve adli yönden huzurlu, ilmi yönden başarılı, dini yönden huzurlu bir nesil meydana gelmesi beklenmektedir. Benzer çalışmalarda yer almak isteyen gençlerimizi Cumhuriyet Mahallesinde faaliyet gösteren Afyonkarahisar Gençlik Merkezine bekliyoruz.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Afyon Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 • Işıklara'a doğalgaz geliyor
  Işıklara'a doğalgaz geliyor
 • Dinar Belediyesi tanıtım filmi
  Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 • Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
   Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 1. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 2. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 3. Işıklara'a doğalgaz geliyor
 4. Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 5. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 6. Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
VİDEO GALERİ
YUKARI