Bugun...Güreş Takımı Afyon’da Birinci Oldu

Tarih: 19-04-2018 16:06:42 + -


Dinar Belediyesi Spor Kulübü Güreş Takımı, Afyonkarahisar’da düzenlenen güreş müsabakalarında birinci oldu.


Güreş Takımı Afyon’da Birinci Oldu

Güreş Antrenörleri Cemalettin Bozkurt ve Baki Öztürk tarafından Belediye Spor Salonu Tesislerinde yetiştirilen Dinarlı öğrenciler Afyon’da düzenlenen güreş müsabakasında birinci oldu.

 

Dinar Belediye Spor Güreş Takımı yapılan müsabakalarda 11-13 yaş ve 13-15 yaş guruplarda grekoromen il birinciliğini her iki yaş gurubunda da kazandı. Dinarlı güreşçilerimizden 65 katılımın 35’i derce ile sonuçlandı.

 

MİNİK GÜREŞÇİLERİMİZE KUPALARI TAKDİM EDİLDİ

 

Afyonkarahisar’da madalyaları ile dönen güreşçilerimiz Belediye Başkanı Saffet Acar tarafından suçıkan parkta ağırlandı. İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin’in de katıldığı programda Dinar Belediye Spor Kulüp Başkanı Muammer Mazlum, belediye spor yönetim kurulu kadrosu ve güreşçilerimizin aileleri de hazır bulundu. Kaymakam Şahin konuşmasında şunları söyledi; “Başarının neticesinde bir araya geldik, neyi başardık? Afyon’a spor alanında güreş alanında imzamızı attık. Dinar; Türkmen yurdu, Yörük yurdu ben öyle biliyorum. Bu memleketten ne çıkar? En iyi şekilde ata sporu olan güreşçi çıkar. Başata aileleri tebrik ediyorum, başarıların devamını diliyorum.” dedi.

 

Belediye Başkanı Saffet Acar ise yaptığı konuşmada; “Öncelikle çocuklarımızı kutluyorum, bu çocukları yetiştiren anne babaları kutluyorum, emekleri geçen hocalarımı kutluyorum. Sizin başarınız ile Dinar’ın ismi gerçekten Afyon da iyi duyuldu. Sizlerle gurur duyuyorum, spor demek centilmenlik demek, spor demek başarı demek siz bu başarıyı yakaladınız, ben ümit ediyorum ki bu başarı devam edecek. Değerli öğretmenlerim sizler için çalışacak, sizler için çalışacağız. Şunu iyi bilin ki yanınızdayız arkanızdayız emrinizdeyiz, başarılar dilerim.” Dedi.

 

Dinar Belediyesi Spor Kulüp Başkanı Muammer Mazlum ise yaptığı konuşmada şunları belirtti; “Dinar Belediyesi Spor Kulübü olarak; A futbol takımı, U19, U17 genç futbol takımı ve güreş takımımız vardır. Her branşta başarılı olmak istiyoruz. Amacımız gençlere sahip çıkmak, yönetim kurulu olarak sporcu kardeşlerimizin yanındayız.” dedi.

 

Yapılan konuşmalar sonrasında güreşte derece yapan öğrencilere kupaları verildi. Ayrıca Başkan Saffet Acar’ın talimatıyla tüm öğrencilere hediyeler takdim edildi.

 

Güreş Antrenörü Cemalettin Bozkurt yaptığı teşekkür konuşmasında şunları söyledi; “Sporda ki başarının ana sebebi çalışmaktır, çalışmadan sporda başarılı olmak mümkün değildir. Biz kaymakamımız aracılığı ile okullarda kurs açtırdık, belediye başkanımız aracılığı ile spor salonumuzda kurs açtırdık. Baki bey okullara, ben spor salonuna birlikte hareket ettik, teknikleri gösterdik Afyon’a gittik. Afyon’da 4 kategoride yarıştık, 11-13 13-15 grekoromen ve serbest stil olmak üzere, aldığımız başarı Dinar’ın başarısıdır.

 

İl şampiyonu olduk en yakın rakibimize 50 puan fazlalığımız var. Dinarda ki bu sporun gelişmesinde katkıda bulunan ailelere teşekkür ederiz, çocuklarını bize emanet ettiler bizde çocuklarını en iyi şekilde ahlaken, fiziken, teknik olarak yetiştirdik. Ekonomik olarak destek veren sevgili belediye başkanımıza canı gönülden teşekkür ediyoruz”. dedi.

 

 

Bozkurt konuşmasının devamında; Kaymakam Mustafa Şahin’e, beden eğitim öğretmenlerine, okul müdürlerine, Atatürk, SPK, Fatih, İmam Hatip, TOKİ Selçuk Gürdal okullarına ve Güreş Antrenörü ve Milli Güreşçi Baki Öztürk’e emek ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.  


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Spor Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 • Işıklara'a doğalgaz geliyor
  Işıklara'a doğalgaz geliyor
 • Dinar Belediyesi tanıtım filmi
  Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 • Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
   Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 • 2018 yılıen komik videolar
  2018 yılıen komik videolar
 1. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 2. Işıklara'a doğalgaz geliyor
 3. Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 4. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 5. Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 6. 2018 yılıen komik videolar
VİDEO GALERİ
YUKARI