Bugun...Haydarlı belediyesinin borcu ne kadar ?

Tarih: 26-11-2018 01:26:50 + -


Haydarlı Belediyesi’nin Borcu İlimizdeki Beldelerden Daha Fazla Olduğu İddia Edildi


Haydarlı belediyesinin borcu ne kadar ?

Dinar Gündem Gazetesi Haydarlı Kasabasında seçimlerin nabzını tutmaya devam ediyor. Siz değerli okuyucularımıza en doğru, tarafsız ve objektif haberleri sunmak için çalışmalarına devam eden Gündem ekibi, Haydarlı’da kıraathanelerde vatandaşlarla bir araya gelerek siyasi sorulara cevap aradı.

 

AK Parti’den belediye başkanlığı için aday adayı olan emekli Astsubay Başçavuş Ümit Güner’e vatandaşların desteği günden güne artmaya başladı. Kasaba kahvehanesine Güner’e destek olmak için toplanan halk belediye başkanı olarak görmek istediklerini belirtti.

 

Gündem Gazetesinin sorularını cevaplayan AK Parti Belediye Başkan aday adayı Ümit Güner’e Belde Başkanı Osman Kocaoğlu, Ocaklı Mahalle Muhtarı Rahmi Yılmaz, İstiklal Mahalle Muhtarı Nurettin Güner, Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Süleyman Çetinkaya ve Ocaklı mahallesi eski muhtarı Erdal Evren’de büyük destek verdi.

 

Çöl ovasında AK Parti’ye % 90 oy çıkaran, Milletvekili Ali Özkaya’nın her geldiğinde övdüğü ve bu mahalleye uğradığı Ocaklı Mahallesi ve muhtarı Rahmi Yılmaz Ümit Güner’e sonsuz destek verdiklerini milletvekiline de bildirdiklerini söylediler.

 

Ak Parti Belde Başkanı Osman Kocaoğlu’da il başkanına, milletvekiline ve partinin genel merkezine gerekli görüşlerini bildirdiğini, söyleyerek, Ümit Güner’e destek verdiğini söyledi.

 

Haydarlı Belediye Başkan aday adayı Ümit Güner’de gazetemize yaptığı açıklamada, aday adaylığıyla alakalı olarak bazı açıklamalarda bulunarak şunları söyledi, “Ülkemizin çeşitli yerlerinde TSK personeli olarak vatanımıza hizmet ettim. Hizmet ederken de Afyonkarahisar, Dinar ve Haydarlı çevresindeki gençlerimize mesleğimiz doğrultusunda yardımcı olmaya çalıştık. Emekli olduktan sonra da yine askeri okullarda öğretmenlik yaparak, birçok gencimizi yetiştirdik.

 

Şimdi de Haydarlımız için belediye başkanlığı için AK Parti’den aday adayı oldum. Başkanlık makamı nasip olursa, kasabamız için tarım ve hayvancılıkla alakalı ciddi projelerimiz olacak. Göç veren bir kasaba değil göç alan bir yer olmak istiyoruz. Ben makam mevki için değil, Haydarlı’ya hizmet etmek için aday adayı oldum” dedi.

 

Vatandaşlar Belediye Hakkında Çeşitli İddiaları dile getirdi

 

Gündem Gazetesi Haydarlı kasabasında yaptığı yerel seçimler araştırmasında belediye ile alakalı çeşitli iddialara tanık oldu. Kasaba halkı Haydarlı’ya açılan gazinodan dolayı çok rahatsızlık duyduklarını belirterek, “Kasabamıza yakışmayan, hoş bir görüntü değil. Halkımız ve kasabanın önünde gelen insanlarımız bu olaydan memnun değil. Gençlerimize çok kötü örnek teşkil ediyor” dediler.

 

Belediyeye ait olan sanayi dükkanlarının ve depoların satıldığını da belirten kasaba halkı bazı yerlerin satışına da encümen üyelerinin karşı çıktığını iddia ettiler. Belediyeye gelir getirici iş yerlerinin satılmaması gerektiğini de kaydeden Haydarlı halkı, “Belediyenin mülkünün kendini idare edecek kadar fazla olduğunu söylediler.

 

Haydarlı Kasabası’nda Gündem Gazetesiyle görüşen siyasiler ve vatandaşlar, belediyenin çok borçlu olduğunu iddia ederek, Afyonkarahisar’da beldeler arasında en yüksek borçlu Haydarlı Belediyesi olduğunu iddia ettiler.

 

Dinar Günden Gazetesi olarak vatandaşların iddiasına karşı Başkan Kadir Öcel’in de cevabını bekliyoruz, aynen yayınlayacağız.  Kaynak Dinar Gündem Gazetesi


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Belediyeler Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 • Işıklara'a doğalgaz geliyor
  Işıklara'a doğalgaz geliyor
 • Dinar Belediyesi tanıtım filmi
  Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 • Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
   Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 1. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 2. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 3. Işıklara'a doğalgaz geliyor
 4. Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 5. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 6. Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
VİDEO GALERİ
YUKARI