Bugun...



Her yönüyle Afyonkarahisar fotoğraf yarışmasıödüllendirildi

Tarih: 28-10-2017 14:37:05 + -


Afyonkarahisar Belediyesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Afyonkarahisar Barosu tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Her Yönüyle Afyonkarahisar’ fotoğraf yarışmasında dereceye girenlere ödülleri Vali Mustafa Tutulmaz tarafından verildi.


Her yönüyle Afyonkarahisar fotoğraf yarışmasıödüllendirildi

Afyonkarahisar Belediyesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Afyonkarahisar Barosu tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Her Yönüyle Afyonkarahisar’ fotoğraf yarışmasında dereceye girenlere ödülleri Vali Mustafa Tutulmaz tarafından verildi.

 
 
Ödül törenine Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Demirkapu, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Baro Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Akgül ve sanatseverler katıldı.
 
 
‘Her Yönüyle Afyonkarahisar’ fotoğraf yarışması ödül töreninde konuşma yapan Vali Mustafa Tutulmaz; “Hepimiz güzel bir etkinlikte yine beraberiz. İlimiz tarihin, kültürün ve doğanın her türlü özelliğini taşımaktadır.  Tarihten beri birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bunların kalıntıları hala günümüze kadar gelmiştir.  İlimiz yine birçok yerde göremeyeceğimiz doğal güzelliklere sahiptir. Bunların fotoğrafla bir anlamda ölümsüzleştirilmesi hem eserlerimizin bugün değerini anlamamıza vesile olacak, hem de ileriye yönelik onlar bir arşiv belgesi olarak kalacaktır.
 
 
 
Bu tür fotoğrafları basın yayın organlarında zamanla 1900’lerin başında İstanbul, 1930’larda Afyonkarahisar gibi değişik isimlerle gördüğümüzde çok farklı bir duygu ile bakıyoruz. Bugün de yine hayat tarzımızı, günlük yaşantımızı, tarihimizi, kültürümüzü ve doğamızı bu tür fotoğraflarla kalıcı hale getirebilirsek bu bizim en büyük mutluluğumuz olacaktır. Ben emeği geçen herkesi huzurlarınızda tebrik etmek istiyorum. Belediye Başkanlığımıza, Rektörlüğümüze ve Baromuza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Emeği geçen diğer arkadaşlarımızı da tebrik ediyor ve hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.
 
 
 
‘Her Yönüyle Afyonkarahisar’ yarışması ödül töreninde ‘Kamış Hasadı’ isimli eseri ile birincilik ödülünü kazanan Abdurrahman Çetin’e ödülü Vali Mustafa Tutulmaz tarafından verilirken, dereceye giren diğer eserlerin ödülleri de protokol üyelerince verildi.
 
 
 
Ödül töreni sonunda Jüri Başkanlığını Prof. Dr. Güler Ertan’ın yürüttüğü, Doç. Dr. İsmail Hakkı Nakilcioğlu, Öğretim Görevlisi Hayati Ulusa, Av. İsmail Akgül, Muhsin Divan, Muzaffer Uyan ve Ahmet Taşdelen’den oluşan jürinin değerlendirilmesi sonucu belirlenen ilk üç dereceye girenlerin eserleri ile sergilenmeye değer görülen 27 adet eserin yer aldığı sergi Vali Mustafa Tutulmaz ve diğer protokol üyelerince açıldı.





FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Kültür Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
   Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 • 2018 yılıen komik videolar
  2018 yılıen komik videolar
 • ANLATMAYA GEREK YOK
  ANLATMAYA GEREK YOK
 • Sende Susma
  Sende Susma
 • halit kara görüyorum
  halit kara görüyorum
 • Türk Silahlı Kuvvetleri PKK lıları böyle vurdu
  Türk Silahlı Kuvvetleri PKK lıları böyle vurdu
 1. Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 2. 2018 yılıen komik videolar
 3. ANLATMAYA GEREK YOK
 4. Sende Susma
 5. halit kara görüyorum
 6. Türk Silahlı Kuvvetleri PKK lıları böyle vurdu
VİDEO GALERİ
YUKARI