Bugun...Kadın meclisi miniklerle yerli malı etkinliği yaptı

Tarih: 24-12-2019 19:22:47 + -


Kadın Meclisi Başkanı Canser Kuzu ve yönetimi Yerli Malı Haftası nedeniyle İlimiz Merkez Belkaracaören ilkokulu ve ortaokulunda öğrenim gören öğrenciler ve kreş öğrencilerine etkinlik düzenledi.


Kadın meclisi miniklerle yerli malı etkinliği yaptı

Minik öğrencilere sürpriz yerli malı haftası düzenlenen Kadın Meclisi yönetiminin bu etkinliği öğrencileri adeta sevince boğdu. Etkinlikte öğrencilere, Kadın Meclisi üyeleri tarafından el yapımı pastalar, börekler, kek, kurabiye ve çeşitli meyveler ikram edildi.

 

Kadın Meclis Başkanı Canser Kuzu öncülüğünde yapılan ziyarete Kadın Meclisi yönetim kurulu üyeleri katıldılar.  Sabah saatlerinde Belkaracaören İlk ve orta okuluna giden Kadın Meclisi burada okul müdür Yusuf Yaren ve okul öğretmenleri tarafından karşılandı.

 

İlk olarak ders gören öğrencilerin rahatsız edilmemesi adına tenefüs zilinin çalması beklendi. Zilin çalmasının ardından öğrencilerin yanlarına giden Kadın Meclisi üyeleri, öğrencilerle tanıştılar ve birlikte yerli malı haftasını kutladılar.

 

Ziyarette ilk olarak ana sınıfı öğrencilerinin yanına gidildi. Minikleri sınıflarında ziyaret eden Kadın Meclisi Başkanı Canser Kuzu ve yönetimi, miniklerle birlikte yerli malı haftasını kutladılar. Öğrencilerde çeşitli hediyeler ve yiyecekler ikram eden Canser Kuzu, yerli malı haftasının önemini miniklere anlattı.

 

Minik öğrencilere tamamen el yapımı olan ikramlardan kendi elleriyle yediren Kadın Meclisi yönetimi, sınıf öğretmeni tarafından öğretmen ve minikler tarafından yapılan duaya da katıldılar.

 

Ana sınıfı öğretmenini bu duyarlı davranışı ve minik öğrencilere verdiği güzel eğitimden dolayı tebrik eden Başkan Kuzu ve yönetimi daha sonra ilkokul öğrencilerinin yanlarına geçtiler.

 

Aynı ikram ve hediyeleri burada da öğrencilere dağıtan Kadın Meclisi üyeleri, öğrencilerle hoşça vakit geçirdiler. Kadın Meclisi üyesi olan Cennet Koç tarafından öğrencilere Yeşilay ve Yerli malı haftasının önemiyle ilgili bilgiler verildi.

 

Soru cevap şeklinde yapılan sohbette öğrencilere çeşitli bilgiler verilerek, öğrencilerin Yerli mallarıyla ilgili bilgilenmeleri sağlandı.

 

Daha sonra Belkaracaören ortaokulu öğrencilerini okul müdürü Yusuf Yaren ile birlikte ziyaret eden Kadın Meclisi üyeleri burada da, öğrencilere pasta, kek, kurabiye ve meyvenin yanı sıra içinde yine yerli üretim olan kalem, silgi, kalemtraş gibi eğitim malzemelerinin bulunduğu paketlerden hediye etti.

 

Ortaokul öğrencilerinin Yerli malı haftası ve yerli üretim mallarıyla ilgili geniş bilgilerinden dolayı memnun olduğunu belirten Kadın Meclisi Başkanı Canser Kuzu, okul idareci ve öğretmenlerine teşekkür etti.

 

Öğrencileri ziyaretlerinin ardından Okul öğretmenleriyle öğretmenler odasında bir araya gelen Kadın Meclisi üyeleri, öğretmenlerin, sorun, talep ve önerilerini dinlediler.

 

Belkaracaören ilk ve orta okuluna yapılan ziyaretle ilgili bilgi veren Kadın Meclis Başkanı Canser Kuzu, bu tür etkinliklerinin devam edeceğini belirterek; "İnsan odaklı ve ayakları yere basan projeler yapıyoruz. Bu günde Belkaracaören okulumuzu ziyaret edip öğrencilerimizle birlikte yerli malı haftası etkinliği gerçekleştirdik. Buradaki tüm ikramlarımız Kadın Meclisi üyelerimiz tarafından kendi evlerinde hazırlanmıştır. Tüm üyelerime teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi bilgilendirdik, aydınlattık" dedi.

 

Faaliyetlerimiz sürüyor

 

Kadın Meclisi olarak Kadın ve genç kızlara yönelik faaliyetlerinin hızla sürdüğünü belirten Başkan Canser Kuzu; "Eşi vefat etmiş kadınlarımızdan, kader mahkumu olanlara, maddi imkansızlıklar içinde olanlardan, eşinden şiddet görenlere ve hatta imkansızlık nedeniyle okullarını bırakan genç kızlarımıza kadar herkesle yakından ilgilenip, diyalog kuruyoruz. Sorunları kendi imkanlarımızla çözebilirsek çözüyor, katıldığımız noktalardan Valimiz ve Belediye Başkanımızdan yardım talep ediyorum. Elbette bu tür faaliyetlerimiz gündeme gelmez ve gelmeyecektir.

 

Bu bizim hassas olduğumuz bir konudur. Kadınlarımızı ve genç kızlarımızı ve durumlarını bizden başka kimse bilmez, bilemez. Ama bu günkü faaliyetimizin örnek teşkil etmesi gerektiğini düşünüyorum. Lütfen köy okullarımızı ziyaret edelim. Onların hiç bir şeye ihtiyaçları yok. Her şeyleri var, ancak sadece kendilerinin ziyaret edilip, daha geniş kitlelerle tanışmaları gerekiyor" dedi.

 

Kuzu misafirperverliğinden dolayı Belkaracaören İlk ve orta okulu Müdürü Yusuf Yaren ve okul öğretmenlerine teşekkür etti.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Kültür Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Denizli depreminden sonra yaşananlar
  Denizli depreminden sonra yaşananlar
 • Halit Kara gidem dedim
  Halit Kara gidem dedim
 • AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
  AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 • Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
  Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 1. Denizli depreminden sonra yaşananlar
 2. Halit Kara gidem dedim
 3. AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 4. Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 5. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 6. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
VİDEO GALERİ
YUKARI