Bugun...Kanser ve sağlıklı beslenme

Tarih: 20-05-2018 17:35:00 + -


Ünlü Onkoloji Uzmanı Doktor Yavuz Dizdar “Kanser ve Sağlıklı Beslenme” Konulu Sunumu


Kanser ve sağlıklı beslenme

Dinar Belediyesi ve M&Y Simbiyotik Probiyotik Merkezi iş birliği içerisinde, Ünlü Onkoloji Uzmanı Doktor Yavuz Dizdar’ı, “Kanser ve Sağlıklı Beslenme” adlı sunumu vatandaşlarla buluşturdu.


 Dinar Park Ala Konferans ve Seminer Salonunda vatandaşların büyük katılımlarıyla gerçekleşti.


 Dinar Belediyesi ve M&Y Simbiyotik Probiyotik Merkezi iş birliği içerisinde düzenlenen programa, Belediye Başkanı Saffet Acar, Emniyet Müdürü Halil İbrahim Küpeli, Emekli Kimya Mühendisi Mustafa Koca, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Acar, Belediye Meclis üyeleri, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.


 Dinar Park Ala Konferans ve Seminer Salonunda gerçekleşen programda, Kanser ve Sağlıklı Beslenme hakkında ciddi açıklamalarda bulunan Dizdar, sağlıksız beslenmeye bağlı olarak kanser hastalığının giderek  artış gösterdiğini kaydetti. Dinar ve çevre ilçelerden gelen vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Dizdar, kanser hastalığı hakkında gelişimi, tarım ilacı ve endüstriyel üretim gibi çeşitli konulara değindi.

 


 Dizdar, konuşmasında şunları söyledi: “  Türkiye peynir açısından Dünyanın en zengin ülkelerinden bir tanesiyiz ama kullanabiliyor muyuz? yok kullanamıyoruz. Yani helva yapamamak gibi bir sorunumuz var un var yağ var irmik var ama helva yapamıyoruz. Çünkü helva yapmaya kalktığımız anda birbiriyle kavga yapmaya başlıyorlar. Ne demişler bir Türk dünyaya bedel ama iki Türk bir şey yapamaz birbirlerini yerler o yüzden birlikte bir şey olmuyor. Dedi.


Birlik beraberliğin olmadığını hatırlatan Dizdar, peynir delikli olmaz diyorlar. Peynir bazı bakteriler sayesinde karbondioksit üretir içinde onu delikli peynir yapar. Şimdi niye bunu söylüyorlar. Çünkü kendi ürettikleri süzme peynirde delik yok. Sıfır delik süzme peynirde peynir değil. Bir cins süt ürünü ama peynir adını veremezsiniz.


Tarım ilacını öyle bir kullanıyorlar ki etlerin kendisi de lösemi oluyor  kemik iliği kanseri oluyor. Piyasada sattığını yani bize sattığını kendisi yemiyor. Kendi yediğini ayrı yetiştiriyor.   Dünyadaki çoğu gıda üreticisi sizlerin sağlığını düşünmüyor, onlar sadece para kazanma içgüdüsüyle hareket ediyorlar. İneklere kimyasal veriliyor. 60 litre süt veriyor. Üretilen süt yoğurt zararlı ben hazır yoğurt aldım 2 yıl sakladım en sonunda açtım tadına baktım mis gibi sanki dün akşam tutturulmuş yoğurt gibi tadı var. Piliç konusuna değineceğim Horoz ötmeden kesilmez Kuzu büyümeden kesilmez. Hayvan bebek tavuk niyetine bize yediriliyor.

 

İnsanların yaşamını kolaylaştırmak için  üretilen birçok kimyasal,  üretim aşamasından tüketim aşamasına kadar, insan sağlığı ve çevre açısından küresel bir tehdit oluşturmaktadır. Elinizden geldiği kadar Mahalle bakkalı ve Mahalle sütçülerini tercih edin.”dedi  Kanserle ilgili detayların konuşulduğu program sonunda Dizdar, vatandaşların sorularını cevapladı. Program sonunda Belediye Başkanı Saffet Acar, Onkoloji Uzmanı Doktor Yavuz Dizdar’a Plaket takdim etti. Emniyet Müdürü Halil İbrahim Küpeli’de Emekli Kimya Mühendisi Mustafa Koca’ya plaketini takdim etti.

 


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Sağlık Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 • Işıklara'a doğalgaz geliyor
  Işıklara'a doğalgaz geliyor
 • Dinar Belediyesi tanıtım filmi
  Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 • Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
   Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 • 2018 yılıen komik videolar
  2018 yılıen komik videolar
 1. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 2. Işıklara'a doğalgaz geliyor
 3. Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 4. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 5. Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 6. 2018 yılıen komik videolar
VİDEO GALERİ
YUKARI