Bugun...Kar altında kaplıca keyfi

Tarih: 02-01-2019 22:53:37 + -


Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde, etkili olan yoğun kar yağışı ilçeyi beyaza bürürken Hüdai Kaplıcalarında bulunan termal otelde kalan misafirler kar ile termal su keyfini bir arada yaşadı.


Kar altında kaplıca keyfi

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde, etkili olan yoğun kar yağışı ilçeyi beyaza bürürken Hüdai Kaplıcalarında bulunan termal otelde kalan misafirler kar ile termal su keyfini bir arada yaşadı. 
 
  
 
Beyaza bürünen Kaplıcaya gelen yerli ve yabancı turistler, açık havada hem termal havuzun hem de havuzun kenarında biriken karların keyfini bir arada yaşıyorlar. 
 
 
Termal havuza giren tatilciler, zaman zaman havuzdan çıkarak kenarda biriken karların üzerine yatıp hatıra fotoğrafı çektirdi. Hava sıcaklığının sıfırın altında 3 derece olmasına aldırış etmeyen kaplıca misafirleri önce kar oynuyar ardından da  35 derece sıcaklıktaki termal açık havuza giriyor. 
 
 
Karla, termalin buluşmasının anlatılamayacak kadar güzel olduğunu ifade eden ve Hüdai Kaplıcalarına Ankara’dan gelen Ali Alyüz:
 
 
“Bir tarafta termal sıcak sular, diğer tarafta karlar var. Bu güzellik anlatılmaz yaşanır bence. Herkesin bu duyguyu tatması gerekli. Bir taraftan sıcak termal hamama giriyoruz. Arkasından hafif sıcaklıktaki havuza giryoruz. Sonrada kar oynuyoruz. Süper bir şey harika. Rahatladım sanki vücudumun nefes aldığını hissettim, çok hafifledim ” dedi.
 
 
376 oda ile Türkiye’nin en büyük termal oteli ünvanını ellerinde bulundurduklarını belirten, May Termal Otel Müdürü Abid Dedebek, termal turizmin iyi tanıtılması gerektiğinin altını çizdi.
 
 
Yurt içi ve yurt dışından birçok misafirin kar ve termal keyfini bir arada yaşamak için Sandıklı Hüdai Kaplıcalarına geldiklerini belirten Dedebek, gazetecilere yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
 
 
“Bütün yurdumuzun yeni yılını kutluyor ve barış dolu bir yıl diliyorum. Yeni yılımız ve sömestre tatili için bütün organizasyonlarımızı hazırladık. Misafirlerimiz açık havuzda karda termal keyfini devam ettiriyorlar. En önemli aktivitelerimizden bir tanesi de kar ile termal keyfinin bir arada yaşanmasıdır.
 
 
Bir tarafta açık havuzumuz, diğer yanda kar müşterilerimiz çok mutlu oluyor. Onların mutlu olması bizleride son derece memnun ve mutlu ediyor. Yabancı misafirlerimiz var. Bizim yurt dışında da iyi tanıtılmamız geriyor. Eminimki buradaki yabancılar buranın tanıtımını en iyi şekilde yansıtacaklardır. Tesisimiz 376 odalı Türkiye’nin en büyük termal tesisi, tercih edilmek çok güzel bir şey” dedi.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Turizm Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
  Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 • Işıklara'a doğalgaz geliyor
  Işıklara'a doğalgaz geliyor
 • Dinar Belediyesi tanıtım filmi
  Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 1. Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 2. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 3. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 4. Işıklara'a doğalgaz geliyor
 5. Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 6. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
VİDEO GALERİ
YUKARI