Bugun...Kocacan yumurta üreticisi kollanmalı

Tarih: 12-03-2018 13:03:37 + -


MHP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan MHP Tanıtım ve Medya’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Kocacan; “Yumurta üreticisi korunup kollanmalı, emeklilerin maaşlarında ise iyileştirme yapılmalı” dedi.


Kocacan yumurta üreticisi kollanmalı

Haftalık basın toplantıları düzenleyerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan MHP İl Başkanlığı’nın bu haftaki basın toplantısı Tanıtım ve Medya’dan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mehmet Kocacan tarafından gerçekleştirildi.

 

 

MHP İl Sekreteri Beytullah Bostancı ve Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Çakır’ın da hazır bulunduğu toplantıda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir açıklama da yapan Kocacan; “Dünyada kadın haklarına ilişkin bir düzenleme yapılmamışken, kız çocukları ve kadınların diri diri yakıldığı yıllarda İslam ülküsü adına kadın haklarının en büyük savunucusu olan iki cihan serveri peygamber efendimizdir. Peygamber Efendimiz diyor ki; ‘Kadınlar sizlere Allah’ın emanetidir. Onlara gerekli ilgiyi ve alakayı gösteren Allah katında gerekli yeri görecektir.’ Bizler de bu vesile ile kadınların 8 Mart Kadınlar Günü’nü kutluyoruz” dedi.

 

 

“Ortadoğu bloğunda cereyan eden ve en önemli problemlerimizden olan Afrin gibi çok önemli ama askerimizin orada muzaffer kılınacağını bildiğimiz bir savaş hali var” diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Yardımcısı Kocacan; “ Ortadoğu bloğunun önemi çok fazla. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin her tarafı güzel insanlarla donatılı gibi görünse de arkamızdan, önümüzden, sağımızdan, solumuzdan kısacası birçok yerden çekiştirilen bir ülkeyiz. Bu sadece savaş hali bize bulunduğumuz askeri güçle yansımıyor, ekonomik açıdan da yansıyor. Ortadoğu ülkeleri ve Arap ülkelerine yumurta ihracatında çok önde gelen bir ülkeyiz ve bu öndelik Başmakçı ilçemizde de Yumurtacılığın borsasını oluşturmuş. Yumurtacıların çoğunun büyük sıkıntıları var.

 

İcra makamından istediğimiz şudur, Mal alım girdileri bazı ürünlerde yüzde 0, bazı ürünlerde yüzde 1 olmasına rağmen toptan ve perakende satışlarda KDV oranının yüzde 8 olduğunu üreticilerin de bu konuda çok zorlandığını söylüyor yumurtacı esnafları. Birinci artçıda zarar, ikinci artçıda iflas eden yumurta üreticilerinin üçüncü artçıda ise tavuklarını kestirmek üzere bir yerlere göndermeye çalıştıklarını duyuyoruz. Eğer memleketimizde istihdam ve üretim potansiyeli anlamında ve hatta ihracatta kayda değer bir potansiyeli var ise yumurta üreticilerimizin de korunup kollanması gerektiğini düşünüyoruz” diye konuştu.

 

 

Bağ-Kur ve SSK emeklilerine ödenen emekli maaşlarında da ciddi bir iyileştirme yapılmasına ihtiyaç olduğuna da değinen MHP İl Başkan Yardımcısı Mehmet Kocacan; “Asgari ücretin taban sınırı bugün açlık sınırında iken tutarı 1600 TL. ancak kamu ve KİT’lerden emekli olanların dışında kalan emeklilerin maaşları 1500 TL’nin altında. Oğlunu kızını evlendirmiş, evini arabasını almış ve tatilci modunda gibi düşünülmemeli emekli.

 

 

Türkiye şartlarında onların maaşlarında da iyileştirmenin yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Hükümet emekli maaşlarında iyileştirme yapmak konusunda uğraşıyor ve iki bayram arasında bir maaş daha verebilir miyiz diye düşünüyor. Aylık ortalamaya vurduğunuz zaman 1500 TL’nin üzerine çıkmıyor. Bizim gönlümüz arzu ediyor ki icra makamı birçok Kobilere destek verirken, tüketicide yüzde 8 KDV uygularken, bunların maaşlarının da iyileştirilmesi gerektiğini beyan ediyoruz. Bunları hükümetimizden talep ediyoruz ve şiddetli bir şekilde istiyoruz. Sokakta artık gördüğümüz emeklilerimizin yüzünün gülmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 • Fikr-i Asım Bolvadin ve Bayat'a çıkarma yaptı
  Fikr-i Asım Bolvadin ve Bayat'a çıkarma yaptı
 1. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 2. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 3. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 4. En çok tıklanan karikatürler
 5. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 6. Fikr-i Asım Bolvadin ve Bayat'a çıkarma yaptı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ANLATMAYA GEREK YOK
  ANLATMAYA GEREK YOK
 • Sende Susma
  Sende Susma
 • halit kara görüyorum
  halit kara görüyorum
 • Türk Silahlı Kuvvetleri PKK lıları böyle vurdu
  Türk Silahlı Kuvvetleri PKK lıları böyle vurdu
 • Vekil Özkaya 17 Şubat Kongresine davet etti
  Vekil Özkaya 17 Şubat Kongresine davet etti
 • Şahin ve Ailesinin can güvenliği tehlikede
  resim yok
 1. ANLATMAYA GEREK YOK
 2. Sende Susma
 3. halit kara görüyorum
 4. Türk Silahlı Kuvvetleri PKK lıları böyle vurdu
 5. Vekil Özkaya 17 Şubat Kongresine davet etti
 6. Şahin ve Ailesinin can güvenliği tehlikede
VİDEO GALERİ
YUKARI