Bugun...Mahalle sakinleri Cumhurbaşkanından yardım bekliyor

Tarih: 28-12-2017 14:12:11 + -


Dere Mahallesi Cumhurbaşkanından Yardım Bekliyor


Mahalle sakinleri Cumhurbaşkanından yardım bekliyor

Dinar’a bağlı Dere mahallesi sakinleri kentsel dönüşüm projesi için Cumhurbaşkanından Yardım Bekliyor.

 


Dinar’a bağlı Dere mahallesi sakinleri kentsel dönüşüm projesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslerini duyurmak için çağrı yaptı. Evlerinin yıkık, dökük ve harabe bir şekilde olduğunu söyleyen mahalle sakinleri, evlerinin yenilenmesini talep etti.

 


Kentsel Dönüşüme İhtiyaç Var Dinar’a bağlı Dere Mahallesinin acilen kentsel dönüşüm projelerine ihtiyacı var. Geçtiğimiz hafta mahallede iki ayrı evde yangın meydana gelmiş, itfaiye araçları bile bu iki eve zor şartlar altında yaklaşmıştı. Çoğu evin eski ya da kerpiç yapı olması da kentsel dönüşüme ne kadar ihtiyacın olduğunu gösteriyor. Dere Mahalle muhtarı Niyazi Yılmaz konuyla alakalı olarak gazetecilere yaptığı açıklamasında, yıllardan beri mahallenin kentsel dönüşüm ile yenilenmesi gerektiğini, bunu yetkililere defalarca mahalleye davet ederek anlattığını söyledi.


Mahalleye Kimler Gelmedi ki!


Dere Mahallesini ziyarete İlçe kaymakamlarından tutun da milletvekilleri, siyasiler, yerel yöneticiler ve bütün devlet görevlileri bizzat gelerek yerinde inceleme yaptığını belirten Mahalle Muhtarı Yılmaz şunları söyledi, “Mahallemizi yenilemek modern, kültür seviyesi yüksek ve çok daha temiz bir mahalle haline getirebilmek adına yaptığımız çalışmalarda ilk işimiz mahallemizin adını değiştirmek oldu. Dere Mahallesini Gazi Mehmet Çavuş Mahallesine dönüştürerek bir ilki gerçekleştirmiş olduk. Mahallemizde birçok siyasetçiyi ağırladık. İktidar partisi Milletvekili Ali Özkaya, CHP Milletvekili Burcu Köksal, İzmir Milletvekili Özcan Purçu, belediye başkanı, kaymakam ve diğer bütün kamu görevlileri olmak üzere bu mahallenin acilen kentsel dönüşüme ihtiyacı olduğunu belirttik. Bunun öncelikli sebepleri arasında evlerin çok eski olması, harabeye dönmüş evlerde mecburen vatandaşlarımızın ikamet etmesini gösterdik” dedi.


İtfaiye Aracı Mahalleye Girmekte Zorlandı


Geçtiğimiz günlerde yan yana bulunan iki ayrı evin yanarak kül olduğu olayda itfaiye araçlarının caddeye girmekte zorlandığını ve bu sebeple de yangına müdahalelerde sorunlar yaşandığını kaydeden Gazi Mehmet Çavuş Mahallesi Muhtarı Niyazi Yılmaz, “O günkü yangın olayında Dinar Belediye Başkanımız Saffet Acar’da vardı. Sokakların ve caddelerin darlığını, evlerin aşırı derecede eski olmasını ve hatta bazı evlerin yıkılma tehlikesi bile olduğunu hep birlikte gördük. Bu sebeplerden ötürü mahallemizde ikamet eden vatandaşlarımız acilen kentsel dönüşüm ile evlerini yenilemek istiyorlar.

 

 

Buradan yeniden çağrı yapıyoruz. Lütfen gerekli çalışmalar mahallemizde yapılsın” Cumhurbaşkanı Erdoğan Söylemişti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2010 yılında İstanbul kapalı spor salonunda canlı yayında yapmış olduğu konuşmada Afyonkarahisarın Dinar ilçesinin Dere Mahallesinden başlayacağını söylemişti. Bende Dere Mahallesi Muhtarı olarak bu hatırlatmayı dile getiriyorum. Yetkililerden bir an önce Cumhurbaşkanımızın Mahallemize verdiği sözün yerine getirilmesini istiyoruz. Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya bize Kaymakamlık makamına dilekçe olarak ta müracaatta bulunun ben bizzat takipçi olacağım dedi.

 


Biz iki Mahalle Muhtarı Niyazi Yılmaz ve Aziz Yılmaz olarak dilekçemizi verdik. Cumhurbaşkanımız ve Vekilimizden gereğini yapılmasını istiyoruz. Çadırda Yaşayan İnsan Var Gazi Mehmet Çavuş Mahallesinde bu çağda çadırda yaşayan insanların da bulunması diğer bir toplumsal sorunları da beraberinde getirdi. Evlerin eski, harabe ve yarısının yıkılmış olması insanları çadırda ya da barakalarda yaşamasına neden oldu. Mahalleli vatandaşlar yıllardan beri mahalleye bu konuda bakan olmadığını, mahallenin acilen kentsel dönüşüm yapılarak yenilenmesi gerektiğini söylediler. Bu mahalle İle Kim İlgilenecek Gazi Mehmet Çavuş Mahallesi vatandaşları kendilerine yardım elinin bir an önce uzanması gerektiğini belirterek gazetecilere şunları söylediler; “Dinar’ın en kenarda kalmış, dışlanmış bir mahallesi durumuna bizleri kimse düşürmesin. Bu mahalleye yıllardan beri tam anlamıyla bakan olmadı.

 

 

Herkes gelip gördü, evlerin çoğu ya yıkıldı, ya da yıkılmak üzeredir. Bu sebeple yetkililerden kentsel dönüşüm adına gerekenleri yapmasını istiyoruz. Bu mahalleyi ziyaret eden Ali Özkaya, Burcu Köksal,Özcan Purcu, Dinar Kaymakamız Mustafa Şahin,Belediye Başkanı Saffet Acar, Mahallemizi ziyaret edenlerin hepsi buranın acilen Kentsel dönüşüm yapılması gerektiğini beyan ettiler.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İlçeler Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 • Fikr-i Asım Bolvadin ve Bayat'a çıkarma yaptı
  Fikr-i Asım Bolvadin ve Bayat'a çıkarma yaptı
 1. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 2. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 3. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 4. En çok tıklanan karikatürler
 5. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 6. Fikr-i Asım Bolvadin ve Bayat'a çıkarma yaptı
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Afyon İHH Arakan Belgeseli
  Afyon İHH Arakan Belgeseli
 • Başkan Uysal Donald Trump Hakkında suç duyurusunda bulunacak
  Başkan Uysal Donald Trump Hakkında suç duyurusunda bulunacak
 • Afjetafyonspor Bucaspor olaylı maç
  Afjetafyonspor Bucaspor olaylı maç
 • Pazarağaç Belediye Başkanı Adem Bulut Kanal afyon ekranlarında
  Pazarağaç Belediye Başkanı Adem Bulut Kanal afyon ekranlarında
 • Hikmet Deryasından Mehmet Kenar
  Hikmet Deryasından Mehmet Kenar
 • Nuribey Belediye Başkanı Hazım Kaya Kanalafyon ekranlarında
  Nuribey Belediye Başkanı Hazım Kaya Kanalafyon ekranlarında
 1. Afyon İHH Arakan Belgeseli
 2. Başkan Uysal Donald Trump Hakkında suç duyurusunda bulunacak
 3. Afjetafyonspor Bucaspor olaylı maç
 4. Pazarağaç Belediye Başkanı Adem Bulut Kanal afyon ekranlarında
 5. Hikmet Deryasından Mehmet Kenar
 6. Nuribey Belediye Başkanı Hazım Kaya Kanalafyon ekranlarında
VİDEO GALERİ
YUKARI