Bugun...MHP'de adaylık başvuru süreci başladı

Tarih: 04-10-2018 20:28:02 + -


Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı olağan haftalık basın toplantısını gerçekleştiridi.


MHP'de adaylık başvuru süreci başladı

 Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı, olağan haftalık basın toplantısını gerçekleştiridi.

 

Yapılan basın toplantısında konuşan İl Başkanı Mehmet Kocacan şu ifadelere yer verdi;

 

"Milliyetçi hareket partisi , Türk siyasetine yön veren , Türkiye'nin önünü açan ; Ülkemizin meselelerini Milli bir bakış açı ile yorumlayarak , kararlarınıda bu doğrultuda alan 50. yılını kutlamaya hazırlanan ulu bir çınardır.

 

MHP kuruluşundan bu güne dek Türkiye'nin ve dünya üzerinde yaşayan tüm Türk kökenli kardeşlerinin hizmetinde olmuş , bu uğurda nice bedeller ödemiş ama hak bildiğini söylemekten bir an bile geri durmamış ve bu uğurda ne bedel olursa olsun asla duruşundan ödün vermeden aynı istikamette yol almaya and içmiş mazisi ise bu günün ve yarınının nişanesi olacaktır.

 

Bu hareketin siyasi görüşlerini ve dünya konjektürüne , bir türlü kavrayamayan kendilerini siyasetin  doğayeni sayanlar partimize duydukları düşmanlıkları ülkemin düşmanlarına ve bölücülerine bile göstermemişlerdir.

 

 Devletimizin her daim zor günlerinde istikbali ve istiklali , Milletimizin refahı ve esenlikte olması adına her türlü kararlı duruşu sergilemiş karşılığında ise hiç bir rant gözetmemiştir.

 

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan başlayan emperyalist devletlerin oyunları hiç durmamış ve günümüze kadar devam etmiştir. Öncelikle savaştan çıkmış , yeniden var olma mücadelesi veren bir devlettir.

 

Tarım , makinalaşma , sanayileşmesinde engellemeler , kontrol altına almalar , takip eden süreçte gelişmeye çalışan devletimize borç vererek , faize zorlama , IMF'li darboğaza sokulan Türkiye'den alınan yüksek faiz bedelleri , takip eden senelerde askeri , sivil darbe ve ihtilaller bunlarlada yetinmeyen bize dost görünen ancak güzel vatanımızda gözü olanların kışkırtması hatta yardımlarıyla 30 yılı aşkın müdehale ve mücadele verilen terör belası bir hayli zarar vermiştir.

 

Sıkıştırılmaya çalışan üç kuruşa muhtaç bırakılan Türkiye koalisyon dönemleri , ambargolar  daha sonra tercih sebebi bırakılarak seçimlere gidilerek tek parti ile hükümet sistemi ;

 

Vatandaşımızın sonuna kadar desteğini yanına alan AKP hükümeti ilk yıllarında mecliste bir konuda MHP'den desteğini almış ama bir türlü zikredememiştir. 367 garabetide dahil devam eden süreç sonunda 15 temmuz ve son halimiz ortaya çıkmış terör tüm sınırlarımıza dayanmıştır.

 

Şu anda büyük bir sınav veren devletimizin büyük ve büyüyen Türkiye olması sömürgeci devletleri korkuturken , istiklal ve istikbalimiz için daima desteklerimizi esirgemediğimiz bilinen ve taktirle karşılanan bir durumdur.

 

Yaşanmış olan bunca durum şu anda icranın başında bulunan AKP yöneticilerine bir kat daha sorumluluk yüklemektedir. İş kaygısı ve ekmeğinin peşinden koşan insanlarımızı adeta kendilerine siyasi bir kul etme girişimlerinde olmaları doğru bir durum değildir.

 

Kurumlarımızın bünyesinde çalışanların birikmiş sorunlarının çözülmeyişi eğitim camiamıza ait sorunların üstesinden gelinmeyip , duyarsız kalınması ya da kendi yandaşları gibi görünerek listelerde verilerek , her türlü istekte bulunarak iş gördürmeleri hiçte güzel değildir. Bu haksız ve adaletten uzak anlayış elbet bir gün kendilerine yapıldığında ne olduğunu anlayacaklardır. Umarız ki geç kalınmış olunmamalıdır.

 

31 mart 2019'da yapılacak yerel yönetim seçimleri , yani belediye seçimlerine hiç durmadan Liderimiz Dr. Devlet BAHÇELİ Bey'in emrettiği üzere çalışıyoruz. İlimiz , ilçe ve belde belediyelerimiz için aday adaylarımız için başvuru süreci başlamış olup her bir adaylarımız için gerekli ihtimam ve alaka gösterilecek hassas çalışma içinde olacağız.

 

27. dönem 2. yasama yılı Gazi Meclisimiz , Devletimiz ve Milletimize hayırlar getirmesini temnni ederim.

 

Yaklaşık bir hafta önce kadar yayın hayatına başlayan ve Türçe düşün ilkesi ile yayın hayatına başlayan TÜRKGÜN gazetemize yayın hayatında başarılar diliyorum.

 

Bu gün Uluslar arası işaretler sempozyumu ilimizde ATSO tarafından gerçekleştirilecek bu sempozyuma MHP MYK Üyemiz ve Afyonkarahisar Milletvekilimiz Mehmet Taytak Bey'de katılım sağlayacak.

 

Siz değerli basın mensupları vesilesi ile tüm afyonkarahisarlı hemşehrilerimize ve vatandaşlarımıza saygı ve segilerimi sunarım.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
  Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 • Işıklara'a doğalgaz geliyor
  Işıklara'a doğalgaz geliyor
 • Dinar Belediyesi tanıtım filmi
  Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 1. Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 2. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 3. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 4. Işıklara'a doğalgaz geliyor
 5. Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 6. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
VİDEO GALERİ
YUKARI