Bugun...MHP toplamda ülke genelinde belediye sayısını 235' e çıkardı

Tarih: 16-05-2019 19:51:07 + -


Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan, bir basın açıklaması yaptı.


MHP toplamda ülke genelinde belediye sayısını 235' e çıkardı

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan, bir basın açıklaması yaptı.

 

Kocacan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

 

"Değerli basın mensupları;

       

Afyon ilinde yaşayan saygıdeğer halkımızın başı rahmet ortası bereket sonu mağrifet dolu mübarek Ramazan ayımızın hayırlara vesile olmasını diler, tüm halkımın sağlık, esenlik, mutluluk dolu nice ömürlerde olmasını yüce Allah'tan niyaz ederim.

       

Bilindiği üzere 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri yapılmış, bu seçimlere göre MHP olarak tüm seçim boyunca maddi manevi desteklerimiz sağlanmış ancak seçim sonucunda ise 2(iki) ilçe 15(on beş) belde belediyesi olmak üzere toplamda 17 Belediye Başkanlığı makamına MHP'li arkadaşlarımız görevlerini yapmak üzerine yerlerini almışlardır. Bu seçimlerde gördüğümüz eksikleri tamamlayarak bundan sonra gelecek olan seçimlere daha verimli daha güzel hazırlanmak için şimdiden seçim başlıyor gibi çalışmalarımız devam edecektir.

 

Tüm Türkiye genelinde MHP

 

1 Büyükşehir (Manisa) 10 İl 135 İlçe 89 Belde Toplamda 235 Belediye Başkanlığı kazanmıştır. Partimiz 2014 yerel seçimlerinde toplamda 125 olan belediye başkanlığı sayısını yurt genelinde arttırmıştır. Bize güvenen inanan seçim boyunca bizleri ve adaylarımızı yalnız bırakmayan Afyon halkımıza, medya kuruluşlarına, yöneticilerimize bize inanan herkese teşekkürlerimi bir borç bilir, hepsine ayrı, ayrı hürmetle saygılarımı sunarım.

 

       

Seçim atmosferi boyunca İl Başkanı olarak ben ve dava arkadaşlarımı, adaylarımızı yalnız bırakmayan genel merkezimizde MYK üyesi aynı zamanda Milletvekilimiz olan Sayın Mehmet Taytak vekilime de sonsuz şükranlarımı sunuyor ve teşekkürlerimi bir borç biliyorum.

       

 

Bu vesileyle yeni görevine başlayan tüm Belediye Başkanlarıma ve Afyonkarahisar’ımıza hizmet verecek olan tüm Belediye Başkanlarına şimdiden hayırlı olsun diyor, adaletli, hakkaniyetli, haram ve helale dikkat eden, kullar arası fark gözetmeyen ''Halka hizmet Hakka hizmet'' anlayışıyla başarılar temenni ediyorum. 

       

 Değerli basın mensupları;

 

Ülkemizin içinde bulunduğu durum bellidir. 15 Temmuz'dan bu yana her türlü stratejik, ekonomik, fiziki ve sonunda siyası baskılara maruz bırakılması göz ardı edilemez. Tam tersi çok dikkate alınması gereken bir durumdur. Türkiye Cumhuriyeti'nde döviz başta olmak üzere dış ülkelerin ayar vermeye çalışmaları, bir taraftan sınır boylarında bataklığa çekmeye çalışmaları, uluslararası arenada itibarsızlaştırma operasyonları, parası ödenen şartname ve sözleşmesi yapılan güvenliğe dayalı silahların yada uçak,füze gibi savunma refleksimizin daraltılmaya çalışılması beka değil ise nedir?

 

İşte her Türk insanı gözünü bir gün bile kırpmadan tüm gelişmeleri takip etmeli, üzerinde yaşadığı bu kutsal olan bedeli kan ve can ile ödenen vatan toprakları için aklı selim olmalı, doğru olanların yanında milli beka için bulunmalıdır.

 

       

Bakınız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı başta olmak kaydıyla Cumhur İttifakının karşısında duranların yapmış olduğu ilk icraatlara. İcraatların ilki bilgisayarda bulunan bilgi ve belgelerin kopyalanması olmuştur. Daha neler görecekti İstanbullu ve tüm Türkiye'deki gözler. Diğer belediyelere ne demeli. Ankara’sı, Bolu’su, Adana’sı işçi kıyımlarıyla başlanacak. Sonrasına Allah Kerim görelim neyler neylerse güzel eyler diyoruz. 

 

       

Toplumların kendi gelecekleriyle ilgili her türlü ekonomik, siyasi, politik, ülkeler arası ithalat ve ihracat gibi konularda üretken millet olmayı hedefine koymalı, bizler aldığımız nefes dahil özgür, demokrasi altında, ailelerimizle bütünümüzle ulus olabilmenin gereğini yerine getirmeliyiz. 

       

 

Eğitimde ileri gitmeli, icatlarla dünya ve insanlık yararına gelişmeyi, tertemiz bir dünya ile en gelişmiş devletler seviyesinde yerimizi almalıyız." Dedi.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
  AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 • Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
  Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 • Işıklara'a doğalgaz geliyor
  Işıklara'a doğalgaz geliyor
 • Dinar Belediyesi tanıtım filmi
  Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 1. AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 2. Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 3. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 4. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 5. Işıklara'a doğalgaz geliyor
 6. Dinar Belediyesi tanıtım filmi
VİDEO GALERİ
YUKARI