Bugun...Ödüllü doktor memlekete hizmet edecek

Tarih: 18-12-2017 20:47:13 + -


Almanya Frankfurt Goethe Üniversitesi Kliniği Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Dr. Hüdayi Korkusuz’un en büyük hayali ülkesi Türkiye’de hastalara hizmet vermek.


Ödüllü doktor memlekete hizmet edecek

Almanya Frankfurt Goethe Üniversitesi Kliniği Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Dr. Hüdayi Korkusuz’un en büyük hayali ülkesi Türkiye’de hastalara hizmet vermek.
  
 
 
 
Almanya’da guatrda yaptığı ameliyatsız operasyonlar ile adından sıkça söz ettiren ve Almanya’nın en iyi 20 doktoru arasında gösterilen Prof. Dr. Dr. Hüdai Korkusuz, Türkiye’de memleketi Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde bir klinik açarak hemşerilerine hizmet etmeyi planlıyor.
 
 
 
1976 yılında Almanya’da gurbetçi bir ailenin dört çocuğundan biri olarak dünyaya geldiğini ve uzmanlık alanının radyoloji ile nükleer tıp olduğunu İfade eden Korkusuz, üç gün önce Almanya’nın en iyi 20 doktorundan biri seçildiğini belirtti.
 
 
 
2012 yılında ilk kez ameliyatsız ve acı vermeden troid nodülleri (guatr) tedavi etmeye başladıklarını belirten Korkusuz; “Almanya ve Türkiye’de 20’şer milyon olmak üzere 40 milyon guatr hastası var. Bu hastaların yaklaşık 100-120 bini guatr ameliyatı oluyor. Bu guatr ameliyatlarının 50-60 bini hem Almanya’da hemde Türkiye’de gereksiz yere yapılıyor. Guatr ameliyatı olan hastalar ömür boyu guatr hormonu kullanıyor.
 
 
 
Bu hormonda kemik erimesi (osteoporoz) yaptığı gibi kalp ve tansiyona da zarar verdiği için kişinin ölme ihtimali de yüzde 25’e çıkıyor. Yani guatr hormonu almak o kadar iyi bir şey değil. O yüzden 2012’de ilk kez Avrupa’da mikro dalga tedavisini uygulayarak mikro dalga cihaz ile guatr nodülünü yaktık. Bu tedavi için nakoz gerekmiyor, ilaç gerekmiyor ve sadece onu yaktığımız için guatrın geri kalan nodülsüz bezi normal çalıştığı için ameliyattaki gibi guatr hormonu gerekmiyor” dedi.
 
 
 
2014 yılında çocukları da tedavi etmeye başladıklarını aktaran Prof. Dr.Dr. Korkusuz, 2016 yılında da eko tedaviyi hastalara uygulamaya başladıklarını bildirdi. Şuanda Dünya çapında 3 çeşit makine ile guatr tedavisi yaptıklarını belirten Prof. Dr. Dr. Korkusuz ; “ Guatr tedavisinde şuan mikro dalga, radyo frekans ve eko tedavi uyguluyoruz. Dünya çapında sadece bu uygulamayı ben yapıyorum. Her hastamıza gereken tedaviyi uyguluyoruz. Yani büyük nodüllere mikrodalga, küçük nodüllere radyo frekans ve orta nodüllere eko tedavisi uyguluyoruz. Çok başarılıyız. Almanya Frankfurt belediye başkanından 3-4 gün önce ödül aldık. Mutluyuz ve gururluyuz” dedi.
 
 
 
2017 yılına başladığında böylesine bir başarıyı beklemediğini belirten Korkusuz; “Bu tedavi yöntemi ile 450 hastayı tedavi altına aldık ve bin nodülü yaktık. Benim her zaman gayretim ve hayalim Türkiye’de çalışmaktı. 2014 yılında böyle bir adım attık ve Türkiye’ye geldik.  Antalya, İstanbul’da bulunan araştırma ve üniversite hastanelerinde hocalarımızı eğittik. İnşallah burada Sandıklı’da artık kendi hastamızı tedavi etmeyi istiyoruz. Neden Sandıklı diye soracak olursak,  çünkü biz geldiğimiz toprakları hiç unutmayız. Ayrıca Avrupa ve Almanya'da İslamofobi diye bir dalga var. O yüzden Türkiye’de memleketimizde halkımıza hizmet vermek istiyoruz” dedi.
 
 
 
“Aldığım başarı benim için müslüman olarak çok önemli” diyen Korkusuz; “Avrupa ve Almanya'da İslamofobi diye bir dalga var ve bir müslümanın tıp dalında böyle bir ödül alması çok önemli. Eğer biz birgün Almanya’da, Avrupa’da okuduk isek, Prof. Dr. Dr. Oldu isek en büyük avantajımız namaz vakti geldiği zaman kendi ofisimizi kitleyip namazımızı kılabilmemiz. Bu çok önemli bir şey.
 
 
 
Eğer basit bir işçi olsaydık izin vermiyorlar namaz kılmamıza. Prof. Dr. Dr. Olduğumuz zaman ofisimizi kapatıp namazımızı kılabiliyoruz. O yüzden gençlerimize seslenmek istiyorum. Okulun önemi sadece bu hayat için değil, Ahiret içinde çok önemli ve ilim bu yüzden çok önemli” dedi. 

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Sağlık Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
   Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 • 2018 yılıen komik videolar
  2018 yılıen komik videolar
 • ANLATMAYA GEREK YOK
  ANLATMAYA GEREK YOK
 • Sende Susma
  Sende Susma
 • halit kara görüyorum
  halit kara görüyorum
 • Türk Silahlı Kuvvetleri PKK lıları böyle vurdu
  Türk Silahlı Kuvvetleri PKK lıları böyle vurdu
 1. Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 2. 2018 yılıen komik videolar
 3. ANLATMAYA GEREK YOK
 4. Sende Susma
 5. halit kara görüyorum
 6. Türk Silahlı Kuvvetleri PKK lıları böyle vurdu
VİDEO GALERİ
YUKARI