Bugun...Parsak İnsanı yaşatmak için çaba harcıyorlar

Tarih: 13-03-2018 15:32:35 + -


MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.


Parsak İnsanı yaşatmak için çaba harcıyorlar

Tıp sektöründe görev alan insanların kutsal bir görev ifa ettiklerini söyleyen Parsak, “14 Mart 1827 tarihinde Tıbbiye-i Şahane Mektebinin kuruluşu nedeniyle 1937 yılından bu yana Tıp Bayramı olarak kutlanan 14 Mart’ta, bilim ve teknolojinin baş döndürücü hızla ilerlediği, tıp alanında her gün kaydedilen yeni gelişmelerin ışığında insanları sağlıklarına kavuşturmak için mücadele veren tüm sağlık çalışanlarımızı kutluyoruz. Onların insanı yaşatmak için verdiği mücadele herkese örnek olmalıdır” dedi.

 

 

14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlayan MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak, insanı yaşatmanın, sağlığına yeniden kavuşturmanın çabası içinde olan sağlık çalışanlarının zor ama kutsal bir görev yürüttüklerini ifade etti.

 

Parsak mesajında şu görüşlere yer verdi:

 

“İnsanların kaliteli, mutlu bir yaşam sürmelerinin ana koşulu sağlıklı bireyler olmalarından geçmektedir. Bedenen ve ruhen sağlıklı bireyler, eğitimin artmasına, üretimin güçlenmesine, ülkenin kalkınmasına dolayısıyla toplumsal refahın artmasına önemli katkı sunarlar. İnsan sağlığının korunması, sağlık sorunlarının ortadan kaldırılması adına her koşulda görev yapan doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarının ortaya koyduğu çabanın değeri ölçüsüzdür.

 

Sağlık hizmeti sunumunun başarılı olması açısından hem hasta memnuniyeti hem de hekim memnuniyeti büyük önem taşımaktadır. İki kesimden birisinde memnuniyetsizlik ortaya çıktığında bu durumdan hizmet zarar görmekte bu da hem hekime hem de vatandaşa olumsuz yönde yansımaktadır. Bu nedenle, hazırlanan yasalar verimi ve kaliteyi artıracak şekilde hazırlanmalıdır.

 

Sağlıklı bir yaşam her insanın temel hakkıdır. Sağlık hizmetlerinin en üst seviyeye çıkartılması ve toplum sağlığının güvence altına alınması sosyal devlet anlayışının gereği olarak belirlenmiştir. Bu bakımdan ülkemizde de sağlık alanında ciddi çalışmalar yapılmaktadır.

 

Sağlık hizmetlerinin arzu edilen en üst seviyeye getirilmesi, sağlığımızın korunarak, toplumsal mutluluk ve refahın sağlanması için hekimlerimiz ile diğer sağlık personelimizin, bu görevlerini yerine getirirken gösterdikleri gayret, fedakârlık ve özveri herkes tarafından bilinmektedir.

 

Ancak gece gündüz, soğuk sıcak demeden şartlar ne olursa olsun fert ve toplumun sağlığını korumak, insanların mutluluğunu sağlamak, herkesin derdine çare olmak için koşan hekimlerimiz ve diğer sağlık çalışanlarımız bu kutsal görevi büyük bir özveri ve meslek aşkıyla yerine getirirken hak etmedikleri bazı olumsuz davranışlara ve şiddete maruz kalmaktadırlar.

 

‘’Beni Türk hekimlerine emanet ediniz’' sözleriyle Gazi M. Kemal Atatürk'ün sevgi, güven ve takdirini kazanmış kutsal, saygın ve onurlu bu mesleği büyük bir özveriyle yerine getiren, insanlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek ve halkımıza daha sağlıklı bir hayat sağlamak için bütün engellemelere ve zorluklara rağmen, gece gündüz demeden Onurlu ve Kutsal bir görevi büyük özveriyle yerine getirmeye çalışan Hekimlerimiz ve sağlık hizmetlerini halkımıza ulaştırmada büyük bir özveri ile görev alan tüm sağlık çalışanlarının '’14 Mart Tıp Bayramı’'nı kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum."


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 • Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
   Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 • 2018 yılıen komik videolar
  2018 yılıen komik videolar
 • ANLATMAYA GEREK YOK
  ANLATMAYA GEREK YOK
 • Sende Susma
  Sende Susma
 • halit kara görüyorum
  halit kara görüyorum
 1. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 2. Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 3. 2018 yılıen komik videolar
 4. ANLATMAYA GEREK YOK
 5. Sende Susma
 6. halit kara görüyorum
VİDEO GALERİ
YUKARI