Bugun...Saadet Partisi STK ziyaretlerine devam ediyor

Tarih: 09-01-2018 13:02:53 Güncelleme: 09-01-2018 13:10:53 + -


Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Adnan Şenel ve beraberindeki heyet, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığında İl Başkanı Vekili Merkez İlçe Başkanı Vedat Sezer’i ziyaret etti.


Saadet Partisi STK ziyaretlerine devam ediyor

Ziyarette  ; Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığında İl Başkanı Vekili Merkez İlçe Başkanı Vedat Sezer’i  nezaket ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

 

Saadet partisi İl başkanı Adnan Şenel


Seçim kanunları ve Siyasi Partiler kanunu’na dair teklifler hakkında açıklamalarda bulundu. 

 

Hazırlanan Seçim kanunları ve siyasi partiler kanunu’na dair teklifde ; Yüzde 10 Barajı Tamamen Kaldırılması , Hazine Yardımı Bütün Partilere ve Hakça Yapılması , Partiler Arası İşbirliği İmkanı Oluşturulması,  Basın Yayın Kuruluşlarının Tarafsızlığının Temin Edilmesi , Cumhurbaşkanı Adayı Göstermek İçin Gerekli 100 Bin İmza Şeffaf ve Kolay Olması  konularına değinildi.


Meclis İçtüzüğü’ne Dair Tekliflerde ise şu şekildedir ;  


TBMM Gündeminde Denetim Konuları İçin Kesin Gün ve Süreler Ayrılması . 
Grubu Olan Partilerin Dışında Mecliste Temsil Edilen Diğer Siyasi Partilere de Söz Hakkı Tanınması, TBMM TV Tüm Parlamento Çalışmalarını Yayınlaması ,TBMM’de Kamu Hesapları Komisyonu Kurulması ,Yasama Faaliyetlerine Sivil Toplum Katılımı Sağlanması ,Torba Kanun Uygulaması Kaldırılması ,TBMM’de Siyasi Etik Komisyonu Kurulmalı Parlamentodaki Makamlar Siyasi Partilere Güçleri Oranında Dağıtılması ,Kürsü Dokunulmazlığının Önündeki Engeller Kaldırılması konuları bulunmaktadır.

 

SAADET PARTİSİ  ALTINOKTA KÖRLER DERNEĞİ AFYONKARAHİSAR ŞUBESİ ZİYARETİ


Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Adnan Şenel ve beraberindeki heyet, daha sonra Altınokta Körler Derneği Şube başkanı Hakan Erdoğan'ı ziyaret etti.

 

Ziyarette Konuşan Adnan şenel ; 


Her yıl 07-14 Ocak tarihleri Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası olarak anılır. “Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre dünyada 50 milyona yakın insan görme engellidir. Türkiye de ise görme engelli sayısı 80 binin üzerindedir. Tüm engelli sayısının % 9.7’si görme engellidir. Bu haftanın amacı, engellerin kaldırılması için toplumda farkındalık uyandırmak, engellilere karşı pozitif ayrımcılık oluşturmaktır.” dedi.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren  Altınokta Körler Derneği Şube başkanı Hakan Erdoğan dernek çalışmaları hakkında bilgiler Verdi.

Adnan Şenel ;


Özürlü olmanın hiç kimsenin kendi tercihi ile seçeceği bir durum olmadığını, bugün sağlık problemi olmayan kişinin yarın çeşitli nedenlerle özürlü olmama garantisi bulunmadığını belirten ; “Bu nedenle görme engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak, problemlerini çözmek, sorunlarına ortak olmak bireyler olarak insani bir görev, devlet kademesi içinde, yasal sorumluluklar oluşturmaktır. Bunun en güzel örneği ise rahmetli liderimiz Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın, engelliler ile alakalı birçok kararname çıkarması ve özürlüler lehine birçok gelişmeye imza atmış olmasıdır. Kaldı ki Erbakan Hocamızın yanında özürlü denildiği zaman kendisi; Özürlü değil, özel insanlarımız.” diyerek düzeltmelerde bulunmuştur.


 
Maalesef bu hassasiyeti şuan belediyelerimizde göremiyoruz. Engelli kardeşlerimiz için önce hissedilebilir zemin yapıyorlar. Yaptıkları bu yürüyüş yolu ya bir kazı çalışmasına yada bir ağaca çıkıyor. Çoğu yerde esnaflar bu yürüme yollarına raflarını, tezgahlarını koyuyorlar. Denetim yetersiz olunca mağduriyetler de artıyor. Görme özürlü vatandaşlarımızın yaşamlarında kalıcı çözümler üretmek, hayata tutunmalarını kolaylaştırmak, insana ve topluma vermiş olduğumuz değeri ortaya koymak adına bu konudaki bilinç ve hassasiyetin daha da artmasına vesile olması temennisiyle Görme Engelliler Haftası’nı kutluyorum.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 • Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
   Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 • 2018 yılıen komik videolar
  2018 yılıen komik videolar
 • ANLATMAYA GEREK YOK
  ANLATMAYA GEREK YOK
 • Sende Susma
  Sende Susma
 • halit kara görüyorum
  halit kara görüyorum
 1. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 2. Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 3. 2018 yılıen komik videolar
 4. ANLATMAYA GEREK YOK
 5. Sende Susma
 6. halit kara görüyorum
VİDEO GALERİ
YUKARI