Bugun...Şahin ve ailesinin can güvenliği tehdit altında

Tarih: 03-02-2018 23:23:22 Güncelleme: 03-02-2018 23:32:22 + -


Afyonkarahisar’ın İhsaniye İlçesine bağlı, Beyköy köyünde yaşayan evli ve 3 çocuk annesi Ayfer Şahin, komşusundan sürekli tehdit aldığını iddia ederek, can güvenliğinin olmadığını ifade etti.


Şahin ve ailesinin can güvenliği tehdit altında

Afyonkarahisar’ın İhsaniye İlçesine bağlı, Beyköy köyünde yaşayan evli ve 3 çocuk annesi Ayfer Şahin, komşusundan sürekli tehdit aldığını iddia ederek, can güvenliğinin olmadığını ifade etti. 

 

Ayfer şahin konu ile ilgili olarak, şu ifadeleri kullandı;

 

“Ben Devletimizin yardımı ile yapılan bu evde beş yıldır oturuyorum. Eşim Şükrü Şahin özürlü Allah devletimizden razı olsun devletimizin verdiği 3 aydan 3 aya eşimin aldığı maaş ile geçimimizi sağlıyoruz.

 

 3 oğlum var yaşları henüz küçük ortanca olan Cihan Şahin isimli oğlumda özürlü. Beş yıldır oturduğum evimin yanında bulunan, ve mera olan yere odunlarımı koydum diye, Geçtiğimiz Ramazan Bayramının ikinci günü eşimin de akrabası olan, Arif Şahin, torunları, Yavuz Şahin Oğuz Şahin ve Gelini Yüksel Şahin sırf odunlarımı buraya koydum diyerek, o zamandan bu zamana kadar bana eşime ve çocuklarıma adeta işkence çektirdiler, bize bayramı zehir ettiler.

 

Odunlarımızı alıp kapımıza çarptılar, odunlarımızı dağıtarak sağa sola attılar bunlar yetmiyormuş gibi hepsi bir olup, beni çocuklarımın ve özürlü eşimin gözü önünde darp ettiler. Ardından  Oğuz  Şahin bu olayın ardından, sürekli bizi tehdit etmeye başladı, sizi öldürürüm, buradan defolun gidin gibisinden küfürler, hakaretler ve tehditler savurmaya başladı.

 

 Evimin camlarını ve çerçevelerini kırdılar, Paramız yoktu sağ olsun hayırseverlerin topladığı beş yüz lira ile camlarımızı taktırdık. Sonra büyük oğlumu yaklaşık 3 saat rehin aldı, İhsaniye Jandarma Komutanı gelene kadar bırakmadı. Benim can güvenliğim yok evime hayırsever insanların yardımı ile kamera taktırdım.

 

Bunun öncesinde bana bıçak çekerek yine çocuklarımın gözü önünde, önümü kesip yere yatırıp tekmelediler. Beni bıçakladılar çocuklarımın annem rahatsız bırakın demelerine rağmen, acımadılar beni yerde tekmelediler bayılıncaya kadar. Onlardan korktuğum için evime yardım sayesinde, kamera taktırdım ama, hala korkuyorum her seferinde buraya geldiklerinde tehdit, hakaret ve küfürleri daha da artıyor.

 

Şikayetçi olduğum halde bile her hangi bir cezai müeyyide uygulanmadı. Eşim özürlü olduğu için senin eşin sana yetmiyor, gel benim evime gibi kelimeler ile namusum , şerefim ve haysiyetim ile oynadılar. Boynumda yaklaşık 2 bin liralık bir kolye vardı boğazımı sıkarak,çekip koparıp el koydular gasp edip vermediler.

 

Çocuklarım bu durum karşısında doğru dürüst bırakın sokağa çıkmayı, okula dahi gidemiyor. Küçük oğlum beş yaşındaki oğlum her gün anne bizi öldürecekler mi ? Bir daha evimize gelecekler mi ? Gibi sorular soruyor ailemizin bu olay nedeni ile psikolojisi bozuldu. Kendi evimizde resmen hapis hayatı yaşıyoruz. Huzurumuz yok, Beni hırsızlıkla suçladılar,sözde ben onların 300 lirasını çalmışım Allah’tan kameralar var Jandarma ekipleri, gelip inceleme başlattı.

 

Çok şükür suçsuz olduğum anlaşıldı ama beni hırsız damgası ile suçladılar. Ben kadın başıma nereye sığınayım, nereye gideyim ? Maddi durumumuz yok, maddi sıkıntı çekiyoruz eşimin aldığı 3 aylık maaş yetmiyor. Allah rızası için Sayın Kaymakamımızdan, Sayın Valimizden, Sayın Devlet büyüklerimizden yardım istiyorum. Burada bizim can güvenliğimiz yok.

 

Allah rızası için yetkililerimiz bize yardımcı olsun. Jandarmadan rica ettim koruma talebinde bulundum ama bize herhangi bir dönüş yapılmadı. Bizim burada insanca yaşamaya hakkımız yok mu? Gerekirse Sayın Başbakanımızın ya da Sayın Cumhurbaşkanımızın yanına Külliye ye kadar gideceğim evlatlarımın, eşimin ve benim can güvenliğim tehlikede ne olur bizim sesimizi duysunlar” Dedi. Afyon TimeHABER VİDEOSUFACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Afyon Time Özel Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 • Işıklara'a doğalgaz geliyor
  Işıklara'a doğalgaz geliyor
 • Dinar Belediyesi tanıtım filmi
  Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 • Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
   Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 • 2018 yılıen komik videolar
  2018 yılıen komik videolar
 1. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 2. Işıklara'a doğalgaz geliyor
 3. Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 4. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 5. Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 6. 2018 yılıen komik videolar
VİDEO GALERİ
YUKARI