Bugun...Şenol "Milli eğitim müdürlüğü her gün yeni bir şaibeye imza atıyor"

Tarih: 16-11-2018 00:05:56 Güncelleme: 16-11-2018 00:15:56 + -


Türkiye Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri Kolu Kamu Çalışanları Sendikası Afyonkarahisar Şubesi, Türk Eğitim- Sen Şube Başkanı Nizamettin Şenol bir basın açıklaması yaptı.


Şenol

Türkiye Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri Kolu Kamu Çalışanları Sendikası Afyonkarahisar Şubesi, Türk Eğitim- Sen Şube Başkanı Nizamettin Şenol bir basın açıklaması yaptı.

 

Şenol yaptığı açılamada şu ifadeleri kullandı;

 

"Değerli basın mensupları; Saygıdeğer Afyonkarahisar Kamuoyu,

Gün geçmiyor ki, Milli Eğitim Müdürlüğü yeni bir şaibeye, yeni bir hukuksuzluğa imza atmış olmasın.

 

 

Beyazıt İlköğretim Kurumunda  öğrenci ve velilerce çok sevilen, çalışkan, fedakar öğretmenimizin uyduruk bir soruşturma neticesinde görev yeri değişikliği ve maaş kesimiyle cezalandırılmasını kamuoyuyla paylaşmıştık.

 

Bu durum üzerine veliler İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Valilik nezdinde girişimde bulunup cezanın kaldırılmasını, çocuklarının öğretmenlerinin okullarından gönderilmemesini  talep etmişlerdir.13.11.2018 Salı günü Müdür Yardımcısı ve bir öğretmen, üzerine vazife olmayan bir şekilde sınıf velilerini  toplayarak; öğretmenin yer değişikliği  olmasaydı bile öğrencilerinize faydalı olamayacak aksine çocuklarınıza hiçbir şey veremeyecekti diyerek öğretmene haksız yere ithamda bulunmuşlardır.

 

Soruşturma konusu olan olayları saptırmışlar veliler üzerinde baskı ve yönlendirme ön çalışması yapmışlardır.14.11.2018 Çarşamba günü de Okul Müdiresi öğrenci velilerini tekrar toplayarak velilere vermiş oldukları dilekçeleri geri çekmelerini aksi takdirde velilere suç duyurusunda bulunacağını , sürekli mahkemelerde dolaşacaklarını ifade ederek açık bir şekilde tehdit etmiştir.

 

 

Velilerin bu haklı ve masum talepleri karşısında mantıklı yöneticilerin kendilerini sorgulaması gerekirken veliler okul yönetimi tarafından 28 Şubat'ın ucube uygulamalarını hatırlatan bir yöntemle ikna  sınıfına alınması, İkna sınıfı derken yanlış anlaşılmasın, velilerin alenen tehdit edilmesidir.

 

Velileri ikna sınıfına alan Müdür Yardımcısı ve öğretmen ile velileri açıkça tehdit eden Okul Müdiresinin okulda görevlerine devam etmeleri soruşturmanın selahiyeti açısından sıkıntı olacağını ortaya koymaktadır.

 

Türk Eğitim -Sen üyelerini baskı altına almaya, yıldırmaya yönelik bu uygulamalara karşı sessiz kalmayacağız. İşgal ettiği makamın saygınlığına gölge düşüren uygulamalarla sonuna kadar mücadele edeceğiz. Metin Yalçın’ın sarı sendikanın isteklerini emir telakki ettiği sürece kurumlarımızın ve eğitim çalışanlarımızın huzur bulması mümkün değildir. Sayın Valimizi duruma el koymaya ve gerekli incelemeleri bir an önce başlatmaya çağırıyorum.

 

Sayın Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’ın Sandıklı ilçesine bağlı Akharım Beldesindeki Atatürk Ortaokulunu ziyaret ederek öğrenci velilerince darp edilen  Müdür Vekili Yavuz Acar’a sahip çıkması bizi mutlu etmiştir.Milli Eğitim Müdürümüz Metin Yalçın’ı Dinar İlçesi Dinar İmam Hatip Lisesinde öğrencisi ve veliler tarafından okulun içinde darp edilen öğretmene de sahip çıkmasını    disiplin cezası olarak Örgün eğitim dışına çıkarma cezasını gerektiren ‘’Okul içinde ve dışında tek veya toplu hâlde okulun yönetici, öğretmen, eğitici personel, memur ve diğer personeline karşı saldırıda bulunmak, bu gibi hareketleri düzenlemek veya kışkırtmak’’ fiilini işleyen öğrenciye de gerekli disiplin cezasının eksiksiz uygulanmasını dileriz.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur." Dedi


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Eğitim Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 • Işıklara'a doğalgaz geliyor
  Işıklara'a doğalgaz geliyor
 • Dinar Belediyesi tanıtım filmi
  Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 • Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
   Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 1. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 2. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 3. Işıklara'a doğalgaz geliyor
 4. Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 5. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 6. Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
VİDEO GALERİ
YUKARI