Bugun...Serteser’den Tutum, Yatırım Ve Türk Malları Haftası Açıklaması

Tarih: 13-12-2018 22:53:17 + -


Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası dolayısıyla önemli mesajlar verdi.


Serteser’den Tutum, Yatırım Ve Türk Malları Haftası Açıklaması

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası dolayısıyla önemli mesajlar verdi.

 

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası dolayısıyla açıklama yaptı. Serteser, “Ülkemizde üretilen mamullerin öncelikli olarak tüketilmesi, sahip olunan milli servetin tasarruflu kullanılması hedefi ile kutlanan Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası, yerli üretim hakkında farkındalığı artırıcı bir işleve sahiptir. Tüketicinin yerli malı ürünü bilmesi ve kullanması, ekonominin gelişmesi için önemlidir.

 

Bu bakımdan Ticaret Bakanlığı’nın başlattığı Yerli Üretim logosu uygulaması da olumlu bir adımdır” dedi.

 

GÖKBEY GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTI

 

Yerli üretim ve buna bağlı olarak gelişecek tüketim bilincinin önemine dikkat çeken Serteser, “Ülkemiz, savunma sanayisinde yaptığı hamlelerle bu alandaki yarışta var olduğunu göstermiştir. Bu sektörün önde gelen ülkelerinin bize savunma sistemlerini aktarmaktaki isteksizlikleri, ülkemizin üretime yönelmesi ile sonuçlanan örnek bir başarıya dönüşmüştür. Son olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı genel maksatlı helikopterimiz Gökbey, yerli ve milli üretimimizin geldiği noktayı da göstermiş ve göğsümüzü kabartmıştır” ifadelerini kullandı.

 

AFYON’DA BİRÇOK ÜRÜN VAR

 

Afyonkarahisar’ın yerli üretimde başarılı bir il olduğunu vurgulayan Serteser, “Afyonkarahisar’da mermer, mermer makinesi yapımı, konveyör bant, mutfak gereçleri gibi sanayi üretimi ile ihracata ve ekonomiye katkı sağlayan sektörlerimiz bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yumurta üretiminde öncü olan ilimiz, sektörün borsası konumundadır. Coğrafi İşaretleri Odamız tarafından tescillenen sucuk, pastırma, kaymak ile gıda sektöründe önemli bir konumdadır.

 

Bunun yanı sıra ilimizdeki diğer kurum ve kuruluşlar tarafından Coğrafi İşaret tescili alınan ev ekmeği ve vişne, tescil başvuruları yapılan lokum, kaymaklı ekmek kadayıfı ve kiraz da ilimizdeki üretimin kalitesi bakımından örnektir. İlimiz, patates üretiminde de Türkiye genelinde ilk 5’te yer almaktadır. Ayrıca ilimizde üretilen haşhaş ilaç sanayisinin; çiftçilerimizin önemli bir gelir kapısı olan şeker pancarı da şeker sektörünün hammaddesidir” diye konuştu.

 

TÜRKİYE’NİN OTOMOBİLİ PROJESİ’NE TAM DESTEK

 

Serteser, ATSO’nun her zaman yerli ve milli üretimin yanında olduğunu hatırlattığı açıklamasını şu sözlerle bitirdi:

 

“Ekonomideki cari açığın temel sebepleri arasında enerji ve otomotiv sektöründeki dışa bağımlılık gösterilmektedir. Biz de Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu konuda örnek teşkil etmesi bakımından güneş enerjisinden hizmet binamız için gerekli elektriği üretiyoruz. Yine hizmet binamızın ısınmasını, Afyonumuz’un kaynağı olan jeotermal ile sağlıyoruz. Yöneticilerimiz ve çalışanlarımız kaynakları tasarruflu kullanmakta bilinçli hareket ediyor. Bütün bunların yanında, Türkiye’nin Otomobili Projesi’ni de Oda olarak destekliyoruz.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz’in Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttüğü Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) A.Ş.’nin planlanan takvimde, ülkemiz için en iyi üretimi yapacağına inancımız tamdır. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.”


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Ekonomi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 • Işıklara'a doğalgaz geliyor
  Işıklara'a doğalgaz geliyor
 • Dinar Belediyesi tanıtım filmi
  Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 • Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
   Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 1. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 2. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 3. Işıklara'a doğalgaz geliyor
 4. Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 5. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 6. Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
VİDEO GALERİ
YUKARI