Bugun...Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni 10. Durağında Afyon’a Geldi

Tarih: 14-10-2018 02:05:29 + -


Ülkemizde sosyal kooperatif modeline ilişkin farkındalığın arttırılması, sosyal kooperatifçiliğin desteklenmesi, geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla 1 Ekim’de Ankara’dan yola çıkan Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni, onuncu durağı olan Afyonkarahisar’a geldi.


Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni 10. Durağında Afyon’a Geldi

Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni için Afyonkarahisar Tren Garı’nda düzenlenen karşılama törenine Vali Mustafa Tutulmaz, Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Ticaret Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Alper Bozkurt, il müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
 
Sosyal Kooperatifçiliği geliştirmek istiyoruz
 
 
Afyonkarahisar Tren Garında düzenlenen karşılama programı kapsamında raylarda görünen Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni protokol üyelerince karşılandı.
 
 
Folklor gösterisi sonrası açılış konuşmalarına geçildi. İlk olarak konuşan ve proje hakkında bilgiler veren Ticaret Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Alper Bozkurt: “Bakanlığımız ve Afyonkarahisar Valiliğimizce düzenlenen bu organizasyona geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Biz Bakanlık olarak ülkemizde sosyal kooperatifçilik ile ilgili farkındalığın oluşturulması, sosyal kooperatifçiliğin geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve desteklenmesi için bir proje başlattık. Projemizin adı Sosyal Kooperatifçilik Tanıtım Eğitim, Destekleme ve Uygulama Projesi.
 
 
Bu proje kapsamında Devlet Demiryolları Taşımacılık A.Ş ile bir protokol imzalandı. Sosyal Kooperatifçilik Eğitim ve Tanıtım Treni adı altında hazırladığımız trenimiz 1 Ekim 2018 tarihinde üç Bakanımızın disk kaldırmasıyla birlikte Ankara’dan hareket etti. Sırası ile Eskişehir, Kütahya, Balıkesir, Manisa, İzmir, Aydın, Denizli, Isparta İllerini geçtikten sonra bugün Afyonkarahisar ilimize geldi. Afyonkarahisar ilimize uğramadan gitmek olmaz. Çünkü Afyonkarahisar bütün illerin kesişme noktası olan ilimizdir. Burada bu güzel karşılamayı düzenleyen Sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz nezdinde tüm Afyonkarahisarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
 
 
İlimiz ve Tren Garı Adına Nostalji Oldu
 
 
Karşılama töreni ile aslında bir nostalji yaşandığına değinen Vali Mustafa Tutulmaz: “Afyonkarahisar Tren Garı tarihinde bu tür etkinliklere hep ev sahipliği yapmıştır. Ancak son yıllarda karayollarının ve hava yolunun etkinliğin artmasıyla burada bu tür karşılamalar fazla olmuyordu. Bugün biraz da ilimiz ve Tren Garı adına nostalji yaşanmış oldu.  Ümidimiz şu ki önümüzdeki yıldan itibaren hızlı trenle artık bu tür karşılamaların sayısının artmasıdır. Sosyal kooperatifçilik farklı ve bugüne kadar çok da fazla duymadığımız bir alan.
 
 
11 ili gezen bu özel tren ile sosyal Kooperatifçilik anlatılıyor. Bizlerde ayrıntılarını işin uzmanlarından bugün hep birlikte öğreneceğiz. Bakanlığımızın bu projeyi ilimiz bazlı devam ettirmesinden dolayı da Bakanlık yetkililerimize teşekkür ediyorum. İl dışından ilimize gelenlere de tekrar hoş geldiniz diyorum, Etkinliklerin gerek ilimizin tanıtımına, gerekse de Sosyal Kooperatifçiliğin tanıtımına katkı sağlamasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
 
Afyonkarahisar Tren Garındaki karşılama programı stantların gezilmesiyle sona erdi.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
  Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 • Işıklara'a doğalgaz geliyor
  Işıklara'a doğalgaz geliyor
 • Dinar Belediyesi tanıtım filmi
  Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 1. Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 2. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 3. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 4. Işıklara'a doğalgaz geliyor
 5. Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 6. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
VİDEO GALERİ
YUKARI