Bugun...Sultan Divani yi anma etkinliği düzenlediler

Tarih: 18-12-2017 16:19:34 + -


Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği tarafından Hz. Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin 744. ölüm yıldönümü ve Sultan Divani hazretleri adına dernek genel merkezinde 17 Aralık 2017 Pazar günü Saat: 13.00'te düzenlenen anma programı Afyonkarahisarlı birçok hemşehrimizin katılımıyla gerçekleşti.


Sultan Divani yi anma etkinliği düzenlediler

Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği tarafından Hz. Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin 744. ölüm yıldönümü ve Sultan Divani hazretleri adına dernek genel merkezinde 17 Aralık 2017 Pazar günü Saat: 13.00'te düzenlenen anma programı Afyonkarahisarlı birçok hemşehrimizin katılımıyla gerçekleşti.

 

 

Sunumunu dernek yönetim kurulu üyesi Hulusi Eren Özerkan'ın yaptığı etkinliğe Hz. Mevlana ile beraber naaşı Afyonkarahisar Mevlevi (Türbe) Camii'nde bulunan Sultan Divani hazretlerinin yanı sıra, Atatürk ve silah arkadaşlarıyla birlikte tüm geçmişlerimizin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlandı. 

 

 

Dernek Genel Başkanı Mehmet Ali Özerkan kürsüye gelerek yaptığı açılış konuşmasında "Değerli hemşehrilerim, sizlere katılımınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Böylesine önemli bir günde bizleri yalnız bırakmadığınız için çok mutlu oldum. Bu anma gününün davetiyelerini sayın bakanımıza, milletvekillerimize, bürokratlarımıza, işadamlarımıza ve hemşehrilerimize bir kaç gün öncesinden gönderdik. Davetimize siyasilerimizden Afyonkarahisar milletvekilimiz Mehmet Parsak teşrif ederek bizleri sevindirmiştir. Diğer siyasilerimizin bütçe görüşmeleri nedeniyle programlarının yoğun olduğunu biliyoruz. İnanıyorum ki bundan sonraki etkinliklerimizde onlar da bizi yalnız bırakmayacaklardır." diyerek dernek çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi.

 

 

Daha sonra kürsüye gelen Afyonkarahisar milletvekili Mehmet Parsak da TBMM bütçe çalışmalarının çok yoğun olduğunu, ancak kısa bir zaman için de olsa hemşehrilerini yalnız bırakmak istemediğini belirtti. "Altı yıl boyunca onurla gururla genel başkanlık görevi yaptığım derneğimizin bu tür etkinliklerini yürekten destekliyorum." diyerek Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin hoşgörüye dair sözlerinden hareketle daha çok hoşgörüye sahip olmamız gerekliliğine vurgu yaptı.

 

 

Programın akışı gereği dernek kurucu başkanı Prof. Dr. İrfan Ünver Nasrattınoğlu hoşgörünün timsali Mevlana'nın hakka vuslatını ve yedi göbek sonra gelen Sultan Divani hazretlerini anlatımından sonra dernek kurucu yönetim kurulu üyesi Ahmet Bodur'un günün önemine yakışır şiir dinletisi ve edilen duaların ardından, dernek genel başkanının kapanış konuşması ve hazırlatmış olduğu keşkek ve çay ikramıyla anma programı sona erdi.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Kültür Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 • Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
   Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 • 2018 yılıen komik videolar
  2018 yılıen komik videolar
 • ANLATMAYA GEREK YOK
  ANLATMAYA GEREK YOK
 • Sende Susma
  Sende Susma
 • halit kara görüyorum
  halit kara görüyorum
 1. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 2. Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 3. 2018 yılıen komik videolar
 4. ANLATMAYA GEREK YOK
 5. Sende Susma
 6. halit kara görüyorum
VİDEO GALERİ
YUKARI