Bugun...SULTANDAĞI KAYMAKAMLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

Tarih: 09-03-2020 21:23:20 + -


06.03.2020 tarihinde Memur-Sen İl Temsilciliği ile Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanlığınca Sultandağı Kaymakamlığına yönelik mesnetsiz ve teyide muhtaç iddia edilen hususlara ilişkin basın açıklamasıdır.


SULTANDAĞI KAYMAKAMLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

 Bilindiği üzere, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunun 27 nci maddesine göre; ilçe genel idaresinin başı ve mercii kaymakamdır. Kaymakam, ilçede Cumhurbaşkanının idari yürütme vasıtasıdır. İlçenin genel idaresinden kaymakam sorumludur. Kaymakam, valinin talimat ve emirlerini yürütmekle ödevlidir.

 

Yine mezkur Kanunun 31 inci maddesine göre; Kaymakam kanun, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ve diğer mevzuatın neşir ve ilanını, uygulanmasını sağlar ve bunların verdiği yetkileri kullanır ve ödevleri yerine getirir. Kaymakamlar, dördüncü maddenin son fıkrasında belirtilen daire ve müesseseler dışında kalan bütün Devlet daire ve müessese ve işletmelerini ve özel işyerlerini, özel idare, belediye ve köy idareleriyle bunlara bağlı tekmil müesseseleri denetler ve teftiş ederler.

 

Bu teftiş ve denetlemeyi bizzat veya idare şube başkanları veya validen talep edeceği Bakanlık veya tüzelkişiliği haiz genel müdürlük müfettişleri vasıtasıyla, ortaokul veya bu dereceli öğretim müesseselerini de bizzat veya ilgili müfettişleri marifetiyle denetler. Kaymakam, ilçenin her yönden genel idare ve genel gidişini düzenlemek ve denetlemekten sorumludur. Kaymakam, ilçe memurlarının çalışmalarını ve teşkilatın işlemesini gözetim ve denetimi altında bulundurur.

 

5442 sayılı Kanunun amir hükümleri doğrultusunda mevzuatla tanınan görev ve yetkiler, yine mevzuatla belirlenen yasal sınırlar çerçevesinde hukuka uygun bir şekilde Kaymakamlığımızca kullanılmaktadır. Bunun dışında İlçe Kaymakamlığımız bünyesinde İlçemizdeki bütün kamu kurumlarımızla olduğu gibi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle eğitim ve öğretim alanında 25.10.2018 tarihinde göreve başladığımız günden bu güne kadar uyumlu ve koordineli bir çalışma içerisinde bulunduğumuz havidir.

 

Lakin 06.03.2020 tarihinde Memur-Sen İl Temsilciliği ile Eğitim Bir – Sen 1 Nolu Şube Başkanlığınca yapılan Basın Açıklamasında Kaymakamlığımıza yöneltilen mesnetsiz ve dayanaksız, etik değerlerle bağdaşmayan iddialar nedeniyle şahsıma ve kurumuma yönelik olarak Türk Ceza Kanunu’na göre hakaret ihtiva eden ifadeler yer almaktadır.

 

Bu konuyla alakalı yasal haklarımız mahfuz olmak üzere ilgili Sivil Toplum Kuruluşu Başkanlığınca yapılan basın açıklamasının başlığında ve sosyal medya paylaşımlarında kullanılan ‘’ 28 Şubat hortlatılmaya mı çalışılıyor ‘’ şeklinde beyanlarla şahsımıza yönelik kamuoyu nezdinde itibar suikastı yapılmış olup; Kanun önünde eşitlik, tarafsızlık ve de mevzuata uygunluk içerisinde milli ve ahlaki değerlere bağlı yürüttüğümüz vazife ve yaşam biçimimizle bağdaşmayan bir algı oluşturulmaya çalışılmıştır.

 

Göreve başladığımız ilk günden itibaren bugüne kadar Devlet görevi üstlendiğimiz birçok yerde ve Sultandağı Kaymakamlığı görevimizde, bütün sorumluluklarımızı gerekli Devlet ciddiyeti ve vakarı içerisinde kanun önünde eşitlik, tarafsızlık ve mevzuata uygunluk ilkelerini kendimize şiar edinerek her zaman ve her koşulda İlçemizde yaşayan bütün vatandaşlarımızın hizmetinde, görevimizi layıkıyla yerine getirmek için çalışmaktayız. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Sultandağı Kaymakamlığı


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Denizli depreminden sonra yaşananlar
  Denizli depreminden sonra yaşananlar
 • Halit Kara gidem dedim
  Halit Kara gidem dedim
 • AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
  AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 • Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
  Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 1. Denizli depreminden sonra yaşananlar
 2. Halit Kara gidem dedim
 3. AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 4. Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 5. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 6. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
VİDEO GALERİ
YUKARI