Bugun...Turizm değerlendirme toplantısı yapıldı

Tarih: 15-11-2017 20:15:30 + -


Afyonkarahisar daki turizm potansiyelini arttırmak, turizmde katma değer sağlamak, ilimize gelen misafirlere daha iyi hizmet vermek ve ilimize yapılacak olan uçak seferleri ile ilgili birçok alanda katkıda bulunmak amacıyla Vali Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi.


Turizm değerlendirme toplantısı yapıldı

İlimizdeki turizm potansiyelini arttırmak, turizmde katma değer sağlamak, ilimize gelen misafirlere daha iyi hizmet vermek ve ilimize yapılacak olan uçak seferleri ile ilgili birçok alanda katkıda bulunmak amacıyla Vali Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi.
 

 
Valilik Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Vali Yardımcısı Erhan Günay, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüsnü Serteser, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdülkadir Konak, İl Kültür Turizm Müdürü Mehmet Tanır, THY Bölge Müdürlüğü Temsilcisi ve Afyonkarahisar’da ticari faaliyetlerini sürdüren Termal  Otellerin yöneticileri ile Zafer Havalimanı Temsilcisi katıldı. 

 
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Mustafa Tutulmaz, “İlimizin daha cazip hale gelebilmesi için değişik bölgelerden ve öncelikli olarak da G.Antep ve civarından bir uçak kaldıralım düşüncesi vardı. Ben geldiğim günden beri bu konu üzerinde duruyorum. Geçenlerde Sayın Bakanımız buradayken yine bu konu gündeme geldi. Daha sonra Sayın bakanımız Türk Hava Yolları yetkilileri ile görüşmüş. Biraz garanti koltuk taleplerinin olduğunu söyledi. Bununla ilgili bir görüşmeyi sizlerle yapalım değerlendirelim diyerek toplandık.
 
 
Biz, Belediye Başkanımız, Ticaret ve Sanayi Odamız, Esnaf Sanatkarlar Odamız ve sizlerin de aranızdan seçebileceğiniz bir veya iki kişiyle biraz kulis yapmamız gerekir. Öncelikle uçağın getirilmesi ile ilgili bir fikir alışverişinde bulunalım. Başka sıkıntılarımız da varsa bizim yapabileceğimiz çalışmalarla birlikte, aşabileceğimiz sorunlar varsa onları da burada görüşelim. Çünkü bizim artık şu anda 20.000 civarında olan yatak kapasitemizin 70.000’lere çıkması öngörülüyor. Kalkınma Planlarında bu rakam ileride daha da artacak. Biz bunu sağlıklı bir şekilde planlayarak yürürsek sıkıntı çekilmemiş olur.” dedi.
 
 
 
Vali Mustafa Tutulmaz’ın konuşmasının ardından toplantıya katılan turizm sektörü temsilcileri ilimiz turizminin genel sorunları ile ilimize daha fazla uçuş gerçekleştirilmesi konusunda görüşlerini ifade ettiler.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Turizm Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 • Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
   Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 • 2018 yılıen komik videolar
  2018 yılıen komik videolar
 • ANLATMAYA GEREK YOK
  ANLATMAYA GEREK YOK
 • Sende Susma
  Sende Susma
 • halit kara görüyorum
  halit kara görüyorum
 1. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 2. Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 3. 2018 yılıen komik videolar
 4. ANLATMAYA GEREK YOK
 5. Sende Susma
 6. halit kara görüyorum
VİDEO GALERİ
YUKARI