Bugun...Üç ay önce bulunan cesedin sırrı çözüldü

Tarih: 01-11-2019 23:40:57 Güncelleme: 01-11-2019 23:55:57 + -


16 Ağustos'ta Afyon- Ankara karayolu kırk inler mevkisinde bulunan erkek cesedinin cinayet zanlıları Samsun'da yakalandı.


Üç ay önce bulunan cesedin sırrı çözüldü

16 Ağustos'ta Afyon - Ankara karayolu kırk inler mevkiinde bulunan erkek cesedinin cinayet zanlıları Samsun'da yakalandı. 

 

16.08 2019 günü saat:12.50 sıralarında 112 acil çağrı ihbar hattına gelen bir ihbarda; Afyonkarahisar - Ankara yolu İscehisar Kırkinler mevkiinde çalıların arasında bir adet ölü şahıs olduğu ihbar edilmişti.

 

Durum İscehisar Cumhuriyet Savcılığına derhal bildirilerek gerekli araştırmaya başlanmış, olay yerinde (15-20) günlük olduğu değerlendirilen, tahminen (35-40) yaşlarında bir adet kimliği belirsiz çürümüş erkek cesedi bulunmuştu. Cesedin bulunduğu hali ile başını koyduğu yastığın yanında bir adet (7,65) mm. çapında boş kovan bulunmuştu.

 

Şahsın üzerinde kimliğini tespite yarar herhangi bir belge bulunamamıştı. Yapılan otopsi sonucunda cesedin başında bir adet mermi giriş çıkış deliği tespit edilmişti. Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince olaya müdahil edilmiş ve gerekli araştırmalara başlanılmıştı. Tüm yurtta eşkâle uygun kayıp şahıslar araştırılmış, sistemden kayıtlar incelenmiş ve yol güzergâhında muhtemel araç geçişleri ve Plaka Tanıma Sistemi (PTS) kayıtları incelenmişti.

 

Yapılan araştırmalarda Samsun’da eşkâle uygun bir kayıp şahsın tespit edilmesi üzerine İl Jandarma Komutanlığınca ekip görevlendirilerek Samsun/Canik İlçe J.K.lığına gidilmesi sağlandı, kayıp şahsın Sedat Aker isimli şahıs olduğu tespit edildi.

 

Şahsın ailesi ve yakınları ile 20.08.2019 günü yapılan görüşmede bulunan ceset ve üzerindeki tarife yarayan giysi ve belirli özelliklerin maktule ait olduğu belirtilerek, maktulün kimliği tespit edildi. Durum Cumhuriyet Savcısına bildirilerek ilgili şahıslar soruşturma kapsamında İscehisar İlçesine getirildi.

 

Yapılan istihbarı çalışmalarda ve alınan ifadelerde söz konusu maktulün İzmir ilinde inşaat işçisi olarak çalıştığı, 07 08.2019 günü bayram dolayısıyla bacanağı İ.G. ve yeğeni S.G. ile S.G.’ ye ait  (22 LR 463 ) plakalı Renault Europa marka araç ile İzmir İlinde Samsun İline çıkış yaptıkları tespit edildi. Maktulün eşi olan A.A.’nın alınan şüpheli ifadesinde, İ.G. ve S.G.’nin kendisine maktul Sedat Aker'in bayramda gelip gelmeyeceğini sorduğunu kendilerinin gidip İzmir İlinde Sedat Aker'i alacaklarını ve kendisini yok edeceklerini, bir daha köye gelemeyeceğini beyan ettiklerini, 08.08.2019 günüde İ.G. ve S.G.’nin kendisini telefonla aradığını iş bitti kimseye bir şey deme soran olursa biz İzmir' e gitmedik şeklinde konuşmalar yaptıklarını Eşi Sedat Aker'i İ.G. ve S.G.’nin öldürdüğünü itiraf etti.

 

Soruşturma kapsamında maktulün eşi A.A. tutuklanarak Afyonkarahisar Kapalı Cezaevine teslim edildi.

 

İ.G. ve S.G. isimli şüphelilerin yakalanmaları çalışmaları devam ederken 22.08.2019 günü yapılan çalışmalarda HTS kayıtları ve PTS incelemeleri soncunda söz konusu şüpheliler İ.G. ve S.G. yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheli şahıslar Samsun İlinden İscehisar ilçesine 23.08.2019 günü getirilmiş ve şüpheli şahısların savcılıkta ifadeleri alınmalarına müteakip İ.G. ve S.G. tutuklanarak Afyonkarahisar Kapalı cezaevine teslim edildi.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Asayiş Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Denizli depreminden sonra yaşananlar
  Denizli depreminden sonra yaşananlar
 • Halit Kara gidem dedim
  Halit Kara gidem dedim
 • AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
  AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 • Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
  Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 1. Denizli depreminden sonra yaşananlar
 2. Halit Kara gidem dedim
 3. AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 4. Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 5. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 6. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
VİDEO GALERİ
YUKARI