Bugun...Üstün bu haksız rekabete artık dur diyelim

Tarih: 20-09-2018 21:32:05 Güncelleme: 20-09-2018 21:41:05 + -


Afyonkarahisar Bakkallar esnaf odası oda Başkanı Cengiz Üstün bu gün bir basın toplantısı gerçekleştirerek, Afyonkarahisar esnafına yaşatılan haksız rekabeti dile getirdi.


Üstün bu haksız rekabete artık dur diyelim

Afyonkarahisar Bakkallar esnaf odası oda Başkanı Cengiz Üstün bu gün bir basın toplantısı gerçekleştirerek, Afyonkarahisar esnafına yaşatılan haksız rekabeti dile getirdi. 

 

Başkan Üstün, Park Afyon yanında halka açık yöresel ürünler pazarı adı altında  hizmet veren ve orada bu işi yapan esnafları eleştirerek, şu ifadeleri kullandı;

 

“ Değerli basın mensuplarımız ve saygıdeğer kamu oyu sizlerinde bildiği gibi Park Afyon yanında yöresel ürünler pazarı adı altında bir Pazar kurulmuştur. Burada maalesef hiçte yöresel olmayan hatta doğal bile olmayan ürünlerin satışı söz konusudur. Hal böyle iken son derece açık ve saçık bir ortamda halkımızın sağlığını tehtid edercesine bir durum söz konusudur.

 

Bizzat gittim ve gözlemledim , orada adı geçen örneğin Trabzon tereğayı, yok efendim Aydın’ın deve sucuğu, yok bilmem şuranın peyniri gibi çok sayıda ilin ismi kullanılarak ve halkımızı ve insanlarımızı resmen enayi yerine koyarak yapılan bir satış söz konusudur. Satılan ürünlerde ne bir marka, ne de etiket var. Burada bahsi geçen sucuğun ne Aydın ili ile,nede Deve ile ilgisi vardır resmen Tavuk sucuğunu burada basıp halkımıza deve sucuğu diye yutturuyorlar. 

 

Üstelik kilosuda 35 lira bu yazıktır, günahtır, etik değildir. Bunun yanında tereyağı diye sattıkları ürün resmen tüm samimiyetimle söylüyorum tamamen margarinden ibarettir. Bizler bu konuda Afyon halkımızın daha fazla mağdur olmasını istemiyor ve derhal bu saçmalığa yetkililerimiz tarafından bir son verilmesini Bakkallar Odası olarak ve diğer odalarımız olarak arzuluyoruz. 

 

Bir diğer konu Afyonkarahisarımızın nüfusu baz alırsak, bir hayli zincir marketler yoğunluğuna şahit oluyoruz. Bu durumun kısa zamanda da önü alınmassa inanın, küçük esnaf olarak tabir ettiğimiz ve odamıza kayıtlı olan çok sayıda esnafımızı, gün geçtikçe kaybediyoruz. Buda aynı zamanda haksız bir rekabete yol açıyor. 

 

Bizler oda olarak tabiki bunlara karşı değiliz ama belli kriterler konularak, bunlara müsaade edilirse yerinde bir karar olur diye düşünüyorum. Bu konuda yetkililer bir karar alacak olursa, bizler esnaf odaları olarak daha önceden, 2002 yılında hazırlamış olduğumuz maddeler ile iş birliği içerisinde olmaya ve yardımcı olmaya hazırız.” İfadelerine yer verdi. Yapılan basın açıklamasına Şoförler ve Otomobilciler Odası, Sebze ve Meyveciler Odası, Madeni Sanatkarlar Odası, Giyim ve Tekstilciler Odası  gibi çok sayıda oda başkanı da destek verdi. Afyon Time


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
  Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 • Işıklara'a doğalgaz geliyor
  Işıklara'a doğalgaz geliyor
 • Dinar Belediyesi tanıtım filmi
  Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 1. Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 2. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 3. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 4. Işıklara'a doğalgaz geliyor
 5. Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 6. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
VİDEO GALERİ
YUKARI