Bugun...Vatandaş soruyor 17 eylül günü okullar açılacak çözüm var mı ?

Tarih: 11-09-2018 20:57:07 + -


Afyonkarahisar'lı çok sayıda vatandaş trafiğin 17 Eylül günü daha da zorlaşacağından yana dertli ve şikayetçi.


Vatandaş soruyor 17 eylül günü okullar açılacak çözüm var mı ?

Afyonkarahisar'lı çok sayıda vatandaş trafiğin 17 Eylül günü daha da zorlaşacağından yana dertli ve şikayetçi.

 

Bu konu ileilgili olarak, başta Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ve Belediye Başşkanı Burhanettin Çoban'dan çözüm önerisi ve çare bekleniyor.

 

Vatandaşlar konu ile ilgiliolarak yetkililere şu şekilde seslendi;

 

"Okulların açılması trafiğe servis araçlarının çıkmasına sebep olacaktır. Okul servislerinde öğrenciler inip binecekler.

Servisciler okullara yetişmek icin acele edecekler. Yani çok yoğun bir hafta geliyor. Şehrimiz trafik yönünden problemli.

Bunun için 2 alte geçit yapıldı. Şimdi , 3. Alt geçit yapılıyor. Yeni alt geçit işi için Atatürk caddesi trafiğe kapanmış , kamil miras caddesi ve dervişpaşa servis yolu olarak kullanılmaktadır.

 

Atatürk caddesinin ve Ordu Bulvarının trafik yükünün sadece kamil miras  caddesine vermek bu işin plansız programsız yapıldığı  izlenimi vermektedir.

 

Kasaba araçları , minibüsler , özel halk otobüsleri, servisler,  kamyon, otobüs , binek taksiler hepside kamil miras caddesine dervişpaşaya sevkedilmiştir. Yaylabağı ,Kayıhan  ve bu gibi kasaba araçları bu yoldan geçmektedir. Bu aşırı trafik yükünü paylaştırmak gerekir diye düşünüyoruz.

 

Yaylabağı ,Kayıhan  ve bu gibi kasaba araçları geçit yapılana kadar bu yoldan geçmek zorunda değildir. Hat minibüslerinden Bayındırlık Ataköy Fatih Ans  Eşrefpasa hatlarının bir üst caddeden yoldan gitmeleri  istenebilir.

 

Başka Çözüm önerisi olarak, Ataköy Bayındırlık Fatih gibi hat minibüslerinin güzergâhını geçici olarak kısaltılabilir. Ataköye gidecek kişinin maliye kavşağını turlayıp gelmesi  kanun olmadığı için düzenlenip geçiçi rahatlatan tedbirlerle çözüm olabileceğini düşünüyorum.

 

Ataköy  Fatih Alt gecit bitene kadar Ambaryolundan aşağı inip jandarma kavşağından U dönüsü yapıp tekrar ambaryolundan çıkarak  kamil miras caddesine girmemiş olurlar. Yaylabağı ,Kayıhan  gibi Kasaba otobüslerinin farklı yoldan gitmeleri istenebilir. Başka bir çözüm olarak köy kasaba arabalarının kamil mirasdan geçişi yasaklanabilir.  Allah için gelip kamil miras caddesinde vizir vizir akan trafiğe bakalım.Çok zor durumdayız. Karşıdan karşıya geçmeye adım atamıyoruz.Araçlar yavaşlamıyor. Yarın okullar başladığında okul servisleri çocukları indirmek için mutlaka duracaktır.

 

O zaman daha da problem olacaktır. Yaşlılar geçerken çocuklar geçerken çok zorlanıyor. Minibüsler otobüsler otobanda kullanır gibi hiz yapıyorlar, Okul servisleride bu mahalleden vızır vızır gececek. Bir kişinin başına birsey gelse yapılan alt geçitin hiçbir önemi kalmaz…. Afyonda bir öğrenci servisi altında bir evladımız  feci  şekilde tekere sıkışarak  can vermişti.

 

Hızlı araçlarla ilgili Önlem almak için tavsiyem, Kamil miras caddesine dervişpayaşa  50 şer metre ara ile 3 tane plastik hız kesme kasisi yapılabilir. Bir alt geçit yapılacaksa bunun çilesini paylaştırabilirsiniz. Kamil miras caddesi ve dervispasa mahallesi önceki 2 alt geçitten dolayı bu çileyi çekmiştir. Lütfen yüklenici müteahhit firmanın elinin çabuk tutup hızlıca yapmasını istenebilir.

 

Bu yazıyı dikkate alacağınızı düşünerek şimdiden yapacağınız iyileştirmeler için teşekkür ediyoruz ifadeleri kullanıldı."


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 • Işıklara'a doğalgaz geliyor
  Işıklara'a doğalgaz geliyor
 • Dinar Belediyesi tanıtım filmi
  Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 • Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
   Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 1. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 2. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 3. Işıklara'a doğalgaz geliyor
 4. Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 5. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 6. Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
VİDEO GALERİ
YUKARI