Bugun...


"Adaletsiz yönetim, çökmeye mahkumdur!"
Tarih: 15-06-2017 18:22:49 Güncelleme: 15-06-2017 18:22:49 + -


Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'na 25 yıl hapis cezası verilmesine sert tepki gösterdi. Köksal, "Berberoğlu'na verilen ceza adaletsizliği simgelemektedir. Saray Adaleti, adalet değildir. Adaletsiz yönetim, çökmeye mahkumdur" dedi.

facebook-paylas
Tarih: 15-06-2017 18:22


Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'na 25 yıl hapis cezası verilmesine sert tepki gösterdi. Köksal, "Berberoğlu'na verilen ceza adaletsizliği simgelemektedir. Saray Adaleti, adalet değildir. Adaletsiz yönetim, çökmeye mahkumdur" dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanarak 25 yıl hapis cezasına mahkum edilmesine sert tepki gösterdi. 


BERBEROĞLU'NA VERİLEN CEZA ADELETSİZLİĞİ SİMGELEMEKTEDİR


Köksal, "Türkiye'de en yakıcı ihtiyaç adalettir. Berberoğlu'na verilen ceza adaletsizliği simgelemektedir. Adalet, Saray'dan dağıtılan bir ulufe hâline dönüştürülmüştür. Bu ulufeye adalet diyemeyiz, olsa olsa tahakküm ve biat kültürü deriz. Avrupa'da buna ne denildiğini, en iyi Erdoğan bilir" dedi. 


HAKİM DE SAVCI DA KORKUYOR


Köksal, şöyle devam etti:
"Adaletsiz yönetim, çökmeye mahkumdur. Hâkimlerin korkarak karar verdikleri, savcıların önlerini iliklediği bir rejimde demokrasi ve hukuktan bahsedilemez. Enis Berberoğlu'na ceza veren hakim biliyor ki böyle bir ceza vermese kendisine FETÖ'cü denilecek. Savcı biliyor ki en saçma iddiaları bile iddianameye koymasa, meslekten ihraç edilecek. İşlerine her geldiğinde Hazreti Ömer'den bahsedenler, gerçekte Firavun kadar acımasız hareket ediyorlar."


ADELETİ ARAYACAĞIZ


Ankara Güvenpark'ta Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından "Adalet Yürüyüşü" başlatıldığını kaydeden Milletvekili Köksal, "Yürüyüş 25 gün boyunca devam edecek. Bizler bu süreçte milletvekilleri olarak zaman zaman Genel Başkanımızla beraber dönüşümlü olarak yürüyeceğiz. Zaman zaman da meclisteki görevimizi yerine getireceğiz. Böylece hem alanda Genel Başkanımızla birlikte yürüyerek adaleti arayacağız, hem de mecliste Cumhuriyet Halk Partisi olarak parlamenterlik görevimizi yasama faaliyetimizi yerine getirmeye çalışacağız.

 

Bu ülkede demokrasiyi yeniden tesis etmek için adaleti sağlamak için tam bağımsız bir yargı için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Ülkemizde insanların hak ettikleri gibi insanca yaşamasını istiyoruz. Herkesin temel hak ve hürriyetlerinin güvence altına alındığı, bağımsız ve tarafsız bir yargı istiyoruz. Hukuk devleti ve demokrasi istiyoruz. Cumhuriyetin ilelebet yaşamasını istiyoruz. Diktatörlük, otoriter bir rejim istemiyoruz. Herkesin birlik beraberlik ve barış içinde kardeşçe yaşamasını istiyoruz. Bu mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı. 


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 • Işıklara'a doğalgaz geliyor
  Işıklara'a doğalgaz geliyor
 • Dinar Belediyesi tanıtım filmi
  Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 • Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
   Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 • 2018 yılıen komik videolar
  2018 yılıen komik videolar
 1. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 2. Işıklara'a doğalgaz geliyor
 3. Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 4. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 5. Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 6. 2018 yılıen komik videolar
VİDEO GALERİ
YUKARI