Bugun...


Fevzi Şen


Facebookta Paylaş

Bana Göre
Tarih: 09-01-2019 19:57:00 Güncelleme: 09-01-2019 19:57:00


EĞİTİMDE NERELERDEYİZ?

Neredeyse diplere çapa atmıştık. Neredeyse, batıda yer almasına rağmen, sıralamada en alt sıralarda yerini almıştık. Neredeyse, başarısızlığa alışır gibi olmuştuk.

 

Afyon’un yurt genelindeki başarı sıralamasından bahsedeceğim. Daha düne kadar, yani son birkaç yılda son yirmilerde olduğumuzu sanıyorum. Yani 81 il içinde diplerdeyiz.

 

50 miyiz, 60 mıyız bilemem. Bu bir kader değil. Olmadığına inanıyorum. Çalışarak, güzel projeler ortaya koyarak, sıkı takiple başarılı olmamak mümkün değil. Hep derim, devletin içindeki uyumlu çalışma önemlidir. Ara ara, Valimiz Sayın Mustafa Tutulmaz’ı iyi bir uyum örneği olarak gösterdim.

 

Hatta, bütün kurum ve kuruluşları koca bir orkestraya ben Vallahi, bu kadar koşturmaca, bu kadar azimli çalışma ve eğitime önem veren bir valimiz varken, dip sıralarda yer almamız mümkün değil. Sıralamayı bilmem. Temennim, inşallah, dipteki yerimiz kader değildir. İnşallah, eğitimdeki 50-60 arasında değilizdir. İnşallah, o olumsuz rakamları bir daha yaşamayız. Gerçekten merak ediyorum. Bu güzelim çalışmalardan sonra eğitimdeki sıralamamız değişti mi?

 

Eğer değişim varsa, eğer başarı sıralamamız 50’lerde 60’larda değilse biliniz ki, bunda en büyük emek ve çaba Valimiz Sayın Tutulmaz’ındır. Bunu derken, şunu da belirtmek isterim. Orkestra başarılı, dahası şef başarılı. Bekleyip görelim, bunca emek ve çaba karşılık bulmuş mu?

----------------------------

YURDUNUSEVEN HASSASİYETİ

Makamlar gelip geçici. Önemli olan hoş bir seda bırakmak. Gün gelecek bu makamlarda başkaları olacak. Herkesin ünvanı bitecek ve isminin başına eski kelimesi gelecek. Önemli olan makamlarda iken insani duygularla insanların işlerini görmek için çaba göstermektir. Hep dediğimiz gibi önce insan olmak önemlidir. Tanıdığımda sadece avukattı. Sonra partinin yönetim kurulu üyeliğine seçildi, sonrasında başkan yardımcısı oldu.

 

Sonrası malumunuz, uzun süre il başkanlığı yaptı. Şimdi de milletvekili. Sayın İbrahim Yudunuseven’den bahsediyorum. Yazılarımıza sık sık konuk oluyor. Bugün Sayın Yurdunuseven’in minicik bir yavruya uzattığı elden bahsedeceğim. Anne karnında kaptığı enfeksiyon nedeniyle gözlerinde katarak oluşan sonrasında ameliyatla görmeye başlayan bebeğin ilaç konusu vardı. İşte bu konuda gerekli girişimlerde bulunan AK Parti Milletvekili Sayın Yurdunuseven, Sağlık Bakanlığı ile görüşmeler yaptı ve ilacın hemen ulaştırılması için ricacı oldu. Ateş düştüğü yeri yakarmış.

 

Sizler bizler için bir solukla okunacak bir haber olabilir. Ama o ana baba için bu ilaç dünyadaki her şeyden kıymetli. O nedenle Sayın Vekilimizi gösterdiği bu hassasiyet ve candan davranış nedeniyle tebrik ediyorum. Vekil, milletinin hep yanındadır yorumunu yapmadan geçemeyeceğim.

----------------------------

GAZETECİLİK YAPARAK EVİNİ GEÇİNDİREN MESLEKTAŞLARIMIZIN GÜNÜNÜ KUTLUYORUM

Yarın 10 Ocak, yani Çalışan Gazeteciler günü. Fiilen medyanın içinde olmasak da her gün bir şeyler yazıp dertleri paylaşıyorum. Bu vesile, bu işten ekmek yiyen, koşturan, çaba gösteren bütün meslektaşlarımızın Çalışan Gazeteciler Gününü tebrik ediyorum.

---------------------------

HEM ALTUNTAŞ’A HEM DE GÜLLÜ’YE ALLAH GÖNLÜNÜZE GÖRE VERSİN DİYORUM

Her ikisi de kendi ilçelerinden adaylık başvurusu yaptı. Her ikisi de İl Genel Meclisinde başarılı çalışmalara imza attı, tecrübe kazandılar. Dahası ilçelerinde de sevilen sayılan insanlar. Bu isimler Çobanlar Belediye Başkan Adayı Ali Altuntaş ve Bayat Belediye Başkanlığına adaylık başvurusu yapan Osman Güllü. Biliyorsunuz, durum resmi olarak açıklanmadı. Bu hafta açıklanacak diye bekliyoruz. Temennim her ikisinin de yerel seçimlerde aday olarak güzel çalışmalarda bulunmaları ve 5 yıl boyunca güzel hizmetlerle insanların gönüllerine girmeleridir.

 

Dostlarımızın ziyaretinde bol bol siyaset konuştuk, eskilerden bahsettik. Hem Sayın Altuntaş’a hem de Sayın Güllü’ye ayaklarınıza sağlık diyorum, ne iyi ettiniz de geldiniz diyorum. 

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
  Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 • Işıklara'a doğalgaz geliyor
  Işıklara'a doğalgaz geliyor
 • Dinar Belediyesi tanıtım filmi
  Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 1. Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 2. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 3. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 4. Işıklara'a doğalgaz geliyor
 5. Dinar Belediyesi tanıtım filmi
 6. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
VİDEO GALERİ
YUKARI