Bugun...

Facebookta Paylaş

Bana Göre
Tarih: 07-04-2019 17:24:00 Güncelleme: 07-04-2019 17:24:00


TEVAZU-TEVECCÜH VE  AHMET ŞAHİN
 
Yerel seçimlerle  genel seçimlerin  çok farklı olduğunu kanıtlayan İscehisar seçimleri olmuştur.  Demek oluyor ki, aday önemli.  Konumuz İscehisar seçimleri. Seçimleri 60 kadar oyla kazanan Ahmet Şahin olmuştur. Farkın bir önemi  yok bence. 1 oyla  alsanız  da  seçimin galibisiniz, bin oyla  alsanız da.  İscehisar hakkında  geçen seçimleri irdelemekte yarar var.  Referandumda, milletvekilliği seçimlerinde hatta geçen  dönem yerel seçimlerde çok  büyük oylarla  AK Parti kazandı. 
 
 
 Bu dönem, adam adama  çalışan, tevazu ile insanlara giden Demokrat Parti başkan  adayı Ahmet Şahin, vatandaşın teveccühünü kazandı.  Sonrası malum.  Demokrat Parti’den Başkan seçilen Sayın Şahin  bugün yarın mazbatasını  alacak ve İscehisar belediyesindeki makamına oturacak. Kendisi mahalli idareler konusunda uzmanlaşmış biri.  Dahası hem Sandıklı hem de  Şuhut’ta başkan  yardımcısı olarak belediyeciliği fiili olarak yaptı.  Şimdi İscehisar belediye başkanı. 
 
Sandıktan çıkanı  öpüp başının üstüne  koyacaksın denir. 
 
Aynen öyle. İscehisar vatandaşı teveccüh göstermiş, oyunu  hür iradesi ile  vermiştir.  Hayırlı uğurlu olsun  Ahmet Şahin Başkan. Allah yolunu açık etsin, hayırlı  hizmetler etmeni nasip etsin.  Efendilik  ve kibarlığın  prim yaptığını gösterdiniz. 
 
------------------------------
 
BOLVADİN SONUÇLARINA  ŞAŞIRDIK MI, ŞAŞIRMADIK
 
Bolvadin’de bağımsız belediye başkanı seçilen Fatih Kayacan kile  selam alıp vermek ve  ayaküstü  hal  hatır sormaktan başka bir diyaloğumuz olmadı.  Ne dostluğumuz ne de husumetimiz oldu.  O beni bildi, ben de onu.  31 Mart seçimlerinden geriye  gitmek istemem.  Ama  şunu biliyorum ki, Bolvadin’de sonuca  şaşırdık mı, hayır şaşırmadık.  Bu  arada şunu da  ifade  etmek isterim.  Sayın Fatih Kayacan, 2 bin civarında fak attıysa bunun açık nedeni Bolvadin’li ninelerimiz, ve onu  seven kadınlarımız olmuştur. Bu görüş  benim değil. Bolvadin’de bu görüş hakim. 
 
--------------------------------
 
OSMAN GEYİK KAYBETTİ
 
Eskilerden tanırım Osman Geyik’i. ANAP döneminde de başkandı. Sonrasında AK Parti’den iki dönem başkanlık yaptı. 
31 Mart seçimlerinde seçimi kaybetti. Artık, Ahmetpaşa’da Milliyetçi Hareket Partisi  var.  Nasıl kaybetti, neden kaybetti bilemem. Her şeyin hayırlısı diyelim. 
 
------------------------------------------
 
ABDULLAH ÇELİK HOCAM ARTIK  BELEDİYE  BAŞKANI
 
Eğitim Bir Sen  Şube Başkanlığından bu yana tanırım Sayın Abdullah Çelik hocamı.  İyi adamdır, denk adamdır.  Şimdi Büyükkalecik’in belediye  başkanı. Aday adayı olmadan önce de sık konuştuk, şimdi  de. Kazanacağına inancım vardı öyle de çıktı. Büyükkalecik’te güzel yatırımlar, güzel işler yapacağına inanıyorum. Hayırlı uğurlu olsun hocam. 
 
-------------------------------------
 
31 MART SEÇİMLERİNİ GERGİNLİK ÇIKARMAYANLAR KAZANDI
 
Aynen başlıkta olduğu gibi. Bu  seçimlerde gerginlik çıkaran, oraya buraya sataşan kim varsa  kaybetti. Demek ki vatandaş gerginlik istemiyor, oraya buraya saldıran başkan istemiyor. Örnek mi? Alın size  Emirdağ, alın size  Çay, alın size Çobanlar. Ayrıntıya girmeye de gerek yok. Bu  vesile  Emirdağ Belediye Başkanı Sayın Serkan Koyuncu, Çobanlar Belediye Başkanı Sayın Ali Altuntaş ve  Çay Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Atlı’yı tebrik ediyorum. 
 
 --------------------------------------
 
DİNAR ZAFERİNİN ARKASINDA VEKİLLER ÖZKAYA VE TAYTAK VAR
 
Hani balık sırtı derler ya herkes bunu  konuşuyordu.  Hatta bir kısım Saffet Acar yine alır diyordu.  O bir kısım insanlar yanıldı ve Cumhur İttifakının adayı  Sayın Nihat Sarı Dinar’a başkan oldu. Arada fark da var. Demek ki çalışınca oluyormuş. 
 
Demek ki, vekilin sihirli eli  değmesi gerekiyormuş.Kim ne derse desin, Dinar seçimlerinin önemli köşe başı AK Parti  Milletvekili  Sayın Özkaya’dır. Bu arada MHP Milletvekili Sayın Mehmet Taytak’ın da hakkını  yememek lazım. Anketçiler ne yapıyordur merak ediyorum. Hele hele  yine alacak diye algı çıkaranların yüzünü merak ediyorum. Nihat Sarı Başkanla  tanışıklığımız yok. Hayırlı olsun diyelim. Bu vesile  iki  vekilimiz Sayın Özkaya ve  Sayın Taytak’ı tebrik edelim.
---------------------------------
BBP’NİN 2 BELDE BELEDİYESİ VAR
 
Cemil Çoker eski  dostlarımızdan.Yıllarca Büyük Birlik Partisinde il başkanlığı yaptı, halen partisinin Merkez Karar Yönetim Kurulu  Üyesi. Yerel seçimlerde sakin ile emin adımlarla  çalıştı. Çıkardığı  adaylar da Allah için iyi oylar almıştır. Sayın Çoker, başkan adayları  ve parti yönetiminin çalışmaları meyvesini verdi. Gazlıgöl ve Küçükhüyük’de belediye seçimlerini kazandı. Hayırlı uğurlu  olsun Cemil Çoker Başkanım. Allah emeğinizi yağlı etsin. 
FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Denizli depreminden sonra yaşananlar
  Denizli depreminden sonra yaşananlar
 • Halit Kara gidem dedim
  Halit Kara gidem dedim
 • AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
  AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 • Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
  Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 • Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
  Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 • Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
  Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
 1. Denizli depreminden sonra yaşananlar
 2. Halit Kara gidem dedim
 3. AKÜ rektörü Karakaş AFİHAD'ı ziyaret etti
 4. Fuar Hastanesi Varis Tedavisi
 5. Yeni Nesil Gazetecilik eğitimi
 6. Sultandağı Gazi Akbıyık Cinayeti
VİDEO GALERİ
YUKARI