Bugun...


İsmail Ögeday


Facebookta Paylaş

Toplum ve kadın
Tarih: 07-03-2018 11:36:00 Güncelleme: 07-03-2018 11:36:00


Ülkemizde çok eski yıllardan buyana kadının toplumdaki yeri son derece önemlidir. Tabii Kadınlara bu anlamda Ülkemizde seçme ve seçilme hakkı verildiği günden bu zamana kadar çok şey değişti.

 

 

Kadınlarımız artık her türlü platformda, zamanda ve zeminde söz sahibi haline geldi. Gerek siyaset ortamında, gerek bürokratik ortamda gerekse çok sayıda farklı ortamlarda kadınlarımızı görmek mümkün. Günümüzde kadınlarımızın bu tür ortamlarda yer alması son derece güzel bir gelişme yanlız son zamanlarda hatta kadının artık her türlü platformda yer almasından bu zamana kadar ise değişmeyen bazı gerçekler ve zihniyetler var.

 

 

Bunları çok fazla detaya inmemek kaydı ile kısaca bahsetmeye çalışalım. Dedik ya artık kadınlarımız her türlü platformda söz sahibi diye ama maalesef hala bazı zihniyetler tarafından alışılagelmiş hatta ve hatta kadını bir obje olarak gören çok sayıda dangalak bir zihniyet var. Tabii bu kişinin bakış açısıylada orantılı. Görüyoruz, duyuyoruz ve şahit oluyoruz, son zamanlarda kadına yönelik şiddet ve taciz olayları günümüzde istenmeyen bir davranış olsada hala bu bahsettiğim çok sayıda dangalak zihniyet kadına hep bu açıdan bakmıştır.

 

 

Örneğin iş arayan çalışmak isteyen bir kadına işveren farklı gözle bakmıştır.Bu  kadının memuriyet hayatından tutunda, her türlü iş ortamında mutlaka çeşitli tacizler meydana gelmiştir. Taciz denince belki bir çoğunuzun aklına fiziki taciz geliyor, aslında öyle değil. Tacizinde çok çeşitleri var gözle taciz, sözle yapılan taciz, fiziki taciz ve sonu kaçınılmaz olan dayak ve tecavüz vakaları. Toplumumuz elbet bu konularda Allaha şükür son derece duyarlı ama maalesef hala ilimizde bile çok sayıda işveren ve eleman çalıştıran yerlerde, çalışan bayanlar sürekli tacize uğruyor.

 

 

Bunlar bizzat bizlere yeri ve zamanı geldiğinde anlatılıyor. Bunun önüne bizler toplum olarak bir türlü geçemiyoruz. Son zamanlarda namus cinayetleri, kavgalar, yaralanmalı olaylar, çok sayıda olayın temelinde kadın yatıyor. Neden acaba ? diye hiç düşündük mü? Bilmiyorum ama bu durumun artık değişmesi lazım. Sonuçta kadın da Allah tarafından yaratılan bir insan, bizlerin bu noktada kadınlara karşı daha hassas davranmamız gerektiğini bilmemiz lazım.

 

 

Ama maalesef işe ahlaki açıdan baktığımız zaman bunun tam tersi oluyor. Ha bunun suçlusu sadece erkekler mi ? Değil tabiki günümüzde yaşanan  çok sayıda boşanmaların temelinde maddi geçimsıkıntısı, anlaşamama, gibi temelinde değişik olaylar ve nedenler yatan ayrılıklar nedeni ile meydana gelen boşluk sürekli birileri tarafından doldurulmak istendiği için ortaya hiç te hoş olmayan istenmeyen olayların çıkmasına neden olabiliyor. O nedenle kadın bir çocuk, kadın bir anne, kadın var olmamıza bir sebebiyettir. Bizler bu noktada, kadına karşı sürekli hassas davranmamız lazım çünki bizleri de dünyaya getiren en nihayetinde bir kadındır. Sevgi ile kalın...

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • dünyanın en ilginçgörüntüleri
  dünyanın en ilginçgörüntüleri
 • Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
  Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 • İnternet habercileri kimliklerini aldı
  İnternet habercileri kimliklerini aldı
 • Fikri Asım Bayatta Piknikte
  Fikri Asım Bayatta Piknikte
 • En çok tıklanan karikatürler
  En çok tıklanan karikatürler
 • Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
  Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
 1. dünyanın en ilginçgörüntüleri
 2. Hizmet İş İftar yemeğinde bir araya geldi
 3. İnternet habercileri kimliklerini aldı
 4. Fikri Asım Bayatta Piknikte
 5. En çok tıklanan karikatürler
 6. Yüksel varlı İlkokulu Etkinlik
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
  Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 • Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
   Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 • 2018 yılıen komik videolar
  2018 yılıen komik videolar
 • ANLATMAYA GEREK YOK
  ANLATMAYA GEREK YOK
 • Sende Susma
  Sende Susma
 • halit kara görüyorum
  halit kara görüyorum
 1. Kocaöz Belediyesi tanıtım filmi
 2. Gazeteciler Akdağ hakkında fikirlerini beyan etti
 3. 2018 yılıen komik videolar
 4. ANLATMAYA GEREK YOK
 5. Sende Susma
 6. halit kara görüyorum
VİDEO GALERİ
YUKARI